Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 20 Μαϊου 2017.

  1. Ταμπέλες ορισμοί κανόνες τίτλοι:top bottom Κ/Υ switch. Λέξεις και μόνο που εφευρέθηκαν από ανθρώπους..δεν είναι επιστήμη δεν είναι μαθηματικά δεν είναι φυσική για να έχει θεωρήματα κανόνες και αυταποδεικτες αλήθειες. Αν κάποιος θέλει να ονομάσει το ποδόσφαιρο μπάσκετ τα βρει με τους συμπαίκτες του παίξουν και διασκεδάσουν τότε αυτό είναι το ζητούμενο και η μόνη αλήθεια..
    Ο κάθε άνθρωπος έχει ένα δομημένο χαρακτήρα και κάτω από τις ανάλογες συνθήκες επιλέγει το πως θα συμπεριφερθεί με γνώμονα και βάση τη δική του ψυχοσύνθεση. Έτσι και οι switch ανάλογα με τον παρτενέρ τους εκδηλωνον τη μια ή την άλλη πλευρά με μόνο κίνητρο να περάσουν και οι δύο όμορφα..τώρα ωραία τα κοστούμια και τα σκηνικά ενός θεάτρου όμως στην τελική η παράσταση μετράει. Αν σε γεμίζει όλα καλά αν όχι τρως το ποπκορν και περιμένεις να περάσει η ώρα να φύγεις..
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Εγώ ήμουν αυτό κάποτε.
    Αλλά δε ένιωθα, ούτε δήλωνα switch.
    Δεν ξέρω αν ήταν μόνο ως προβολή των δικών μου μόνο επιθυμιών, νομίζω πως λειτουργούσα με ενσυναίσθηση, αναζητώντας partners με συμβατές ως προς τις δικές μου επιθυμίες.
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Συνοπτικά, και με ένα χαζό παράδειγμα, όπως παντα περιορισμένο και φτωχό: δεν αρκεί να τρώω και λαχανικά για να λέγομαι χορτοφάγος, χρειάζεται να μην τρώω ποτέ κρέας. Χορτοφάγος "ανάλογα την περίπτωση" δεν νοείται να υπάρχει, εκτός αν πρόκειται για παιχνιδιάρικη έκφραση ("ωωω, βλήτα τρεις μέρες, θα καταλήξω χορτοφάγος"), όπως παρόμοια παμφάγος που δεν τρώει κανένα είδος κρέας.

    Μια χαρά είναι και οι παμφάγοι και οι χορτοφάγοι, και ούτε μπερδεύονται μεταξύ τους ούτε θίγονται, γιατί πρόκειται για διαφορετικές επιλογές, καμία από τις δυο καλύτερη ή ανώτερη από την άλλη.
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Οχι, μεταξύ τους δεν υπάρχει D/s όταν μιλάμε για δύο κυρίαρχους. Πως τα βρίσκουν μεταξύ τους δεν γνωρίζω, μία λύση πάντως είναι το Κ/Κ/υ, υπάρχει σχετικό νήμα

    Το ότι όμως δεν έχουν Κ/υ σχέση δεν σημαίνει πως πάει περίπατο η κυριαρχικη τους φύση, αυτό υπάρχει δεν αλλάζει, απλά την αφήνουν λίγο στην άκρη. Το ίδιο ισχύει και για έναν/μία υ που είναι σε μια σχέση με άλλον υ ή βανίλια ή οτιδήποτε. Υπάρχει μερίδα ανθρώπων που δεν μπορεί να κάνει αλλιώς (χωρίς BDSM) υπάρχει μια μερίδα ανθρώπων που μπορεί να κάνει αλλιώς (και με BDSM και χωρίς) υπάρχει μια τρίτη που μπορεί μόνο αλλιώς (βανίλια) και υπάρχει και τεταρτη που πρέπει να κάνει αλλιώς (χωρίς BDSM) γιατί δεν υπάρχει άλλη λύση. Δεν θα πάρω το bdsmετρο να μετρήσω ποιος είναι πιο πολύ bdsmer πάντως

    @Queen87 μια χαρά μπορούν οι switch να κάνουν D/s όταν οι ρολοι στην κάθε σχέση τους είναι ξεκάθαροι όπως είπε η @jasmin sg. Όταν όμως σήμερα ξυπνήσω υ, αύριο Κ και τούμπαλιν υπάρχει "πρόβλημα" σε ότι αφορά το D/s και όχι μεταξύ τους. Εάν τα έχουν βρει οι ίδιοι εμάς μας περισσεύει, αλλά D/s δεν υφίσταται πως να το κάνουμε δηλαδή;

