Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Total Power Exchange. (T.P.E.)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 13 Ιανουαρίου 2016.

  1. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Δεν εχετε καταλαβει μαλλον οτι το σ στο t.p.e. Δεν εχει δικαιωμα κρισης.
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    @_DaRkNiGhT_
    μάλλον δεν έχεις καταλάβει οτι κρίση είχε, έχει και θα έχει το σ εκτός αν το λοβοτομήσεις.
    ...Και μη μου ζορίζεις τη Μαργαρίτα σήμερα γιατί είναι που είναι φουρκισμένη, θα τη πληρώσεις εσύ τη νύφη! 
     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Κριση αγαπητε μου εχει, δικαιωμα στην κριση(να κρινει) και στην εκφραση της δεν εχει  
    Δεν του πεφτει κ λογος του σ εδω που τα λεμε.
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ωχ.. πακέτο! Μπήκα σε χώρο με μη ανθρώπινα λοιπόν!!  
    Ελπίζω να είναι θεοί και όχι θηρία (που έλεγε και ο αρχαίος φιλόσοφος) για να με εμπνεύσουν και όχι να με κατασπαράξουν  
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Καλέ καλά είμαι εγώ. Κι έχω άπειρους λόγους:
    Α. Είναι Παρασκευή!!
    Β. ΤΙΠΟΤΕ άλλο δεν έχει σημασία μετά το Α      
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Αυτο που δεν μπορουν να καταλαβουν οι απ´εξω ειναι οτι το σ που μπαινει στο s/m ή στο t.p.e. Το αποφασιζει συνειδητα. Μεταξυ αλλων αποφασιζει να μην εχει και αρκετα απο τα δικαιωματα που οι απ´εξω θεωρουν δεδομενα.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μπορεί να του απαγορεύεται να την εκφράζει , μπορεί να την καταπίνει αμάσητη, μπορεί να την ξορκίζει , αλλά την κρίση του την σκέφτεται το σ ,πως να το κάνουμε.Αναβλύζει μόνη της, γάργαρο νερό.
     
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Το ξαναβαζω λοιπον μηπως το διαβασεις σωστα αυτη τη φορα.
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Δεν έχει δικαίωμα έκφρασης κρίσης μπρέ, αυτό σε λέω, δικαιωμα κρίσης και να πεις εσύ δεν έχει, αυτή η κακούργα θα πηδάει απο νευρώνα σε νευρώνα και θα σου βγάζει τη γλώσσα!. Να, έτσι  
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    @underherfeet η κριση ως ανθρωπινη λειτουργια ειναι προφανως υπαρκτη, το δικαιωμα της κρισης ειναι κατι εντελως διαφορετικο, επιμενεις να συνδεεις και σε μεγαλο βαθμο να ταυτιζεις δυο διαφορετικα αντικείμενα.
     
  11. angel42

    angel42 Regular Member

    'Οταν εμπιστεύεσαι δεν "κρίνεις" ως δικαστής... Υπάρχεις, ρολλάρεις, τσουλάς μέσα στην αποδοχή από ό,τι έχεις αποδεχτεί... Αν κολλάς κάπου και βραχυκυκλώνεις το επικοινωνείς με τον δέοντα τρόπο όταν σου δοθεί η άδεια γι' αυτό... Γιατί δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες... Ξέρεις πια ότι θα "φροντιστείς" την κατάλληλη στιγμή... Δεν ψάχνεσαι πλέον, δεν προτρέχεις, δεν αμφισβητείς... Αυτό το στάδιο έχει τελειώσει... Όχι γιατί κάποιος το επέβαλλε, ούτε γιατί θα τιμωρηθείς, ούτε γιατί έπαθες ξαφνική λοβοτομή... Είναι ότι πλέον τα πράγματα μεταξύ των δύο κατ' αρχίν αυτών ανθρώπων έχουν έτσι εξελιχθεί και κανείς δε θέλει να γυρίσει πίσω σε προηγούμενο στάδιο... Α.
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Δεν ξέρω αν ο @_DaRkNiGhT_ εννοούσε αυτά που η @angel42 έγραψε πιο πάνω. Αν ναι , πάσο.
    Εγω όμως αναφέρομαι στην κριση ως ανθρωπινη λειτουργια , που είναι εσωτερική, διαρκής και υφίσταται ανεξάρτητα της βούλησης μας.
    Οταν ακούω μια είδηση στην τηλεόραση αυτομάτως την κρίνω μέσα μου. Μπορεί η κρίση μου να είναι βιαστική, παρορμητική, λανθασμένη, δεν έχει σημασία, αυτομάτως δημιουργείται. Η περαιτέρω νοητική της επεξεργασία και τα κριτήρια με βάση αυτή επιτελείται σε δεύτερο χρόνο είναι άλλο θέμα , το κατά πόσο εκφράζεται δια λόγου , πως και πότε, τρίτο.
    Λύθηκε η παρεξήγηση;