Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τώρα αυτό είναι τιμωρία..??!!??

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 15 Αυγούστου 2016.

  1. Έστω ότι υπάρχει μια σταθερή σχέση κυριαρχου υποτακτικης..
    Έστω ότι αυτή η υπό δεν είναι υπέροχη και τέλεια σαν εμένα και καμία φορά κάνει σφάλματα για τα οποία πρέπει να τιμωρηθεί..!!!

    Κατα την αποψη σας πρέπει να υπάρχει μια θεωρητική λίστα όπου να λέει ξεκάθαρα τι είναι τιμωρία και τι απόλαυση?!

    Με παραδείγματα:
    α.Είμαι υποτακτικη μαζοχιστρια και λατρευω το σπανκινγκ με γυμνό χέρι. Χρησιμοποιείται συχνά ως μέσο ερεθισμού δικού μου αλλά και του κυρίου μου.. μερικές φορές όμως με τιμωρεί και με spanking..


    β. Είμαι υποτακτική που της αρέσει τρελά το humiliation όλων των ειδών.. Σε κάθε συνεύρεση ο κύριος με βρίζει Με φτύνει με κάνει να νιώθω σκουπίδι και είναι τρομερά ερεθιστικό όλο αυτό..
    Καμία φορά όταν κάνω κάτι κακο και με τιμωρει επίσης χρησιμοποιεί ίδιες εκφράσεις και με εξευτελίζει..

    Είναι σωστό ο τρόπος τιμωρίας Να είναι ο ίδιος που χρησιμοποιείται για ερεθισμό ?!?
    Δεν θα έπρεπε να υπάρχει ξεκάθαρη διάκριση ανάμεσα στα δύο αυτά?!
    Δεν "χάνει " αυτομάτως η τιμωρία αν η υπό την έχει σχετισει και με απόλαυση..?!
     
  2. idiry8mos

    idiry8mos dare... feel it

    για εμενα η τιμωρια ειναι μερος της απολαυσης και το αντιστροφο.....

    δεν τιμωρω για να τιμωρησω, και μονο
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Κανονικα η τιμωρια πρεπει αν ξερχωριζεις απο το παιχνιδι

    αλλα

    στο παιχνιδι σε σπανκαρει σε ταπεινωνει σε καυλωνει και σε καποια φαση τελειωνετε ...

    στην τιμωρια σε σπανκαρει σε ταπεινωνει εσυ καυλωνεις αλλα στο τελος μενεις με την καυλα

    ΥΓ. καλα ξερουμε οτι εισαι καυλιαρα και καυλωνεις με τα παντα  
     
  4. Soraya

    Soraya Guest

    όχι δεν είναι.
    για εμένα ο σωματικός πόνος δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως τιμωρία.
    για πολλούς λόγους.
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Παρότι δε με εκφράζουν οι συγκεκριμένες "τιμωρίες", λησμονείς κάτι πολύ σημαντικό. Οι πράξεις εκπνέουν κάθε φορά διαφορετικές ψυχοσυναισθηματικές συνθήκες. Δεν είναι μονομερείς.
     
  6. ThanPerko

    ThanPerko Regular Member

     

    Πωπω, θα τρελαθούμε εδώ μέσα. Γιατί δηλαδή να είναι όλα ή άσπρα ή μαύρα; Μου την είδατε 50 shades of grey (αίσχος), λες και έχετε συμβόλαιο ή η κάθε D/s σχέση ακολουθεί νομοθετικό πλαίσιο. Μου θυμίζετε τα άτομα που τρώνε μόνο πίτσα ή σουβλάκι ή μόνο ένα είδος παγωτού. Πόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις ότι μία μπορεί να θες να φας από το ένα, μία από το άλλο;

    Από εδώ και πέρα θα καθορίσουμε 5 κανόνες που θα τους ακολουθούν όλοι για να μην ξυπνάω και να τρομάζω με αυτά που διαβάζω

    1) Spanking = punishment, δεν επιτρέπεται ούτε μια σταγόνα να στάξει
    2) Πριν κάθε εξευτελιστικό session θα ορκίζεται ο/η κυρίαρχος ότι τα αληθή σχόλια δεν θα υπερβούν το 75%
    3) Το spanking δεν θα γίνεται με γυμνό χέρι αλλά με γάντι βινυλίου
    4) Δεν επιτρέπονται οι εκπλήξεις και οι απρόβλεπτες καταστάσεις, θα καθιερωθεί universal check-list ανά τον τύπο σχέσης
    5) Ο/η υποτακτικός/η δεν επιτρέπεται να αντιδράει διαφορετικά στα ίδια πράγματα

    Και εγώ με την σειρά μου θέλω να θέσω το εξής ερώτημα: Γιατί δεν τα συζητάς με το άτομο που στα κάνει αυτά;
    Μια χαρά θέμα συζήτησης είναι για ένα ζευγάρι, που και χρόνο θέλουν να περνάνε μαζί και να συζητάνε τα αυτονόητα και τις ανησυχίες.

