Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch και D/s

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 23 Νοεμβρίου 2015.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Χαχαχα, κλαίω
    Γαμώτο τι την έβαλες την φώτο?
    Μ' έπιασε λιγούρα πρωινιάτικα... 
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σ' ευχαριστώ που "άπλωσες" την σκέψη σου.
    Εμένα σαν άνθρωπο και πως είμαι φτιαγμένος, ο συλλογισμός σου με βρίσκει απολύτως σύμφωνο.
    Για το πως λειτουργώ εγώ.
    Δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να παραχωρήσω το παραμικρό δείγμα ελέγχου πάνω μου.
    Να γιατί αναρωτιέμαι πως μπορούν δυο άτομα να εναλλάσσονται στην κατοχή της δύναμης.
    Κάτι που για τους άλλους πέρα από μένα συνεχίζω να μην θεωρώ ανέφικτο.
    Ίσως και να παίζει σημαντικό ρόλο το ποσοστό που σε κάποιον θα κάλυπταν οι δυο πόλοι.
    Εγώ μια φορά είχα αληθινή και αρκετά "μακριά" εμπειρία με μια γυναίκα switch.
    Κι αν και το υποτακτικό της στοιχείο υπερτερούσε του Κυριαρχικού της.
    Μετά απ' ένα σημείο μαζί μου "έσκασε".
    Αφού το Κυριαρχικό της στοιχείο δεν της έδινα κανένα περιθώριο, για να το εκφράσει.

    Υ.Γ. Εννοείται ότι η πρόσκληση για μπύρες ισχύει και για σένα.
    Πιστεύω ότι θα είχα πολλά ενδιαφέροντα ν' ακούσω και απ' τους τρείς σας.  
     
  3. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Κολλατε σε τιτλους... Και χανετε την ουσια. Οταν σου παραδινομαι κυριαρχεις στο μυαλο, ψυχη και σωμα. Σου υποτασσομαι. Αλλα μπορω και θελω να σε υποταξω και εγω. Να παιξω με το μυαλο σου και το σωμα σου γιατι μου ανηκεις οσο σου ανηκω. Η εναλλαγη δεν ειναι κατι που γινεται σε προκαθορισμενη ωρα. Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη εσυ... Τριτη-Πεμπτη-Σαββατο εγω... Κυριακη ρεπο η μερα του Θεου. Η σχεση που εχουμε ( κατ εμε ) ειναι D/s και οχι ενα roleplay. Η Υποταγη και η Κυριαρχια υπαρχει στην καθημερινοτητα μας και εξω απ την κρεβατοκαμαρα μας, σε ολες τις εκφανσεις της ζωης μας.
    Μπορουμε να < παιζουμε > ποικιλοτροπως και ειναι πολυ πιο διασκεδαστικο απο το <συνεχες> που θεωρω μονοτονο. Η ζωη μας θελει χρωμα και πιστευω οτι ενας switch εχει τη μοναδικοτητα του ουρανιου τοξου γιατι ολες οι παλετες του ανηκουν.
    Και ναι....λειτουργει και συμπληρωνεται απο εναν αλλον switch πολυ περισσοτερο απο το να βρισκεται με ενα ατομο που βρισκεται ειτε στο Κ ειτε στο Υ.
    Και δεν ειναι οτι ειμαι switch γιατι δεν βρεθηκε ο μαστερ ο πολλα βαρυς που θα με στρωσει. Αλλα γιατι αυτος απλα δεν με καλυπτει  
    Καλη συνεχεια .
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Στο κλείσιμο της παρέμβασης σου έγραψες το πιο σημαντικό ( by the way σ' ευχαριστώ για τον χρόνο σου )...
    Είναι προσωποπαγές.  
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @daniela100 ως προς τους τίτλους κι όχι την ουσία, το role play ή την αλήθεια τα σκέφτομαι σαν κι εσένα.
    Αφού στο τέλος την όποια αλήθεια μας την γνωρίζουμε μόνο εμείς.
    Και κείνοι/ες που μαζί μας σχετίζονται.
    Σ' εμένα τουλάχιστον έριξες λίγο φως παραπάνω.
    Ως προς τον Master τον πολλά βαρύ, καθώς και οποιονδήποτε/οποιαδήποτε άλλο/η του είδους...
    Στο ράφι του καφενέ δίπλα στο γλυκό του κουταλιού. 
    Καλή συνέχεια και σε σένα.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Με την επιφύλαξη ότι δεν ξέρω τι έχετε στο νου σας όταν λέτε για "Μαστερ πολλά βαρύ", @daniela100 και @Tenebra_Silente, ο Master που το εννοεί, γνωρίζει τι κάνει και αγαπά αυτό που κάνει δεν έχει ταίρι…

