Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Πουτάνα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 16 Μαϊου 2007.

  1. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: "Πουτάνα"

    Παιδια αυτο που εχω παρατηρησει εγω ειναι οτι εχει αρχισει να χανει τη δυναμη της η λεξη αυτη οπως και πολλες αλλες. Δηλαδη οταν τη χρησιμοποιεις σε ενα σεσιον δεν φερνει πια το επιθυμητο αποτελεσμα. Η "δεχομενη τα πυρα" σε κοιταει απλα σα να την ειπες "χαζουλα, ανοητη, θα σου δειξω εγω!".

    Δεν ξερω αν χρειαζεται καποιο κολπο, οπως το να φωναζουμε πιο δυνατα, αλλα και αυτο δεν ειναι και τοσο εφικτο για ευννοητους λογους. Γιατι εκτος του οτι θα μας ακουει ολο το τετραγωνο ακουγομαστε και οι ιδιοι λιγο εκτος ρολου (γελοιοι δηλαδη). Απο την αλλη το να ψιθυριζουμε στο αυτι της και αυτο εχει τα προβληματα του. (Ψυθιριστα) "πουτανακι, γιατι δεν καθαρισες καλα το τραπεζι? θες τιμωρια ε?". Και σε κοιταει με ενα πνιχτο χαμογελο του στυλ "τι μας λεει τωρα ο πολυ σκληρος για να πεθανει".

    Μαλλον πρεπει να βρουμε καινουργιες λεξεις και επιθετα. Αλλωστε ως γνωστο η ελληνικη γλωσσα εχει απειρα απο αυτα (και μην ξεχναμε και τις διαλεκτους της ελληνικης περιφερειας). Επι την ευκαιρια σας παραθετω δειγματοληπτικα τις παρακατω εναλλακτικες προσφωνησεις υποταγης

    "Παλιοτιτικα"

    "Θα σου δειξω εγω τροτεζα"

    "Εισαι μια εταιρα και τιποτα αλλο. Ε τι εισαι λοιπον? τι εισαι? (με οργη αυτο)"

    "Ετοιμασε τα κλινοσκεπασματα και μετα βγαλε τη σκελεα σου"

    "Εισαι ζουλαπι (ετσι απλα)"


    Θα ηθελα να μας ειδοποιησει οποιος και οποια αποφασισει να χρησιμοποιησει τα παραπανω εναλλακτικα προσφωνηματα και μετα προτεινω να κανουμε μια ψηφοφορια για την αποτελεσματικοτητα τους και τη τυχων καθιερωση τους ως "Νεα ή Εναλλακτικη Μεθοδος Υποταγης ή Νεα Εναλλακτικη Μεθοδος Υποταγης, γνωστη και ως Ν.Ε.ΜΕ.ΥΠ. ή απλα Ν.Ε.Μ.Υ.". Παντως περα απο την πλακα, εχει καποια βαση ε? (αρα ισως καλυτερα να κανουμε ενα γκαλοπ "που διαολο βρισκει τη βαση στα παραπανω γραφομενα ο παρων γραφων").

    ευχαριστω
     
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ελπίζω να μην αλλάζω πορεία στο θέμα... αλλά ο σχολιασμός μιας λεξούλας (που σχετίστηκε με την υπό συζήτηση λέξη) μου φάνηκε απαραίτητος.

    Το νάζι -πέρα πό τις πολλές εκφάνσεις του- διαβαθμίζεται και βάσει ουσιαστικών αλληλεπιδράσεων και στόχων, μέσα σε μία σχέση. Προσωπικά, μέσα στην M/s σχέση (και δεν είναι απαραίτητο να ισχύει για όλους αυτό), ανέχομαι το νάζι ως αστεϊσμό (αυστηρά μέσα στα όρια του σεβασμού), ως μία ανάλαφρη και περιπαικτική νότα σε στιγμές χαλάρωσης από το strict D/s (ναι, υπάρχουν κι αυτές, χεχε).
    Επίσης, το νάζι της σκλάβας σε οριακές καταστάσεις (συστολή στη γύμνια, κλαμματάκι σε αναμονή επώδυνων βασανιστηρίων και τιμωριών) θα έλεγα ότι είναι πλήρως αποδεκτό, καθώς αποτελεί, μάλλον, αυθόρμητο "άνοιγμα" της ψυχής της, έτσι ώστε να την κατανοήσω και να την βοηθήσω/ελέγξω καλύτερα, παρά μία προμελετημένη αντίδραση που αποσκοπεί κάπου.
    Στο άλλο άκρο, νομίζω, (και με πολλές ενδιάμεσες περιπτώσεις που δεν αναφέρω) βρίσκεται το νάζι που ασκεί εξουσία, γι αυτό και είναι συνυφασμένο με την λέξη "πουτανιά". Δεν σου καταλογίζω, Miss_Kirlian, ότι ντε και καλά αυτό εννοούσες στο post σου. Απλά, χρησιμοποιώ την ευκαιρία αυτή για να απευθύνω το εξής ερώτημα:

