Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 20 Μαϊου 2017.

  1. espimain

    espimain Contributor


    Σε σχέση D/s που προϋποθέτει σταθερότητα και χρόνο (για να είναι σχέση) δεν υπάρχει η άλλη πλευρά.
    Αν υπάρχει η άλλη πλευρά έστω και καταπιεσμένη, τότε είναι παιχνίδι ρόλων, που το ονοματίζουν όπως τους αρέσει, για να περνάνε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.
    Ακόμη κι εσύ λες ότι μπορεί να ονομαστεί vanilla και να συνεχίσουν να γουστάρουν.
    Όταν όμως το παιχνίδι «Μήλα» (παλιά το έλεγαν «γερμανικό») το ονομάζεις μπάσκετ ή «σφαιροβολία», μάλλον κάτι δεν πάει καλά.
    Και τα τρία μπάλα έχουν, αλλά μάλλον διαφέρουν. Δεν νομίζεις;
     
  2. Maswiz

    Maswiz Regular Member

    Σουιτς είναι το πρόσωπο που συμμετέχει σε ΣΧΕΣΕΙΣ, σκηνές ή δραστηριότητες ως top/dom η bottom/Sub μπλα μπλα μπλα
    Ο σουιτς απολαμβάνει να έχει τον ρόλο του Dom ή του sub μπλα μπλα μπλα
    Τι δεν καταλάβατε; είναι ξεκάθαρα τα πράγματα κ απλά:
    Ο σουίτς δεν κυρίαρχος, αλλά μπορεί να είναι. Το d/s δεν είναι ρόλος, αλλά είναι κιόλας. Το γράφουν και οι πέτρες εκατομμυρίων αφού
     
  3. Queen87

    Queen87 Contributor

    Νομίζω και πιστεύω οτι στο δημόσιο διάλογο πάντα θα πετροβολάνε τους switch. Σε ιδιωτική συζήτηση πάντα θα τα βρίσκουν.

    _____________________

    Εδώ άλλοι εδωμέσα και ενεργά μέλη δηλώνουν Κυριάρχοι και είναι παντρεμένοι με Κυριάρχές... οι switch σας πειράξανε... ήθελα να ήξερα εκεί D/s υπάρχει;
    Εκεί η Κυριαρχικότητα μάλλον πάει περίπατο.
     
  4. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you


    Ντροπή μαςςςςς! 
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Να τους ρωτήσεις αφού τους ξέρεις.
    Αν όμως δεν τους ξέρεις, τότε αυτό το κείμενο σου μπορεί να χαρακτηριστεί άνετα απαράδεκτο και κακοπροαίρετο, γενικά για τους κυριαρχικούς άνδρες.
     
  6. Queen87

    Queen87 Contributor

    Υπάρχουν νήματα που τους ρωτάτε (εννοώ τα παλιά μέλη). Τώρα Κύριε espimain δεν θα είναι η πρώτη φορά που κάποιος θα παρεξηγήσει τα λεγόμενα μου είτε απο την σύνταξη των εκφρασεών μου, είτε απο λέξεις που χρησιμοποιώ, είτε απο την ίδια την ταμπέλα που αναγκαστικά φορώ εδωμέσα.
    Οι Κυριαρχοί άνδρες δεν έχουν να φοβιθούν κάτι απο απο μια βανίλλα άλλωστε δεν καθρευτιζω κάποιον.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ετσι ειναι αν ετσι νομιζετε.

    Εχει νοημα να απαντησω ? Τα εχω ξαναπει χιλιες φορες. Στην τελικη, η τοματα και η φραουλα ειναι κοκκινα. Βαλτε φραουλες στην χωριατικη και αντι για φετα μπακαλιαρο, ασπρα και τα δυο...

    Η τριτη φαση θα ειναι χειροτερη.
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2019
  8. espimain

    espimain Contributor



    Δεν πειράζει όμως να προσέχεις τι γράφεις.
    Έχεις κάποιο λόγο να προσβάλεις σωρηδόν τους κυριαρχικούς άνδρες;
    Σου έκανε κάποιος κάτι κακό;
    Είναι εξάλλου τόσο λίγοι σε αριθμό, που δεν αξίζει το κόπο να ασχολείται μαζί τους μια κοπέλα που δηλώνει vanilla.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μου θυμιζει καποια νικ εδω μεσα, που τρωγονται αν και που και πως κανω συναντησεις (event) λες και θα ερχοντουσαν.....  
     
  10. Queen87

    Queen87 Contributor

    Γιατί τους προσβάλω; Είναι όλοι οι Κυριαρχοί εδωμέσα παντρεμένοι και μάλιστα με Κυριάρχοι; μήπως υπερβάλετε λίγο;

    Με αυτή την λογική επειδή δηλώνω "βανίλλα" δεν θα έπρεπε καν να μιλαώ στο φόρουμ για θέματα του BDSM.

    Κύριε espimain ξέρετε οτι σας σέβομαι. Ας μην το συνεχίσουμε. Γνωριζετε πολύ καλά, διαβαζοντάς με οτι ποτέ δεν έγραψα κάτι στο φόρουμ για να προσβάλω κάποιον... ίσα ίσα που με έχουν προσβάλει.
     
  11. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Προς τι η διαφωνία ? Αν κάποιος/α switch δομήσει D/s και έχει συγκεκριμένο ρόλο μέσα σε αυτό, χωρίς καμία ανάγκη να σουιτσαρει ,έχει αλλάξει στάτους .
    Να ξέρετε ,πιο λογικο είναι να αλλάζουν τα στάτους παρά οι ορισμοί  
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Δεν είμαι switch οπότε δεν γνωρίζω πολλά πράγματα πέρα από αυτά που μου επιτρέπει η φαντασία μου καθώς βιωματικά δεν ενδιαφέρομαι να το ζήσω.

    Μια απορία που είχα όμως είναι η εξής και αν και δεν πιστεύω ότι οι περισσότεροι switch αισθάνονται έτσι αναρωτιέμαι αν ένα μικρό ποσοστό μπορεί να το νιώθει:

    Αν για παράδειγμα κάποιος είναι αλγολάγνος υπάρχει περίπτωση να του βγαίνει η επιθυμία να σαδίσει μόνο ως προβολή των δικών του επιθυμιών;

    Δηλαδή να ταυτιστεί με τον λήπτη των σαδιστικων του πρακτικών και να του κάνει αυτά που στη πραγματικότητα θα ήθελε να του κάνουν στον ιδιο χωρίς να έχει τελικά σαδιστική πλευρά;