Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ της Κυριαρχίας / υποταγής

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 24 Απριλίου 2007.

Tags:
  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: To ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ της ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ / υποταγής

    Σεβαστό, αλλά η αντίληψη για οποιοδήποτε θέμα είναι αποτέλεσμα σκέψης και λογικής. Αν δε βοηθά στη διαμόρφωσή της η συζήτηση του θέματος, σίγουρα δε θα βοηθήσουν σε κάτι και τα γνωμικά.
    Εν πάση περιπτώσει, κατανοώ και σέβομαι κάποιον που δε θέλει να συζητήσει για χ, ψ λόγους. Κάτι άλλο δε νομίζω πως χρειάζεται.
     
  2. shemale

    shemale New Member

    Απάντηση: To ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ της ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ / υποταγής

    καλησπέρα Σ/σας,
    διάβασα με προσοχή το παραπάνω κείμενο/ανάλυση και σαφώς πρόκειται για ενα εξαιρετικό γραπτό. σίγουρα θα λειτουργήσει σάν φάρος για Ο/όλους εμάς τους "νεώτερους"...

    απορία: δηλαδή εγώ που αισθάνομαι άνετα τόσο με την Κυριαρχική/Ενεργητική φύση μου όσο και με την υποτακτική/παθητική, πρέπει να αποχωρήσω;
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @shemale: το κείμενο δεν συνιστά πουθενά την αποχώρηση κάποιου, που δεν έχει καταλήξει στο τι προτιμάει και / ή δεν τον απασχολεί να καταλήξει , αναφέρει απλά πως τα άτομα που αρέσκονται στην εναλαγή ρόλων, πολλες φορες και στα πλαίσια της ίδιας συνεδρίας, βρίσκονται "εδω" κατά βάσει για το kinky play και όχι για την long term κυριαρχία ή υποταγή (βλ. D/s), αν σε αυτό αναφέρεσαι.
     
  4. Victoria_ash

    Victoria_ash Regular Member

    Πολυωραιο ποστ και ξεκαθαρο για εμας τους νεους που αργησαμε αλλα καπου στο δρομο ειδαμε φως.

    Εχω καλυψει μεγαλο ποσοστο ερωτηματων.
     
  5. Janine

    Janine Regular Member

    Είναι από αυτά τα posts που λέμε μερικές φορές, κρίμα που δεν μπορώ να πατήσω το κουμπί του like περισσότερες φορές από μία  
     
  6. Brainman

    Brainman Deep in a fe mind

    Εμπεριστατωμενο αλφαβηταρι! οσο για τη ΄νεα μοδα'...οι '50 αποχρωσεις' κανουν ζημια..οπως καθε τι χρηματοθηρικη 'αμερικανια'!
     
  7. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Aς κάνουμε μια επαναφορά και σε αυτό το κείμενο, το αξίζει άλλωστε!!!!!!!!!
    Όπως και την πρώτη φορά που το διάβασα πριν 3 χρόνια, πιστεύω πως καλό θα ήταν να μπει σε πολύ εμφανές σημείο , κυρίως για τους νεοεισαχθέντες, αλλά και για εκείνους που ενδεχομένως να νιώθουν πως με τόσα κείμενα και παραφιλολογία κάπου το χασαν το παιχνίδι!!!
                
     
  8. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Το βρηκα εξαιρετικο το κειμενο και μπορω να πω πως μετα απο την αναγνωση του δε μου βγαινει κανενα σημειο στο να διαφωνησω ακομη και με καποια που δεν ειναι της αρεσκειας μου!
    Ισα ισα που μου γεννατε μια απορια:ποσοι τελικα κανουν πραγματικο βδσμ και τι εχουν να διδαξουν σε νεοφερμενους εδω;
    Ακουμε συνεχως οτι ο καθενας εχει το στυλ του και προσαρμοζει το βδσμ στα γουστα του ομως αυτο που θα μαρεσε να γνωρισω και που δυστηχως απεκλησαν στο κειμενο συνειδητα ειναι τη θεση και την αποψη του μεντορα.

    Πραγματικα το βρηκα διαφωτιστικο και οντως πιστευω και εγω με τη σειρα μου πως θα επρεπε να ειναι ενα κειμενο απο τα πρωτα στην αναγνωση ενος νεου στο χωρο αυτο
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @vanilla30 :
    θα θέλατε να διευκρινίσετε σε τι ακριβώς αναφέρεστε;
     
  10. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Νομιζω το εθεσα καλα αν παλι κανω λαθος !
    θα ηθελα να διαβασω και την οπτικη οσο και ρεαλιστικη γωνια ενος μεντορα οπως και περισσοτερων...καθως στο κειμενο αναγραφετε οτι δεν υπαρχουν πολλοι για αυτο συνειδητα δεν αναφερεται εγω θα επιθυμουσα την παρουσια καποιου στο φερομενο ως αλφαβηταρι
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @vanilla30 : οπτική όσο και ρεαλιστική γωνία ενός μέντορα όσον αφορά τι ακριβώς; Υπάρχει κάτι που να σας ωθεί να θεωρείτε πως θα έλεγε κάτι διαφορετικό ή κάτι μου διαφεύγει στη σκέψη / επιθυμία σας;
     
  12. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Αυτο ακριβως ηθελα να δω..
    Αν υπαρχουν διαφορες στη σκεψη και αντιληψη επειδη ανεφερε οτι ειναι παρα πολυ λιγοι
    Φανταζομαι οτι δε συγγρινεται η πειρα εμπειρια τους