    Σε μία σχέση όπου δεδομένα ο άντρας έχει το πάνω χέρι...
    Πως αντιλαμβάνεστε την διαφορά του να έχει τον άντρα η γυναίκα Βασιλά από το να τον έχει Αφέντη; Ποιός έχει τελικά την εξουσία σε καθεμιά από τις δύο περιπτώσεις. Και κατά πόσο το -μεθοδευμένο, αυτό της πουτανιάς- νάζι παίζει ρόλο σ'αυτό;

    Προσωπικά, πιστέυω πως ο "Βασιλιάς" αποτελεί μια vanilla κατάσταση, και μάλιστα αρκετά άρρωστη αφού και ειλικρινής δεν είναι, αλλά και αφήνει τις όποιες τάσεις να αιωρούνται σε λανθάνουσα μορφή...
     
    Last edited: 18 Μαϊου 2007
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Θα ήθελα να προσθέσω εδώ το παρακάτω link
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=8543
    γιατί πιστεύω ότι αυτό το post αποτελεί μία πολύ ωραία απάντηση για το εν λόγω νήμα.
     
  4. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: "Πουτάνα"

    ΤΓ. "ζλαπ ή ζλαπι" για τους της ελληνικης περιφερειας.
     
  5. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής πάνω στο τι απ'όλα εκεί μέσα δίνει αυτήν την ωραία απάντηση;

    Από τις δυο πρώτες σελίδες (και δεν συνέχισα, γιατί λέω: αν δεν το βλέπω μέχρι τώρα... που θα το βρω  φαίνεται να προσεγγίζει μία τελείως διαφορετική παραδοχή. Όχι το πως εαν υπάρχει "πουτανίσιο" νάζι, ο άντρας δεν είναι Αφέντης, αλλά Βασιλιάς -και άρα εξουσιάζεται-, παρά το ότι οι γυναίκες ό,τι και νά'ναι εξουσιάζουν. Μάλιστα, είναι διατυπωμένο με τόσο απόλυτο και κατηγορηματικό τρόπο (αχ, μακάρι να γνωρίζαμε έτσι όλες τις αλήθειες του κόσμου!!) που μου δίνει την εντύπωση πως θέλει να προβοκάρει όσους νιώθουν ανασφαλείς για την εξουσία τους, έτσι ώστε να αρχίσουν να αντιδρούν και να τσιρίζουν LOL.
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Η αλήθεια είναι ότι στο νήμα επικράτησε επικοινωνιακό χάος. Δεν είχε και συγκεκριμένη δομή. Όμως από την πλευρά που είδα και ανέπτυξα εγώ το θέμα του νήματος θεωρώ πως υπάρχει συνάφεια. Προσπάθησα να ξεχωρίσω την προσπάθεια μίας υποτακτικής να κάνει τη σχέση της πιο βιώσιμη διεκδικώντας έμμεσα (και με νάζι) κάποια πράγματα, από την προσπάθεια μίας γυναίκας να επιβληθεί έμμεσα (και με νάζι) παριστάνοντας την υποτακτική, αποφεύγοντας και τις ευθύνες εκείνου που τυπικά έχει τον έλεγχο. Το σχόλιό μου βρίσκεται εδω:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=109791&postcount=110

    Αν έχεις την υπομονή να ψάξεις, θα βρεις κάποιες αξιόλογες τοποθετήσεις ανάμεσα στις πολλές off-the-topic-ones.
     
