Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι συχνότεροι μύθοι του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 19 Αυγούστου 2016.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Αυτό το νήμα το είχα σκεφτεί κι άλλες φορές.
    Αφορμή στάθηκε το #15 στο νήμα "Πώς θα καταλάβω αν κάποιος είναι βανίλια ή του γούστου μου;".

    Θυμάμαι και τον εαυτό μου, τον πρώτο καιρό που ψηλαφούσα τα του "χώρου" και πράγματα που είχα ακούσει και στην πορεία είδα να ανατρέπονται. Άλλα με τρόπο χιουμοριστικό, άλλα απελευθερωτικό, άλλα ως κεραμίδες κλπ  

    Ας πούμε αυτό το ότι οι Κυρίαρχοι δεν κάνουν στοματικό σεξ στους υποτακτικούς τους. Το είχα ακούσει ναι, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω ούτε έναν Κυρίαρχο που να μην κάνει.  

    Μπορούμε λοιπόν να παραθέσουμε τους μύθους που έχουμε ακούσει σχετικά με το bdsm. Το χιούμορ φυσικά είναι πολύ καλοδεχούμενο  
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ό,τι οι υπό είναι άβουλα/φυτά.
    Το session είναι είδος ξεπέτας.
    Αχμ, δεν τους σηκώνεται και γι αυτό κάνουν BDSM.
    Mύθος επίσης, ό,τι το ΒDSM είναι μόνον, ξυλίκι.

    Κ.α. ίσως, επανέλθω. :- )
     
  3. Ampelofilosofos

    Ampelofilosofos Regular Member

    Οτι οσοι αρεσκονται σε τετοιες δραστηριοτητες ειναι ανωμαλοι/δαιμονισμενοι/αντιχριστοι/πιονια της νεας ταξης πραγματων που μετα το ιντερνετ, τα αγγλικα, τα smartphones που μας παρακολουθουν, τις πιστωτικες καρτες με το τσιπακι για να ξερουν ποτε παραγγελνω πιτσα πεπερονι, μας επεβαλαν και το spanking γιατι φυσικα θελουν να διαλυσουν τον αμολυντο θεσμο της Ελληνορθοδοξης οικογενειας.
     
  4. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    ποιος αχρείος διαδίδει ότι οι Κ δεν γλύφουν την " υ" Τους ? ?
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Οτι υπαρχουν η πρεπει να υπαρχουν αμεταβλητα προτυπα, επιθυμιες και συμπεριφορες στον καθενα.
     
  6. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    .. ότι στο BDSM δεν υπάρχει έρωτας ..
     
  7. Μύθος νούμερο 6666:

    Οι κ ΔΕΝ φιλάνε ΠΟΤΈ στο στόμα το Υ τους..
    Και αν καμία φορά ξεχαστουν βρε αδερφέ γιατί άνθρωποι είναι και αυτοί.. μετά ξεπλένουν το στόμα του Υ με οξύ. Γιατί?? Γιατί'' έτσι''.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αραδιάζω κάποιους που μου έρχονται τώρα στο μυαλό και με τυχαία σειρά ( ομολογώ, ότι όλοι είναι δικά μου συμπεράσματα, που έβγαλα ακούγοντας και παρατηρώντας άνθρωπες που γνώρισα ζωντανά.
    Καθώς και από κάποια πράγματα που διάβασα τόσο εδώ όσο κι αλλού στα χρόνια ).

    1) Ότι ο daddy dom είναι ένας μαλθάκας, που θ' αναλάβει την "υποχρέωση" να χορηγεί/νταντεύει/κανακεύει ( ενίοτε και να καταπίνει το κέρατο που θα του έριχνε - με ή χωρίς βουδουσουμική sauce - ) την "κορούλα" υπό του.
    Τώρα πως γίνεται κάποια πάνω απ' τα 20 να θεωρεί εαυτόν βρέφος/έφηβη ή γιατί ο οποιοσδήποτε ξένος να της φερόταν σαν να ήταν παιδί του ( αλλά και που θα την πηδούσε κι από πάνω ), αυτό είναι άλλου priest ευαγγέλιον.

    2) Ότι οι Α/Κ ( ανεξαρτήτως φύλου ) δεν θα είχαν κανένα μα κανένα φετίχ. Και αν κάποιο θα το είχαν, θα τους/τις έκανε Α/Κ γιαλαντζί.

    3) Ότι ο σαδισμός είναι αποκλειστικό προνόμιο των Α/Κ και ο μαζοχισμός των υ/σ.

    4) Ότι οι switch είναι κάτι κακόμοιρα πλάσματα, που ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Ή είναι μούφα υποτακτικοί/ες αλλ' απλά ντρέπονται να το δηλώσουν ή ακόμη και να το παραδεχθούν στον ίδιο τους τον εαυτό.

    5) Ότι υπάρχει βουδουσουμιάρικη κοινότητα, ότι στο βουδουσουμού είμαστε όλοι/ες μια μεγάλη και χαρούμενη οικογένεια. Αφού τα όποια φετίχ ή διαστροφές - όσο διαφορετικά κι αν ήταν για τον/την καθένα/καθεμία - μας ενώνουν.
    Σ' αυτό το σημείο γελάω μέχρι να μου πέσουν οι μασέλες στο πάτωμα και το συκώτι μου να βρεθεί καρφωμένο στο ταβάνι.

