Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sub ή slave. Τι σας έχει οδηγήσει σ αυτές τις επιλογές. Είναι τελικά επιλογές?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος nana80, στις 13 Ιανουαρίου 2015.

  1. nana80

    nana80 New Member

    Καλησπέρα σε όλους

    ο λόγος για τον οποίο αναζήτησα αυτό το φόρουμ όπως και παρεμφερή του στο νετ, είναι γιατί αδυνατώ να καταλάβω, χωρίς αυτό να σημαίνει σε καμία περίπτωση οτι κρίνω, τον λόγο για τον οποίο ένας άνθρωπος επιλέγει (ή δεν επιλέγει απ οτι αντιλαμβάνομαι,περισσότερο είναι) να γίνει σκλάβος ή sub ενός άλλου ανθρώπου. Πώς λειτουργεί μια τέτοιου είδους σχέση και ποιες είναι οι συναισθηματικές απολαβές αυτής σε βάθος χρόνου?
    Πέρα απ τις τετριμμένες κουβέντες μέσα απο προσωπικό τσατ, θα ήθελα να διαβάσω κάτι πιο συγκεκριμένο πάνω στο γιατί και το πως



    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ο σκλάβος αγαπά εκείνον που τον εξουσιάζει, είναι τυπικά γνωστή ως "ανταλλαγή εξουσίας".
     
  3. nana80

    nana80 New Member

    Καταλαβαίνω τι εννοείς, παρόλα αυτά όταν είσαι ένα "άβουλο ον" που απλά υπακούς σε εντολές, αυτομάτως γίνεσαι λιγάκι ανίκανος για να δώσεις αγάπη επι της ουσίας.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ο άνθρωπος είναι πρόσωπο κι όχι μηχάνημα ή άβουλο ον, το ανίκανος το παραβλέπω.. άλλωστε δεν θα άντεχα να θεωρήσω τον εαυτό μου ανίκανο, ευάλωτη, θύμα για να δώσω/πάρω αγάπη!...

    ps: Mήπως είσαι λίγο γρόθος;  
     
  5. Always_yours

    Always_yours Kopf über Herz

    γιατι να γινεις ενα αβουλο ον?
    μπορεις να κρατησεις το χαρακτηρα σου οπως εχει,ετσι κι αλλιως, καποιος που σε επελεξε για καποιο λογο το εκανε, κατι διαφορετικο ειδε σε σενα,
    αλλιως θα εμπλεκε με οποιαδηποτε/οποιονδηποτε κ θα επαιρνε απλως αυτο που ηθελε.

    κ στην τελικη, η πορια της σχεσης δεν εξαρταται μονο απ τον Κ, αλλα φυσικα κ απ το υποτακτικο μελος,γιατι αυτο διαλεγει τι θα δωσει τελικα και τι οχι.
     
  6. nana80

    nana80 New Member

    προσπαθώ να κατανοήσω, σε καμία περίπτωση δεν χαρακτηρίζω.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Νοιώθεις ό,τι είσαι άβουλο ον; γιατί.. που αποσκοπεί αυτό;
     
  8. nana80

    nana80 New Member

    δεν νοιώθω οτι εγώ είμαι άβουλο ον, ο τρόπος που παρουσιάζεται ένας slave ή ένας sub όμως αυτή την εντύπωση δίνει στον κόσμο. Δεν προσωποποιώ, γενικολογώ.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    To ακούω συχνά- πυκνά! Τι λες @Tenebra_Silente ;  

    ps: είσαι ''μανούλα'' σε τέτοια 8έματα!...
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ίσως είναι ''γοητεία'' ή φαντασιώσεις με σεξουαλικές υποσχέσεις, άβουλα, ''μηχανικά όντα'', χωρίς αισθήματα;
     
  11. gaby

    gaby Guest

    @nana80

    κατ αρχήν καλώς ήρθες  

    Θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω, γιατί θέλεις να καταλάβεις;
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Για μένα ήταν ο βιασμός....
    Αυτή νομίζω ότι είναι η αιτία της επιλογής μου....