    ΥΓ. αλίμονο να μην παινέσω το σπίτι μου  
     
  7. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    @gaby καπου νωριτερα διαβασα οτι δεν γνωρισε το ατομο εκεινο που θα τον/την τραβηξει καθετα και ολοκληρωτικα προς τον εναν ή τον αλλον πολο. Εκει αναφεροταν το < μαστερ πολλα βαρυς>
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ τουλά
    Εγώ τουλάχιστον για "πολλά βαρύ" εννοώ τον άνθρωπο ( και όχι μόνο τον Master, την Mistress ή οποιονδήποτε άλλο ανεξαρτήτως status ) θα ήταν κατ' επίφαση αυταρχικός/η.
    Και που θα ήταν απόλυτος όχι μόνο για τον εαυτό του ( λογικό ) αλλά και για τους άλλους ( παράλογο ).
    Σε σημείο που να φερόταν σαν καρικατούρα.
    Αυτό δεν σημαίνει, ότι αυταρχικοί σαν χαρακτήρες άνθρωποι δεν θα υπήρχαν.
    Καθώς και ότι αυταρχικός=τύραννος.
    Και επιστρέφουμε στο "θέμα" ότι την αλήθεια μας καλύτερα από εμάς, δεν την γνωρίζει κανείς άλλος.
    Και ότι τα κριτήρια με τα οποία φιλτράρουμε τους γύρω μας, είναι υποκειμενικά.  
     
    Last edited: 24 Νοεμβρίου 2015
  9. espimain

    espimain Contributor

    Είχα να επιλέξω μεταξύ τουλούμπας και κοτλέ.
    Ε η τουλούμπα είναι πιο "πιασάρικη", οπότε έβαλα αυτήν για να τιμήσω το νήμα και τον νηματοθέτη.  
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Και με χτύπησες εκεί που σήμερα πονάει.
    Αφού είμαι απ' το πρωΐ στους δρόμους και ακόμη νηστικός.
    Σε σημείο που μέχρι και το κοτλέ θα έτρωγα χαχα.
    Μόνο που άφησες τις σκέψεις σου σ' αυτό το νήμα, με τίμησες με το παραπάνω.
    Και τώρα είμαι εγώ, που σου ανταποδίδει την τιμή ( και το γράφω σοβαρά ).

     

    Υ.Γ. Τελικά το τρολ εμφανίστηκε και ήμουν εγώ χαχα  
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Η σχέση που έχετε δεν ειναι D/s.
    Vanilla την λένε στο χωριό μου. (άντε και με μερικές ανταύγειες kinky)

    «Θεά!»
    «Σου ανήκω»,
    «Μου ανήκεις»
    «Είσαι η ψυχή μου»,
    «Είσαι ο αφέντης μου»
    «Πάρε με και κάνε με δική σου»,
    «Φιλώ τα πόδια σου, πίνω σαμπάνια στο γοβάκι σου».

    Σου θυμίζουν κάτι;

    Ε αυτό δεν είναι D/s, καραβανίλα είναι.
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Φίλτατε @espimain όχι για να κάνω τον συνήγορο της @daniela100 που στο τέλος δεν έχουμε ανταλλάξει ποτέ ούτε μια κουβέντα.
    Αλλά ή τα μάτια μου κάνουν πουλάκια.
    Ή μάλλον δεν είπε τίποτε από κείνα που έγραψες.
    ΟΚ, για σένα το switching και οι switches δεν υπάρχουν.
    Ειλικρινά γούστο σου και καπέλο σου.
    Αλλά να χλευάζουμε κάτι που δεν μας αρέσει/θεωρούμε αδύνατο.
    Στα δικά μου τα μάτια τουλάχιστον δεν είναι κάτι το "όμορφο".

    Αν εσύ την όποια δική σου σύντροφο την έχεις μόνο με τα μπινελίκια, μπράβο σου.
    Και δεν ειρωνεύομαι.
    Σε λίγο και η παραμικρή έκφραση τρυφερότητας θα μας κάνει όλους sub.
    Και αφού το λένε οι άλλοι για εμάς.
    Σίγουρα μας γνωρίζουν καλύτερα από μας τους ίδιους.
    Ή μήπως υπάρχουν κάπου κάμερες που βιντεοσκοπούν τις ζωές μας 24 ώρες το 24ωρο?
    Ν' αρχίσω, ν' ανησυχώ δηλαδή...

    Υ.Γ. Είναι τόσο παράλογο, να μην είμαστε όλοι/ες ίδιοι/ες ?
     
    Last edited: 24 Νοεμβρίου 2015