    Απλά αυτό που έχει κουράσει εδώ μέσα και γίνονται όλα αυτά τα παρατράγουδα είναι πως το μόνο που λένε είναι εμείς περνάμε υπέροχα, όλα είναι ταμπέλες, δεν μας αρέσουν οι ταμπέλες αλλά κατά τα άλλα έχουμε D/s (ταμπέλα)

    Εάν εγώ πάω ντυμένη μπαλαρίνα σε ρινγκ και αρχίσω τις πιρουέτες στον μποξέρ, φυσικό να μου πετάξουν ντομάτες στην καλύτερη των περιπτώσεων
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο.
     
  6. energizer7

    energizer7 Regular Member

    Θα συμφωνήσω!!
     
  7. whisperer

    whisperer Regular Member

    με γεια τους,με χαρα τους και καυλα τους.
    Δεν ειναι καθολου κακο αφου αυτο τους ευχαριστει.
    Δε παυει ομως να μην εχουν παιξει μπασκετ αλλα ποδοσφαιρο και ειναι κακο να προσπαθουν να εμφανισουν οτι το καινουριο ειδους μπασκετ που ανακαλυψαν ειναι καλυτερο απο αυτο που γνωριζουν οι υπολοιποι και παιζουν τοσα χρονια .
    Απο την αλλη δε καταλαβαινω γιατι η δαιμονοποιηση των ταμπελων .ισως καποιες φορες να χρησιμευουν κιολας για να μη μπλεχτει το μπασκετ. με το ποδοαφαιρο .το χαντμπολ, το πολο και το βολλευ.
    Ο διαχωρισμος και οι ταμπελες ορισμενες φορες βοηθανε στο να βρει ο καθενας ποια ειναι η κλιση του.
    Δε γινεται να ειμαστε καλοι σε ολα πχ απ οσο γνωριζω ο καλυτερος μπασκετμπολιστας ολων των εποχων οταν ασχοληθηκε με το μπειζμπολ πατωσε.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    όλο αφήνετε απ έξω το κατατρεγμενο το τένις εσείς οι δεινόσαυροι της μπάλας.

    χμφφφφ
     
  9. Maswiz

    Maswiz Regular Member

    Εγώ πάντως θα σε χειροκροτουσα κ θα ζητοκραυγαζα....  
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εχεις αφήσει εξω :
    ~ Τους πειραματιστες
    ~ αυτούς που βαριουνται εύκολα
    ~ αυτούς που θα έκαναν τα πάντα για νέες μορφές ηδονής

    Κανείς switch δεν είναι σήμερα έτσι αύριο κοκορέτσι. Για τους switch το πρωτο ρόλο παίζει ο παρτενέρ κ όχι η ακαταμάχητη ερωτική τους ταση

    Σαφώς και είναι δυνατό το ds στους switch και by the book μάλιστα, κουβέντα μπορεί να γίνει για τη διάρκεια του και αυτο κατα περίπτωση εξεταζομενο

    Απορώ γιατί το post αυτο πήρε τόσα λαικ.
    Μάλλον επειδή αυτήν την εποχή είσαι πιο γκομεναρα απο ποτέ ;

    Μια φωτο στο νημα θα μας λύσει την απορία  
     
  11. Αυτό που απλά θέλω να πω ότι ο καθένας έχει δικαίωμα να το ζει όπως θέλει..
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έχω αφήσει πολλούς άλλους όπως τους φετιχιστες, τους είδα φως και μπήκα κτλ αλλά δεν όλους αυτούς θα τους πω κινκστερς και όχι bdsmers

    Το νήμα ανοίχτηκε για να μπούμε στην ψυχολογία τους και να καταλάβουμε το πως λειτουργούν. Στα χρόνια που διαβάζω το φόρουμ συν αυτά που είμαι ενεργή εδώ μέσα δεν έχω βρει μέχρι στιγμής μια απάντηση από τους ίδιους που να με καλύπτει.

    Όντως φέτος είμαι πιο αδύνατη, πιο γυμνασμένη και πιο μαυρισμένη από ποτέ, μέσα στην καυλα (ή τουλάχιστον έτσι μου λένε τα αρσενικά που με περιτρυγυριζουν) αλλά φωτογραφία δεν θα ανεβάσω, έτσι για να σκάσεις