Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς θα καταλάβω αν κάποιος είναι βανίλια ή του γούστου μου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Ερατώ, στις 17 Αυγούστου 2016.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Χαίρομαι που κάποια βρίσκει τα λόγια μου απλά - είχα αρχίσει να τρελαίνομαι χαχα -. Σ' ευχαριστώ, αλλά πίστεψε με, ούτε δάσκαλος νιώθω, ούτε ποτέ θα ήθελα να γίνω.
    Υπάρχουν άπειροι/ες άλλοι/ες που θα έκαναν την "δουλειά" πολύ καλύτερα από μένα και που θα είχαν σίγουρα τα προσόντα.  

    Τεσπα, αυτογνωσία, τόλμη και σύνεση. Να τι χρειάζεται κατ' εμέ.  
     
  2. whisperer

    whisperer Regular Member

    αν ειναι into η curious το πρωτο σκελος του ενδοιασμου σου δεν υφιστατα το θεμα ειναι πως θα του το σερβιρεις,οσο για το δευτερο ,το ρισκο παντα υπαρχει...
    πχ κι η ατακα με το κροπ που ειπες και χαμογελασε ο τυπος ,δε ξερεις αν σημερα μιλωντας με τους φιλους του ειπε:
    -Ρε μλκς γνωρισα ενα ......ακι εχθες που μου αφησε υπονοουμενα για μαστιγια κλπ...τι λετε να τραβηχτω?
    Θελω να πω πως μεγαλα παιδια ειμαστε και πρεπει να εχουμε καποιους μηχανισμους αξιολογησης και φιλτραρισματος των ανθρωπων που συναντουμε...
     
  3. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Η Αλήθεια είναι οτι άμα δεν κάνεις μια ευθέως συζήτηση με τον άλλον δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά...
    Θα σου έλεγα οτι μπορείς να παρατηρήσεις πριν πετάξεις οποιαδήποτε ατάκα... Πως μιλάει; πως συμπεριφέρετε ανάμεσα σε παρέες; Το βλέμμα του; τι ατάκες πετάει ο ίδιος;
    Όμως μπορεί να συνατήσεις απλά έναν άνθρωπο με Κυριαρχικά στοιχεία και να μην ασχολείται καν με το άθλημα...

    Είχα βγεί με έναν γνωστό μου εκτός φόμουμ/κοινότητας για ποτό...
    Αφου χαλαρώναμε με το ποτό μας και η βραδιά κυλούσε όμορφα και ωραία... η συζήτηση πήγε στο σεξ (it is not my fault   )
    Δεν ήμουν χύμα... πρώτα άκουγα... αλλά σίγουρα είχα περιέργεια... Αφου λοιπόν μου είπε οτι του αρέσει η ένταση...
    Δεν θυμάμαι ακριβώς πως και μέσα σε ποια πρόταση... αλλά του λεω... δηλ αμα είναι η αλλη αλυσοδεμένη στα 4 και ο άλλος να της κανει spanking με οτιδήποτε η με γυμνό χέρι η με κάποιο μαστιγίο.... τα μάτια του έλαμψαν.... ώπα λέω εδώ είμαστε... γούσταρε... και μου λέει ναι γιατί όχι; γουστάρω....
    Μετά τον ρώτησα ευθέως για το στομάτικο αν κάνει.... (από την στιγμή που πάει προς τα εκεί η συζήτηση και τον βλέπεις οτι δεν έχει προβλημα εκει μπορείς να ρωτήσεις δεν θα σε περάσει για χύμα...) και μου απάντησε φυσικα και το κάνω... κάτι που θα είναι προς οφελος μου γιατί να μην το κάνω...;
    Μετά με ρώτησε τι νούμερο παππούτσι φοράω.... και άλλο στοιχείο για τον ίδιο... το είχα καταλάβει οτι έχει φετίχ με τα πόδια και με επιβεβαίωσε... του αρέσουν πολύ τα τακούνια....

    Δες τώρα μιξ.... η ποδολαγνεία και το στοματικό ανήκουν σε υποτακτική ψυχολογία... Δύσκολα ένας Κ θα κάνει στοματικό...
    απο την άλλη του αρέσει να έχει το πάνω χέρι... να δένει να τις βρέχει κτλπ...

    Δεν κατάλαβα αν είναι Κ σκετο η switch κατάλαβα οτι μας αρέσουν τα ιδια πράγματα...
    Δεν ρώτησα αν ασχολείται με bdsm γτ δεν ήταν η ωρα εκείνη κατάλληλη...


    Αυτό που θέλω να πω είναι οτι άμα ενδιαφέρετε εκείνος για σένα θα σας δωθεί η ευκαιρία να τα συζήτησετε.... και αν δεν έχει ασχοληθεί ποτέ... μπορείς να του μάθεις εσύ... γενικά δεν ξέρω άνδρες που να μην δοκιμάζουν καινούργια πράγματα.... γυναίκες ναι ξέρω... άνδρες όχι...

