Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διάβασα και προτείνω

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος folha, στις 3 Νοεμβρίου 2016.

  1. folha

    folha deja vu

  2. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

  3. elfcat

    elfcat . Contributor

    Αρτούρο Πέρεθ Ρεβέρτε

    Καλοί άνθρωποι σε σκοτεινούς καιρούς.

    «Σε καιρούς σκοτεινούς, πάντα υπήρξαν καλοί άνθρωποι που, µε οδηγό τη Λογική, µόχθησαν να φέρουν στους συµπατριώτες τους τον διαφωτισµό και την πρόοδο. Και δεν ήταν λίγοι όσοι πάσχιζαν να τους εµποδίσουν».

    https://artic.gr/kaloi-anthrwpoi-skoteinous-kairous/57390/
     
  4. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Ο Ρεβέρτε είναι σπουδαίος, επιλογές από τα παλιότερά του "Το Τανγκο της Παλιάς Φρουράς" και -ακόμη πιο πίσω- «Ο πίνακας της Φλάνδρας». Στους Ισπανούς έκανε καλό η οικονομική κρίση, έχουν σήμερα να παρουσιάσουν φουρνιά ολόκληρη από σημαντικούς σύγχρονους λογοτέχνες. Προτείνω και τον Ζάουμε Καμπρέ, με το «Κονφιτεόρ». Εξαιρετική ιστορική ακρίβεια, κινηματογραφική πλοκή, υποδειγματική αφηγηματική τεχνική. Πάντως είναι πολυσέλιδο, δεν είναι για τριήμερες διακοπές στο Αγκίστρι  
    Τους "Καλούς ανθρώπους" τους έχω βάλει κι εγώ στο μάτι.
     
  5. brenda

    brenda FU very much

      "Σοχούμ"
    Της Γιώτας Ιωαννίδου
    Εκδόσεις Αιώρα

    Ένα βιβλίο που διάβαςα στην αρχή από περιέργεια για το πόνημα της φίλης συγγραφέα-σεναριογράφου-φιλολόγου-ηθοποιού και άλλα πολλά, στην συνέχεια έπαθα κάτι που είχα να πάθω χρόνια.
    Δεν ήθελα να το αφήσω από τα χέρια μου.
    Με μάγεψε, με ρούφηξε, ήθελα να το τελειώσω σε μια μέρα, αν γινόταν.
    Με έναν λόγο ποιητικό, στακάτο, κοφτό άλλες φορές και πιο χρωματιστό σε άλλα σημεία. Σχεδόν έμμετρο. Χωρίς κούραση. Χωρίς υπερβολές. Με απίστευτη δύναμη σε εικόνες και συναισθήματα.
    Άκρως ηθογραφικό, έως λαογραφικό, με μία πρωτόγονη δύναμη στη γλώσσα. Μπήκε μέσα μου. Δεν το διάβασα απλά, το ένιωσα...

    Έκανε τις διακοπές μου πιο όμορφες.