Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Πουτάνα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 16 Μαϊου 2007.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    με τους φίλους μου λέγαμε "τς μάνας το μνί " πριν το "καλημέρα" ... μερικές φορές η ύβρις είναι και στοιχείο οικειότητας όχι όμως και παρηκμασμένης ηθικής...
     
  2. adelina

    adelina Regular Member

    From book "the ethical slut"

    The authors say: "In most of the world, 'slut' is a highly offensive term, used to describe a woman whose sexuality is voracious, indiscriminate and shameful. It's interesting to note that the analogous word 'stud,' used to describe a highly sexual man, is often a term of approval and envy. If you ask about a man's morals, you will probably hear about his honesty, loyalty, integrity and high principles. When you ask about a woman's morals, you are more likely to hear about who she fucks and under what conditions. We have a problem with this.

    "So we are proud to reclaim the word 'slut' as a term of approval, even endearment. To us, a slut is a person of any gender who has the courage to lead life according to the radical proposition that sex is nice and pleasure is good for you. A slut may choose to have sex with herself only, or with the Fifth Fleet. He may be heterosexual, homosexual or bisexual, a radical activist or a peaceful suburbanite.

    "As proud sluts, we believe that sex and sexual love are fundamental forces for good -- activities with the potential to strengthen intimate bonds, enhance lives, create spiritual awareness, even change the world. And, furthermore, we believe that all consensual sexual choices have these potentials -- that any sexual pathway, consciously chosen and mindfully followed, can be a positive, creative force in the lives of individuals and their communities.

    "One of the most valuable things we can learn from open sexual lifestyles is that our programming is changeable. So, by breaking the rules, we both free and empower ourselves."

    And the Test!
     
  3. Zondag

    Zondag Regular Member


    Πολύ διαφωτιστικό το απόσπασμα σου adelina,και μπράβο σου.

    Ιδίως η τελευταία παράγραφος που κάνω quote τα λέει όλα νομίζω. Επαναπρογραμματισμός λοιπόν...
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Εάν την ώρα που με πηδάει με πει πουτάνα.........το λιγότερο που θα κάνω είναι να τον χαστουκίσω, εάν με πει καριόλα....τότε το μόνο σίγουρο είναι ότι θα καυλώσω πιο πολύ και θα θέλω και άλλο   
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    παντως ... το ποιο αστειο που μου εχει συμβει ειναι να λεω τα δικα μου και να μου πει εκεινη " σε παρακαλω μην μου μιλας ετσι .. με κανεις και ντρεπομαι παρα πολυ .." ... " μωρε τι μας λες ? .... το παιζεις και μυξοπαρθενα ?.... οχι δεν εισαι πουτανα ... οι πουτανες πληρωνονται .. εσυ το κανεις δωρεαν ...τι εχει μεσα το πουτανομυαλο σου ? ... μια ομαδα μπασκετ? ... μια διμοιρια πυροσβεστων ? ... ενα στρατοπεδο λοκατζηδων ? ... τον τηλεφωνικο καταλογο ? ...." ....   .....
    αλλα τελικα ολες τεοια θελουν ... διοτι κανουν πως δεν θελουν και μετα σου λεει "να ερω σημερα το βραδυ ?" ."- δεν καθεσαι και μια μερα στο γκομενο σου ?" , " - τωρα που δοκιμασα την κρεμα καραμελε θα γυρισω στο ρυζογαλο ...?" .....
    κανω επισημη προταση .... προτεινω απο τον ορο : "εκδιδωμενη προς χρηματα γυναικα " , της λεξεως "πουτανα" να αφαιρεσουμε το "εκδιδωμενη προς χρηματα"    
    αστειο κανω ετσι ? ... μην παραξηγηθει κανεις ... η λεξη ειναι ωραια μονο για το ηχητικο της μερος , λεγεται πανω στο φορταρισμα .. και σιγουρα δεν εχει κυριολεκτικη εννοια ....
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Περίεργο...πάντως πρίνσες. Μη με ρωτήσεις γιατί. Me μια μικρή έρευνα στις εικόνες του google θα καταλάβεις.
     
  7. vorgias

    vorgias New Member

    Και στον εργασιακό χώρο, όταν κάποιος κάνει κάτι έξυπνο, μια κατεργαριά (με την καλή έννοια), μπορείς να τον πεις "μεγααάααλη πουτάνα"  
     
  8. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: "Πουτάνα"

    Ποια ειναι η διαφορα της πουτανας και της καριολας ?

    Η Πουτανα ειναι αυτη που πληρωνεται και παει με ολους.

    Η καριολα ειναι αυτη που παει με ολους ΕΚΤΟΣ απο εσένα !

     
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: "Πουτάνα"

    "καριόλα" ήταν βρισιά μεταξύ πουτανών τα χρόνια της Τρούμπας.
    Η ακριβής σημασία της λέξης είναι πουτάνα με κακοθεραπευμένα αφροδίσια.
    Νομίζω.
     
  10. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: "Πουτάνα"

    Μπλιαχ !!! Πολυ γραφικη εγινες !!!
     
  11. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Απάντηση: "Πουτάνα"

    ειπες σε γυναικα οτι ειναι πουτανα-την γαμησες ...πιστεψεμε.το μονο χειροτερο ειναι να την πεις πουτανακη.
     
  12. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: "Πουτάνα"

    προφανως υπαρχουν και αλλοι τροποι ! Απο οτι ρωτησα την μανα μου ο πατερας μου
    δεν την ειχε αποκαλεσει ποτε ετσι και ομως να με !