  7. Striker

    Striker Regular Member

    Συμφωνω με την τοποθετηση σου και θα το παω λιγο ακομα παραπερα. Η γυναικα πρεπει να ειναι πουτανα και εδω το πρεπει με την ρητορικη του σημασια καθως η γυναικα ειναι πουτανα απο φυση. Τι πιο ομορφο, ποσο ανιαρη θα ηταν η ζωη στις σχεσεις μας μαζι τους χωρις αυτο. Ως εκ τουτου θέλω μια διορθωση στην επομενη σου προταση. Το βλεπω πιο σωστο, οχι "Και αν δεν ειναι να μαθει" (ειπαμε, εκ φυσεως ειναι), αλλα "Αν δεν ειναι να θυμηθει!!".

    Το παραπανω ειναι ενα απο αυτα που εχουν προκυψει σαν συμπερασμα επειτα απο συζητησεις, αναλυσεις και εφαρμογες στον χωρο μου, που υποστηριζει το "natural order". Η γυναικα (και οχι μοναχα αυτη, αλλα εδω περι αυτης ο λογος) καλειται να γινει αυτη που θελει η κοινωνια μεσα στην οποια κινειται, εκπαιδευεται απο μικρη γι αυτο και το αποτελεσμα πολλες φορες ειναι να θαψει εως και να ξεχασει φυσικες της υποστασεις. Εαν βολευτει σε αυτο κανενα προβλημα, συνεχιζει την ζωη της ετσι δεχομενη το θαψιμο που της επιβληθηκε.

    Εαν ομως αναζητησει την θαμενη σε αυτο το θεμα φυσικη της υποσταση, τοτε εχει αποφασισει η ιδια να κανει κατι γα τον εαυτο της περα απο τα ζητουμενα ως μελος κοινωνιας. Σε τετοια περιπτωση ενα μερος της εκπαιδευσης που κανουμε βλεπει προς αυτην την κατευθυνση, ενω το bdsm σε αυτο εδω ακριβως το σημειο εχει δανειστει στασεις (αναποσπαστο μερος της εκπαιδευσης), οχι ομως και μεθοδους (πιο περιορισμενα τα ορια του bdsm). Ετσι η γυναικα μπορει να μαθει οπως λες, να θυμηθει ξανα οπως λεω εγω την φυσικη της υποσταση στο θεμα αυτο. Θηλυκοτητα, ερωτισμος, γλωσσα του σωματος, λαγνεια, πουτανια.


    Striker
     
  8. Dolce

    Dolce Regular Member

    Δεν αντεξα τον πειρασμο.  

    Machine Gun Fellatio:
    "Let me be Your Dirty Fucking Whore"


    [YT]NmO9F6vPsXM[/YT]
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Ναι αλλά έχω εσωτερικά χαρίσματα...
     
     
  10. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Όντως... Με την διευκρίνισή σου, βρήκα επιτέλους κάτι που άξιζε να διαβαστεί.
    Thanks
     
  11. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    πες στην γυναίκα σου, γκόμενα σου, όπως θες : Είσαι πουτάνα.

    θα σου απαντήσει, μαγκιά μου ρε μαλάκα. Της αρέσει, το γουστάρει είναι περήφανη γι' αυτό.

    αν της πεις όμως, έλα δω μωρή πουτάνα <μήν το επιχειρίσεις> , θα λάβεις την απάντηση :
    Πουτάνα να πεις την μάνα σου.

    να είσαι σίγουρος οτι την λέξη πουτάνα δεν την άκουσε. αυτό που άκουσε και την έθιξε είναι το μωρή. Μωρός=Χαζός. μην θίγεις ποτέ την νοημοσύνη μια γυναίκας. δεν θα σου βγεί σε καλό.

    αλλά και μεταξύ ανδρών, αν κρίνω απο την παρέα μου, αναλογίσου πότε λες στον. άλλο:

    Είσαι μεγάλη πουτάνα εσύ, ή, τι πουτανιά έκανες εκεί?

    άλλες εκφράσεις:

    θα τα κάνω πουτάνα όλα εδώ μέσα. δηλωτικό του οτι θα ανακατέψω το σύμπαν.

