Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switches 101

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος domqueer, στις 26 Νοεμβρίου 2021.

  1. domqueer

    domqueer Ανώμαλος

    Ήρθα κι εγώ με την σειρά μου να σας μάθω για τους switches, με βάση την δικιά μου εμπειρία. Οπότε θα χρησιμοποιήσω Α’ πρόσωπο.

    Switch. Ο ορισμός του «αλλάζω ρόλο» αναφερόμενος στον ρόλο του αφέντη/σκλάβου. Γουστάρω να κυριαρχώ μια γυναίκα. Να την βάζω να κάνει αυτό που θέλω, να την κάνω να νιώθει ηδονή και να ξέρω ότι καβλώνει με το να κάνει ότι της λέω, όπως της το λέω. Να ξέρω ότι θα είναι το στρατιωτάκι μου, το υπακούω σκυλάκι μου. Τρελενομαι για μία τσουλίτσα, που θέλει γαμήσι και ξύλο.

    Υπάρχουν όμως φορές που βλέπω μια γυναίκα και απλά θέλω να την θεοποιήσω, να την κάνω να νιώσει βασίλισσα και να μ υποταχθώ σε αυτήν. Να με κάνει ότι θέλει και να μου δείξει ότι ενδιαφέρεται για εμένα, ακόμη και που είμαι το υπάκουο σκυλάκι της.

    Για να καταλήξω. Θέλω και τις δυο εκδοχές, εξαρτάται πάντα από το τι συναισθήματα μου βγάζει στην επιφάνεια η παρτενέρ μου. Εγώ βέβαια επειδή μου αρέσουν και τα τραβέλια και τα femboys έχω έναν ιδιαίτερο συνδυασμό. Δηλαδή για τα femboys είμαι μόνον κυρίαρχος ενώ για τραβέλια μόνο σκλάβος. Για γυναίκες και τα δυο. Αυτά! Εύχομαι να βοήθησα να καταλάβετε.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Είστε σουίτς ανάλογα με το τι "συναισθήματα" σας βγάζει η/ο παρτενέρ;
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι ότι μπορώ να καταλάβω τη συμπεριφορά των switches αλλά πώς αλλιώς θα μπορούσε να είναι αν όχι με αυτόν που έχει απέναντί του;

    Βέβαια υπάρχει και η απάντηση "με τις ώρες του" η οποία αν και εξίσου ακατανόητη -τουλάχιστον σε εμένα- είναι εξίσου αποδεκτή.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ούτε εγώ καταλαβαίνω, ιτς οκει.

    Ούτε αυτό το καταλαβαίνω, κάτι ξέρουν εκείνοι που το κάνουν. Είναι σα να λέμε "σήμερα ξύπνησα και είμαι Ντομ/σαμπ ' ; ^^
     
  5. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Γιατί ακατανόητη?
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γιατί είναι, όσον αφορά εμένα.
     
  7. eeny-meeny-miny-moe

    eeny-meeny-miny-moe *don't blink*

    Ναι, το εμπέδωσα αυτό.   Γιατί, όμως?
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Because it does not compute!
     
  9. domqueer

    domqueer Ανώμαλος

    Είμαι ότι μου προκαλεί η παρτενέρ μου. Δηλαδή, άμα είναι μια δυναμική γυναίκα με αυταρχικότητα τότε τείνω να πηγαίνω προς σαμπ, άμα είναι μια ευαισθητουλα με ναζιάρικη συμπεριφορά μου βγαινει να το εκμεταλλευτώ γίνοντας Ντομ. Υπάρχει, ταυτοχρόνως, το «με ποιο πλευρό ξύπνησα σήμερα», δηλαδή μπορεί να έχω τρομερή επιθετικότητα που να μου βγει σε Ντομ, ή να είμαι υπερβολικά τρυφερός και κατανοητικος, σε βαθμό που να δέχομαι της αυταρχικότητα της άλλης, δηλαδή σαμπ.
     
  10. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Προτιμας να εισαι υ η Κ
     
  11. domqueer

    domqueer Ανώμαλος

    Κατά κύριο λόγο προτιμάω Κ.
     
  12. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Δεν σου αρέσει ο υποτακτικος ρολος?