    Ελπίζω να βοήθησα  
     
  4. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    Μου έδωσες τροφή για σκέψη... Θενξ!
     
  5. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Χωρίς να θέλω να βγει εκτός ροής το νήμα... Αλλά δυστυχώς Επειδή το έχω βρει αρκετά να γράφεται (και το δυστυχώς χώρα πολύ κουβέντα) γιατί θεωρείς πως τα Κ δεν επιδίδονται ή δύσκολα το κάνουν, σε στοματικό έρωτα;
     
  6. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Δεν είναι κάτι που το θεωρώ εγώ... όπως είπες και εσύ το έχω δει γραμμενο απο τους ίδιους τους Κ...
    Υπάρχουν Κ που το κάνουν και Κ που δεν το κάνουν.... τον λόγο τον ξέρουν οι ίδιοι...
    το σίγουρο είναι οτι το κάνουν οι υποτακτικοί και μάλιστα το απολαμβάνουν το λάτρευουν....
     
  7. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    @Ερατώ αρχισε την ανταλλαγής απόψεων αν δεν καταλαβεις προχωρα στην πραξη εκει κατι θα φανει που θα παει ...
     
  8. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Αν ένα Κ μου έλεγε πως δεν το κάνει γιατι το βρίσκει υποτακτικό ως πράξη, θα την έκανα με ελαφρά.
    Το βρίσκω κάτι σαν αστικό μύθο που προέρχεται από ανθρώπους με άλυτα παρά λυμένα ζητήματα.
    Δεν έχω γνωρίσει πολλά Κ αλλά αυτά που γνώρισα κι όσα έτυχε να ανταλλαξω απόψεις ποτέ δεν μου είπανε πως το βρίσκουν υποτακτικό ως πράξη.
    Η Κυριαρχία θαρρώ πως είναι ένα σύνολο αξιών, συμπεριφορών και γενικότερου ήθους και δεν κρίνεται μεμονωμένα. Αλλά και μεμονωμένα να κριθεί αν αυτό υπάρχει δεν θρυμματίζεται απ την οποία στιγμή στιγμή.
    Αλίμονο αν η Κυριαρχία είχε ως μέτρο σύγκρισης το στοματικό.
    Να έχεις έναν άνθρωπο που λαχταρά να σου δωθει, να τον αγγίξεις, να ετεροπροσδιοριστει μέσα απ' τις δικές σου επιθυμίες, να σου προσφέρει το κορμί του ως λάφυρο της Κυριαρχίας σου κι εσύ να μην γευεσαι αυτό που σου ανήκει.
    Μου κάνει μη υγιές όλο αυτό.
     
  9. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    @Justmeandme

    Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα και είμαστε έκτος θέματος... Θα μπορούσε αυτό να μεταφερθεί σε ένα άλλο νήμα και να τοποθετηθούν αν θέλουν οι Κ...
    Ωστόσο και εγώ εδωμέσα το έμαθα/διάβασα... Και μην σε σοκάρει αυτό γτ υπάρχουν και άνδρες εκτός χώρου που δεν κάνουν στοματικό αλλά ζητάνε να τους κάνουν...
    Ένας άνδρας μπορεί να να σε γλύψει και ως Κ και ως υ...
    π.χ αν ειναι ξάπλα και είσαι απο πάνω του και δεν τον αφήνεις να πάρει ανάσα αυτό ανοίκει στου υποτακτικούς... (όπως είπα είναι μεγάλη κουβέντα)

    Ζητώ συγνώμη απο την νηματοθέτρια @Ερατώ που βγήκαμε εκτός θέματος...
     
  10. Ερατώ

    Ερατώ Earth without art is just Eh...

    Δεν πειράζει!!!  
     
  11. Έστω ότι έχετε βγει για καφέ.. Παίρνεις Εσύ τον κατάλογο και παραγγέλνεις και για τους δύο. Αν σου πει "ίσα μωρή πετουγια που θα μου πεις τι θα πιω" κυρίαρχος.αν κάνει τουμπεκι και τον ρουφηξει υποτακτικός!
    ανάβεις Εσύ τσιγάρο αντί να το σβήσεις στο τασάκι το σβήνεις στο χέρι του. .αν κάτσει υποτακτικός. Αν σε βάλει να το φυσάς για καμία ώρα κυρίαρχος.
    Κάτω από το τραπέζι του πατάς με το τακούνι σου το κουτουπιε (όπως το λέμε εδώ οι βλάχοι! ) αν κατσει.. υποτακτικός αν σου πατήσει κλωτσιά στο καλάμι κυρίαρχος.
    Έρχεται η ώρα να πληρώσετε να φύγετε. Βγάζεις κι Εσύ χρήματα φυσικά βγάζει κι εκείνος. Αν σου πει "αστα μανιτσα…κερναω εγώ τον πρώτο μας καφέ " κύριος. συγνώμη. κυρίαρχος ηθελα να πω!
    Αν σε αφήσει να πληρώσεις Εσύ και για τα δύο τσιφουτης, φύγε μακριά...
     
  12. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Θεά