    τι πουταναριό είναι εδώ μέσα? αποτέσμα της παραπάνω πράξης.

    γαμώ την πουτάνα μου. αναφερόμενος ασυνείδητα στην γυναίκα σου.

    πωπω...!!!, τι πουτάνα είναι αυτή. αισθανόμενος τι κρίμα, τι αδικία που δεν την γαμάς εσύ.

    και τέλος. σου λέει ο άλλος...

    ρε πουτάνας παιδί... σε αυτήν την περίπτωση αν θες να αποφύγεις να πλακωθείτε, του λες :
    κι' εγω γαμώ τον πουστη τον πατέρα σου... πως σου φάνηκε?

    και πάλι δεν μπορώ να σου εγγυηθώ οτι δεν θα πλακωθείς. εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.

    τα' χει αυτά η πουτάνα η ζωή...
     
  12. Zondag

    Zondag Regular Member

    Δεν βρίζω ποτέ στη ζωή μου απλά και μόνο το θεωρώ αντιαισθητικό. Ιδίως το "μαλάκας" που έχει γίνει καραμέλα στο στόμα όλων πιά (γυναικών και ανδρών) μου τη δίνει πολύ άσχημα.Το "έλα ρε φίλε" έχει γινει πιά "έλα ρε μαλάκα"...Τι να πει κανείς  

    Χρησιμοποιώ το "πουτάνα" και το πόρνη/τσούλα πάρα πολύ συχνά σε όποια σχέση είχα μέχρι τώρα (αλλά κυρίως σε σχέση με υποτακτικές) αλλά ποτέ δεν το είδα σαν βρισιά. Το είδα πάντα σαν μια υποτιμητική έκφραση μεν με "απελευθερωτικό" αποτέλεσμα δε.

    Η "απελευθερωση" συμβαίνει στο μυαλό της υποτακτικής. Oι περισσότερες υποτακτικές ζουν σε μια κατάσταση διαρκούς εσωτερικής πάλης, πάλης αναμεσα στην πραγματική τους φύση που τις καλεί να παραδοθούν χωρίς όρια και συμβιβασμούς,και στις αντιθετικές δυνάμεις που τις καλούν να διαφυλάξουν την "αξιοπρέπεια" και τον "αυτοσεβασμό" τους,όπου αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμός διάβαζε συμμόρφωση με τις παρούσες/τωρινές απόψεις περί ηθικής και "πρέπουσας συμπεριφοράς".

    Η πορεία μια σκλάβας είναι βασικά μια πορεία αποδοχής της αληθινής της φύσης και απελευθέρωσης απο τις αντιθετικές προς τη φύση της δυνάμεις,αυτές που δημιουργούν την οδυνηρή για τον ψυχισμό της σύγκρουση.

    Χρησιμοποιώντας αυτές τις λέξεις και συνδέοντας τις με στιγμές ηδονής αυτό που κάνεις είναι να ενισχύεις τις δυνάμεις εκείνες που οδηγούν στην απελευθερωση του αληθινού της εαυτού. Αυτό που ουσιαστικά λες είναι "ναι είσαι πουτάνα,αλλά αυτό ακριβώς είναι που μου προσφέρει ευχαρίστηση,αυτο ακριβώς είναι που με κάνει να σε αποδέχομαι και να σε αγαπώ. Συνέχισε να είσαι πουτάνα λοιπόν " Η ηδονή που προσφέρει αυτή η λέξη στην υποτακτική προέρχεται βασικά απο την ύπερενίσχυση του στοιχείου που ζητάει την απελευθευθέρωση μέσα της. Αύτό έχει σαν αποτέλεσμα την επικράτηση του ενός απο τα δύο,την άμβλυνση της εσωτερικής σύγκρουσης,και την ανακούφιση.

    Γνώμη μου είναι λοιπόν ότι όχι μόνο δεν είναι κακή η χρήση αυτής της λέξης, αλλά και ότι η υποτακτική θα πρέπει να ενθαρρύνεται απο τον Ιδιοκτήτη/Αφέντη της να τη χρησιμοποιεί η ίδια σαν συνοδευτικό της ταυτότητας της,όσο πιο συχνα και με όσο μεγαλύτερη ένταση γίνεται.