Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έχω θυμώσει μαζί σου Μεγάλε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 25 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

       
     
  2. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Πσυχουλα!
     
  3. iolanda

    iolanda Contributor

    Όσων αφορά τον εαυτό μου, θα συμφωνήσω με αυτό.
    Γενικά θυμώνω πολύ πολύ σπάνια, οι ανιψιές μου με λένε "η θεία η ζεν".
    Μέσα από το D/s κατάλαβα, πως όταν λυπάμαι ή νιώθω αδικημένη από οποιονδήποτε άλλο στη ζωή μου, για λόγους εγωισμού εκφράζω αυτή τη βαθιά λύπη με θυμό.
    Στο D/s, λόγο απουσίας αυτού του εγωισμού, έμαθα να εκφράζω την πραγματική ενόχληση, που συνήθως είναι η λύπη, η απογοήτευση, η δυσκολία διαχείρισης κ.ο.κ, χωρίς να χρειάζεται να την ντύσω με θυμό.
    Ταπεινότητα και ξεγύμνωμα της ψυχής σίγουρα, χωρίς να υποστηρίζω πως είναι εύκολο να είσαι τόσο διάφανος, όταν το αποδεχτείς όμως είναι λυτρωτικό.
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ειμαι άνθρωπος που του ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι τουλάχιστον 5 φορές τη μέρα, αλλά ευτυχώς ηρεμώ με την ίδια ταχύτητα.
    Σε μια σπάνια περίπτωση που θα εμένα θυμωμένος για ένα άλφα χρονικό διάστημα αποφεύγω να αντιδράσω σε αυτό το χρονικό διάστημα.
    Μόλις ηρεμήσω θα φροντίσω να εξηγήσω το λάθος της όση ώρα χρειαστεί, μέχρι να γίνει κατανοητό.

    Αν δεν είμαι εγώ αυτός που θύμωσα δεν θα αφήσω περιθώρια ούτε για γκρίνια ούτε για την οποιαδήποτε αντίδραση, ούτε θα βοηθήσω να ηρεμήσει. Όταν γίνει αυτό θα φροντίσω και πάλι να το συζητήσω μέχρι να καταλάβει (και πάλι  ) το λάθος της.

    P.S.: @dina νομίζω ότι μετά και τη συμμετοχή της @Brt το νήμα θα έπρεπε να μετονομαστεί σε "Εχω θυμώσει μαζί σου Μάστορα!"
     
  5. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Rule number one: master is always right
    Rule number two: in any different case check rule number one
     
  6. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Σωστά! Σε μια δημοκρατική κοινωνία οφείλουμε να ακολουθούμε κανόνες
     
  7. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Ναι, μα όπως έλεγε και ο Δαλάι Λάμα:
    Μάθε τους κανόνες καλά, έτσι ώστε να τους σπας αποτελεσματικά  
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Είμαι βαθύτατα δημοκρατικός. Σε καμία συζήτηση δεν θα επιβάλλω την άποψη μου. Είναι ελεύθερη να διαφωνήσει, ειλικρινά.
    Αλλά από το τραπέζι θα σηκωθεί όταν καταλάβει ότι έχω δίκιο  
     
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Γιατί άραγε έχω την αίσθηση ότι εκδιώξαμε ένα brat, στο οποίο οφείλουμε να αναγνωρίσουμε το δημόσιο λόγο, και τα αποδελοιπα συνεχίζουν να δρουν παρασκηνιακά;
     
  10. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Καποτε με μια κοπελα, μετα απο 4ωρη συζητηση με επιχειρηματα, παραδειγματα, αποδειξεις κτλ καταφερα να καταλαβει οτι εχω δικιο. Οποτε γυρναει και μου λεει
    -κοιτα, οκ εχεις δικιο... αλλα φταις!
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    "Δουλειά" του Κ είναι να είναι πάντα ο ένοχος...
    Υ.γ. Δεν είναι δική μου η φράση  
     
  12. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Το εχω ακουσει κι εγω, σε μη Κ/υ σχεση:
    "Ενταξει, μπορει να μην ειχα δικιο, αλλα ενα συγνωμη έπρεπε να το ζητησεις"