    Αν εγώ έβλεπα την sub μου ή την οποιαδήποτε να ρωτάει άλλους αντί για εμένα θα ένιωθα πολύ άχρηστος FYI

    Σε κάθε session της sokolata θα παίζει ως ένδειξη σεβασμού το Chikoulata Chikita στο background... -.-
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2016
  7. Soraya

    Soraya Guest

    έκλαψα....
     
  8. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Ένας από του λόγους οπού είναι απαραίτητη η εκπαίδευση είναι και αυτός. Ώστε ο Κ να γνωρίσει την υ, και αντίστροφα βέβαια.
    Οπότε ο Κ είναι σε θέση να γνωρίζει τι της αρέσει και τι όχι, ώστε να χρησιμοποιείται αντίστοιχα για τιμωρία.
    Δεν μπορεί για παράδειγμα μια υ να τιμωρηθεί με μαστίγωμα εφόσον της αρέσει.

    Βέβαια, υπάρχουν δύο ήδη τιμωριών, οι πραγματικές τιμωρίες και οι «τιμωρίες» για το παιχνίδι.
    Τις πρώτες μια υ πρέπει να μάθει να τις αποφεύγει σαν τον Διάολο.
    Τις δεύτερες πρέπει να μάθει να τις προκαλεί ώστε να ανάβει το παιχνίδι και να του δίνει ενδιαφέρον.

    Τέλος, όταν το παιχνίδι είναι στα πλαίσια μιας σχέσης και όχι για κάποια session,
    όταν το υ πρέπει να τιμωρηθεί πραγματικά για όντος έκανε ή είπε κάτι που δεν έπρεπε,
    τότε το υ εισπράττει την τιμωρία σαν τιμωρία και συμμόρφωση ανεξάρτητα από το είδος της.
    Σε μια τέτοια κατάσταση, ακόμα και η διείσδυση δεν της είναι ευχάριστη.
     
  9. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Μιας και δίνεται η δυνατότητα μέσα από την ερώτηση αυτήν, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό αλλά σε υ ψυχοσύνθεσης άτομα.

    Αν όντως η τιμωρία είναι τιμωρία και δεν περιέχει παιχνιδιάρικη διάθεση για ερεθισμό και Τ/των Δ/δυο, πέρα απ το συναίσθημα ντροπής, απογοήτευσης, κλπ που μπορεί να νιώσουν γιατί απογοήτευσαν ή σταναχωρησαν, θύμωσαν το Κ τους, παρ'όλο αυτά, νιώθουν ή δύναται να νιώσουν μέσα στην όλη τους απογοήτευση-στεναχώρια, ερεθισμό;

    Αν η ερώτηση ξεφεύγει πολύ από την αρχική, απορρίψετε την.
     
  10. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Αυτό που ρωτάς εξαρτάται από υπερβολικά πολλούς παράγοντες. Γενικά και μόνο σαν απάντηση,
    χωρίς να σημαίνει ότι βρίσκει εφαρμογή σε κάθε περίπτωση,
    όταν ένα υ τιμωρείται και γνωρίζει συνειδητά ότι έκανε κάτι το μεμπτό τότε ο ερεθισμός του είναι δύσκολος όχι αδύνατος όμως.

    Μην ξεχνάμε βέβαια τις περιπτώσεις εκείνες, όπου ένα υ νοιώθει και εισπράττει την αγάπη/ενδιαφέρον
    μέσα από μια τέτοια διαδικασία γιατί έτσι έχει μάθει από παιδί, σε αυτές τις περιπτώσεις ο ερεθισμός είναι βέβαιος.
     
  11. Η τιμωρία είναι μέρος της απόλαυσης για σένα η για το υ?!
     
  12. Άρα η τιμωρία σύμφωνα με σένα είναι καθαρά και μόνο η στέρηση σεξουαλικής ευχαρίστησης.. ..χμ.. ενδιαφέρον.