    6) Ότι ο/η Α/Κ έχει την δια βίου ευθύνη για τ' όποιο νυν ή πρώην υ/σ του/της. Και ότι σαν το καλοκάγαθο Θεός θα το προσέχει - διακριτικά, ακόμη και μετά το χωρισμό τους -, μέχρι να κλείσει τα ματάκια του/της.
    Εδώ αστερίσκος, πεθαίνει ποτέ το Θεός?

    7) Άμεσα συνδεδεμένο με το 6), ο/η Α/Κ είναι αλάνθαστος/η, αγέραστος/η, παντογνώστης/ρια, καλοκάγαθος/η κουλουπού κουλουπού και πάν' απ' όλα έχει σαν "πρωταρχική εντολή" στο μυαλό του/της τ' όποιο καλό του υ/σ του/της.
    Γι' αυτό και το εκπαιδεύει και προσπαθεί πάντα να το βελτιώσει - και καλά, λέω εγώ τώρα -.

    8) Ότι πολλές απ' τις διαφημιζόμενες ως πρακτικές είναι αλήθεια τέτοιες και όχι ένα τσούρμο από παραπιές, που κάποιος/α θέλει απλά να ικανοποιήσει και για να τις "περάσει" πιο εύκολα, τις βαφτίζει βουδουσουμιάρικες.

    9) Ότι οι βουδουσουμιάρικες σχέσεις είναι by default και πάντα πιο βαθιές, πιο έντονες, πιο δύσκολες, πιο τα κέρατα τους τα δίφορα απ' τις vanillιάρικες.
    Καθώς και ότι οι vanilla είναι κάτι μίζερα και φθονερά ανθρωπάκια, που κατατρέχουν ανελλιπώς τους βουδουσουμιάρηδες. Γιατί αυτοί οι τελευταίοι κάνουν πράγματα, που εκείνοι ονειρεύονται, αλλά δεν τολμούν να κάνουν.

    10) Ότι βουδουσουμού κάνουν, μόνο όσοι/ες δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς.
    Κι εδώ άλλος ένας αστερίσκος. Αν για κάποιον/α το βουδουσουμού είναι σαν το νερό, την τροφή και τον ύπνο, πάω πάσο. Αν όμως είναι κάτι σαν εξάρτηση, μάλλον κάποιος/α αν το θέλει, μπορεί ν' απεξαρτηθεί.
    Τεσπα, πολύ πασιάρικη σαν φράση και για μένα δεν φτάνει για να δώσει σε κάποιον/α βουδουσουμιάρη το φωτοστέφανο του "ήρωα/μάρτυρα/διαφορετικού".

    11) Ότι όλοι/ες οι υ/σ έχουν σαν μεγαλύτερη τους τιμωρία, να αισθανθούν ή να δουν την απογοήτευση του/της Α/Κ τους.
    Καθώς και ότι ζουν και αναπνέουν για να ευχαριστούν τον/την Α/Κ τους και ότι τους φτάνουν από ελάχιστα έως και τίποτε σαν αντάλλαγμα.

    12 και τελευταίο, γιατί βαρέθηκα να γράφω) Ότι όλοι/ες οι βουδουσουμιάρηδες/ες είναι λιγότερο πουριτανοί/ες απ' τους/τις vanillιάρηδες/ισες.
    Εδώ κι αν κλαίω απ' τα γέλια μέχρι αποσύνθεσης.

    -----------------------------------------------------------------------------

    Επαναλαμβάνω, ότι όλα όσα έγραψα, είναι άποψη μου, τίποτ' άλλο.  
     
    Last edited: 20 Αυγούστου 2016
  9. Το 9 μου άρεσε πολύ!! Χαχα
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εμ, καμποσα απο αυτα οχι μονο δικη σου. Καθε πραμα και οι μυθοι του.  

    Και η ΜαγδαλενΡΚ εγραψε καποιους δημοφιλεις. 

    Και μια και ειμαι παραλια παπαριασμενος απο τις βουτιες  
    μου γεννηθηκε διαβαζοντας σας η ορεξη να πιω εναν ΜΥΘΟ με λιγο θαλασσινο μεζεδακι!  

    Αντε Εβιβα!  
     
  11. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Οτι τα Κ ποτέ δεν λένε τρυφερές "βανιλλα" λέξεις, τύπου "μωρό μου", "ματια μου", κλπ.
     
  12. Συγνώμη αλλά ο μύθος λέει ότι οι κ δεν ερωτεύονται...όχι γενικά.

    Ανεπιβεβαίωτες φήμες λένε πως κάποτε ένα αγγελάκι κατα λάθος χτύπησε με τα βέλη του έρωτα έναν κ... και από κείνη την μέρα κυκλοφορεί με χειροπέδες στα πόδια του... wing clips στα φτερά του.. και ένα σπασμένο τοξο τ οποίο αφαιρέθηκε μετά από πολύωρη λεπτή επέμβαση από το παχυ του εντερακι....