Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πες τον πόνο σου, βγάλε τον νταλκά σου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 27 Μαϊου 2016.

  1. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εξαρτάται... ζορίζονται κι αποδέχονται ή ζορίζονται κι αποχωρούν;
    Το ζόρι από μόνο του δεν είναι κακό, μπορεί να είναι το έναυσμα για εκ νέου οπτικής της εν λόγω φιλίας.
     
  2. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Υπέροχο νηματάκι.. ας βγάλω κι εγώ τον πόνο μου. ή έναν έστω πόνο.

    Είμαι σε μια σχέση και κάποια στιγμή αποφασίζω, ή σωστότερα νιώθω, ότι μ' αρέσει κάποιο καινούριο πρόσωπο. ως κυρία που είμαι το γνωστοποιώ στη σχέση μου για να το διαχειριστούμε παρέα, ξεκαθαρίζοντας ότι δεν θέλω να χωρίσω ούτε έχω πάψει να τρέφω αισθήματα αγάπης προς το πρόσωπό το δικό του.

    με τα χίλια ζόρια ή έστω με πολλή κουβέντα τελικά ο σύντροφός μου πείθεται και μου ξεκαθαρίζει "κάνε ό,τι θες, δεν θα με πειράξει".

    κι εγώ κυρία όπως πάντα προσεγγίζω το νεαρό τεκνό που μου γυάλισε το μάτι αλλά και την καρδιά.

    κι ενώ το νεαρό τεκνό είναι όλο σούξου μούξου μανταλάκια και ναι σε θέλω και ναι και ου και μπλα μπλα μπλα....

    τελικά κοκό μηδέν και στην πράξη τίποτα πέρα από κανα δυο φιλάκια που κι αυτά να είμαι ειλικρινής δεν μου είπανε πολλά.

    αλλά εκεί το τεκνό να εμφανίζεται στα όνειρά μου....

    και ενώ και καλά έχουμε πει φίλοι φίλοι καριοφίλοι .... αυτός να μην μου απαντά σε μηνύματα.. όχι τίποτα σοβαρά μηνύματα αλλά τύπου "τι κάνεις βρε αδερφέ; όλα καλά;"

    και έπειτα όταν παραπονιέμαι πως δεν μου μιλάς ψυχή μου παίζει κάτι αυτός να απαντά αχ δεν σε έχω γραμμένη μην το πιστεύεις.

    και τελικά σήμερα του λέω μ' αγαπάς; (έτσι γιατί είμαι περίεργη όποιοι με ξέρουν θα καταλάβουν)

    και τι μου λέει το ατιμούλικο;

    αρκετά.

    αρκετά κυρίες και κύριοι!

    και του λέω πόσο 6/10?

    (ένα δικό μας inside joke)

    7/10 μου απαντά...

    και σας ερωτώ κυρίες και κύριοι και λοιπά... αφού με αγαπά 7/10 γιατί με βασανίζει και με κάνει και πονώ;

    ή όπως διάβασα και σ' έναν τοίχο στη γειτονιά μου...

    αφού ο ρωμαίος αγαπά την ιουλιέτα αυτή γιατί ζει ένα δράμα;

    άμα έχετε απάντηση είναι ευπρόσδεκτη   ευχαριστώ για τον χώρο και τον χρόνο σας από καρδιάς <3
     
  3. red&black

    red&black Ότι δεν είναι "ξεκάθαρο" μας γίνεται "εμμονή"...

    Συνειδητοποιω ότι αλλάζω και ότι δεν αρέσει αυτο σε κανέναν...συνειδητοποιω ότι όσο "τρέχεις" για τους άλλους είσαι το καλύτερο παιδί σε αγαπάνε όλοι και όταν για ένα δευτερόλεπτο μόνο ρίξεις μια ματιά στον εαυτό σου σου έχουν πετάξει μαχαίρια στην πλάτη...Ναι αλλά εγώ αλλάζω δεν έχω την υπομονή να ασχολούμαι με άλλους θέλω να έχω την υπομονή να ασχοληθώ με μένα...τα δικά μου θέλω,τα δικά μου λάθη,τα δικά μου όνειρα...Μου λείπουν τα ρίσκα που επερνα μου την δίνει που κλειδώθηκα στην ασφάλεια του "τίποτα" ....και που ειναι αυτό το γαμημένο το κλειδί όταν το χρειάζεσαι?
    Συνειδητοποιω ότι αλλάζω ότι άλλαξα και όσο και να με τρομάζει αυτό προχωράω...γτ κανείς δεν το δέχεται αυτο?γτ κανείς δεν χαίρεται μαζί Σου?γτ όταν σπας τα μούτρα Σου αντί κάποιος να σου πει ότι "δεν πειράζει σηκω και ξανασπαστα αλλά προχώρα" σου δίνει μια και πέφτεις κι αλλο...?
    Γτ κανείς δεν σε δέχεται όπως είσαι?
    Γτ κανείς δεν δέχεται την τρέλα σου και τα αγκάθια σου...?γτ αντί να τριπηθουν από αυτά κοιτάνε πως να στα κόψουν?
    Μ αρέσουν τα αγκάθια μου μ αρεσουν οι άνθρωποι που δεν θα φοβηθούν από αυτά...Που θα τα αγκαλιάσουν και ας ματώσουν...
    Συνειδητοποιω ότι αλλάζω οτι αλλαξα και τι έγινε που δεν αρεσω σε γνωστούς και αγνωστους?συνειδητοποιω οτι αλλαζω τρομάζω με μένα αλλά it's ok...
     
    Last edited: 7 Απριλίου 2018
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το "Κ" εδώ είναι συντομογραφία του "και" να υποθέσω;
     
  5. red&black

    red&black Ότι δεν είναι "ξεκάθαρο" μας γίνεται "εμμονή"...

    Το διόρθωσα... 
     
  6. Master D

    Master D Regular Member

    αυτή η κλειδαριά κλειδώνει από μέσα red&black
     
  7. gazza

    gazza Regular Member

     
    θελω και τωραααααααααααα    
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Το τεκνό με τι μάτι βλέπει την σχέση σου? Σκέφτηκες την περίπτωση να μην θέλει να εμπλακεί και γι΄αυτό να είναι κρύο-ζεστό?
    Βέβαια, μέχρι τώρα μπορεί να έχει λυθεί ή να μην σε ενδιαφέρει καν πλέον...
     
  9. Brigitte

    Brigitte Contributor

  10. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Εβαλα το ντοσιε και παταγα το παραθυρο να κλείσει....οδηγουσα
     
  11. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

  12. Brigitte

    Brigitte Contributor