Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανορθωση στηθους

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Panas, στις 6 Ιανουαρίου 2017.

  1. Panas

    Panas New Member

    Καλημέρα και καλή χρονιά εύχομαι. Θελώ μια βοήθεια. Η σχέση μου έχει μικρό ωραίο στήθος αλλά είναι πεσμένο λόγω απότομης αλλαγής βάρους. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνει κάππια ανόρθωση ή σύσφιξη του. Υπάρχει κάποια κρέμα ή κάποιος άλλος τρόπος.

    Ευχαριστώ
     
  2. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Καλημερα.
    Καταρχας αναρωτιεμαι αν αυτος ειναι δικος σου προβληματισμος ή της κοπελας σου... Αν η ιδια δεν εχει προβλημα τοτε θα ηταν κριμα κ αδικο (το λιγοτερο) να της δημιουργεις ανασφαλεια για την εμφανιση της κ ποσο μαλλον για κατι για το οποιο δεν ευθυνεται.

    Το γυναικειο στηθος αποτελειται απο τον αδενα κ λιπωδη ιστο. Οσο αδυνατιζεις, αδυνατιζει κ αυτο κ τούμπαλιν. Αν η αλλαγη βαρους ειναι προσφατη θελει καιρο το δερμα ωστε να μπορεσει να επανελθει οσο αυτο ειμαι εφικτο.

    Κατω απο τον αδενα+λιπωδη ιστο υπαρχει ο μεγαλος θωρακικος μυς. Ειναι αυτος που βλεπουμε στους γυμνασμενους αντρες στο στηθος τους. Ασκησεις για τον θωρακικο μυ θα τονωσουν την περιοχη κ θα βοηθησουν έμμεσα το στηθος δημιουργωντας ενα πιο στιβαρο/δυνατο υποβαθρο. Μεχρι εκει. Εμφανισιακα ενα στηθος μπορει να φανει πιο "στητο" αλλα οι αλλαγες δεν είναι τεραστιες.

    Απο εκει και επειτα οποιαδηποτε αλλη επεμβατικη μεθοδος φερει μονιμα αποτελεσματα με τα πλεονεκτηματα κ μειονεκτηματα που αυτη εχει κ θα πρεπει να συζητηθει με γιατρο απο την κοπελα κ μονο.
    Θελω να πω οτι δεν ξερω τι κομματι επιρροης εχεις επανω της κ κατα ποσο προβαλεις τις δικές σου προσδοκιες για το δικο της σωμα, οποτε κ καλο θα ηταν να γινει κατανοητο οτι ολο αυτο ειναι καθαρα δικο της κομματι. Αφορα το δικο της σωμα, μυαλο, ζωη.

    Αυτα....
     
  3. Panas

    Panas New Member

    @Winter's Dew
    Το θεμα αυτο η ιδια μου το εχει αναφερει δεν το λεω μονος μου. Σεβομαι τον ανθρωπο μου. Γυμναστικη κανει απλα δεν μπορει να γυμνασει τους θωρακικους της λογο θεματος στα χερια της. Σε γιατρο για εγχειρησεις και λοιπα δεν θελει να παει ουτε και εγω. Οποτε για αυτο ρωταω αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος.
     
  4. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Οκ, εγώ μη γνωρίζοντας γράφω την αποψή μου σε αυτά που διάβασα παρόλα αυτά  

    Γυμναστική δεν ειναι μονο τα ελεύθερα βάρη και τα μηχανήματα με τα βάρη. Υπάρχουν και άλλοι τρόποι, όπως για παράδειγμα το κολύμπι και δη το πρόσθιο. (το σωστό πρόσθιο όμως, μιας και πρόκειται για μία δύσκολη σχετικά κίνηση συγχρονισμού χεριών/ποδιών. Καλό θα ήταν να γίνει αρχικά με προπονητή σε προγράμματα ενηλίκων, αλλιώς μπορείς να τραυματιστεί από τις πολλές λάθος επαναλήψεις στις αρθρώσεις)

    Κάποιος άλλος τρόπος, όχι, δε μου περνάει κάτι από το μυαλό, έτσι πιο "μαγικό" δλδ που να έχει αποτελέσματα θαυματουργά. (του στυλ κρέμα κλπ)
     
  5. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Μόνιμα αποτελέσματα με κρέμες κτλ δύσκολο θα πετύχει. Δεδομένου ότι με τις κρέμες θα πρέπει να μην "ταλαιπωρειται" το στήθος από τα χέρια σου. Και δεν νομίζω ότι είσαι διατεθειμενος!!!!
    Το καλύτερο είναι να ρωτήσει κάποιον ειδικό  
     
  6. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Να την βοηθήσεις να αγαπήσει το στήθπς της. Ακομή και αν είναι προβληματισμός της όπως είπες φαίνεται ότι και εσυ δεν πας πίσω και προφανώς της το μεταφέρεις.