Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Iagos, στις 26 Οκτωβρίου 2007.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Εκτός από την Ζαμπέτια άποψη στον στίχο σε μια BDSM σχέση όταν διαπιστώνετε πως η συνήθεια της υποτακτικής σας ειναι πιο δυνατή μέσα στον χρόνο απο την αλήθεια της δηλ αυτόματα και σχεδον άβουλα χωρίς ίχνος ερωτικής διέγερσης εξοστομιζει ενα μάλιστα Κύριε με ποιον τρόπο την επαναφέρετε στον ερωτίσμο που έχετε ανάγκη και αρμόζει στην συμπεριφορά της υποτακτικής Σας;
     
  2. llazouli

    llazouli Contributor

    Ωραιότατο θέμα και όμορφα διατυπωμένο!
    Όταν η σχέση γίνεται μηχανική και τυποποιημένη, δεν ωφελεί να σφυρίζουμε αδιάφορα σαν να μη τρέχει τίποτα, περιμένοντας τον από μηχανής θεό να επανορθώσει την κατάσταση. Άμεσα, καλό είναι να μπαίνει επί τάπητος το ενδεχόμενο του χωρισμού για ένα διάστημα. Πολλοί από μας τρέμουμε και μόνο στην ιδέα, όμως είναι ένας σίγουρος τρόπος να φανεί αν το γυαλί έχει ραγίσει ανεπανόρθωτα ή απλώς έχει θαμπώσει.
    Όπως και να ΄χει η απόσταση, ο χρόνος, αναδεικνύει όλα σχεδόν τα κρυμμένα κι αφανέρωτα, ενεργοποιεί και δυναμώνει ό,τι δεν έχει φθαρεί και σαπίσει, φτάνει να έχουμε την υπομονή να δεχόμαστε τα μαθήματά του, πράγμα καθόλου εύκολο βέβαια.
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    xmm ναι όμορφο θέμα! Ευστοχο και ισως και χρήσιμο ανα περίπτωση. Δεν ανήκω στην Κυρίαρχη πλευρα , όμως απο τη δική μου οπτική ΄μπορώ να καταθέσω πως το "μαλιστα Κύριε" δεν βγαίνει απο τα χείλη μου αν δεν έχει ακριβώς τη χρειά και την πληρη εννοιολογική σημασια που εγω του αποδίδω και σημαίνει απλά πως Αυτός είναι στ'αλήθεια Εκείνος που θεωρώ Κύριο και Αφέντη της καρδιάς της ψυχής και του κορμιού μου. Οσο και αν πιεστώ (απο εξωγενής παράγοντες) αυτό το μάλιστα Κύριε δεν θα βγεί απο τα χείλη μου... κι αν βγει δια της βίας θα ειναι τόσο ξεκάθαρο ότι δεν θα χει 'ψυχούλα' μέσα του.

    Τωρα συνήθεια...? δεν θυμάμαι ποτέ να το είπα απο συνήθεια ή αυτοματοποιημένα , αλλα εχω πει πολλακις ότι δεν ειμαι και ο τυπος του 'yes Sir " girl by default...   
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    ..της λες ενα"αντε γαμησου και εσυ και το Κυριε"..αν επανελθει οπως θες ολα καλα..γενικα πιστευω οτι αμα αρχισει να λεγεται για να λεγεται το "Μαλιστα Κυριε" η bdsm τελειωσε..
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    xaxa! αχ βρε Μaley... !!

     
     
  6. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ

    χαχαχαχα ευστοχο Maley
     
  7. Master

    Master Regular Member

    Απάντηση: ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ

    Συμφωνω και εγω αμα λεγεται για να λεγετε εχει τελειωσει αυτη η σχεση.
    Το μαλιστα κυριε που λεει η υποτακτικη στον κυριο της εχει βγει μετα απο πολυ προσπαθεια και των δυο.
    Εχουν καταθεσει πολλα πραγματα μεσα σε αυτη την σχεση για να λεγεται τυπικα.
    Εαν ο κυριαρχος καταλαβει οτι λεγεται τυπικα της βγαζει το κολλαρο και την αφηνει ελευθερη αφου ετσι κι αλλιως αυτο εχει γινει ουσιαστικα και λειπει το τυπικο μερος.
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    φανταζομαι πως ενας Αφεντης δεν εχει αναγκη ν ακουει μονο λογια τυπικα που εξυπηρετουν το φαινεσθαι και οχι το ειναι.

    Δε παει ν ακουει εκατο φορες τη μερα "Μάλιστα Κυριε" , αν δεν βγαινει απο τα σωψυχα της σκλαβας του και ειναι απλα μερος του τελετουργικου, καλυτερα να πανε κι οι 2 τους σπιτι τους και να βρουν αυτο που πραγματικα θελουν και μπορουν κι αντεχουν.
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor


    Συμφωνω και επαυξανω!!!!!!! 
     
  10. theSainOne

    theSainOne Regular Member

    Μια σχέση ΜπιΝΤΙεσεμ η οχι ειναι σαν ένα δενδράκι μπονσαι,
    πρέπει να σφάξεις 5-6 για να μάθεις να τα μεγαλώνεις
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    το μεγαλλίτερο ποσοστό από σκλάβες χωρίς εμπειρία είναι από κάτι γυναικούλες που έχουν μπερδέψει το D/s με τον κλασσικό μαλάκα νεόελληνα άνδρα που μεγάλωσε με χριστιανικό lifestyle που θέλει την γυναίκα κάτι κατώτερο .

    εκμεταλευτήτε το ,αλλά μην έχετε και μεγάλες προσδοκίες.
     
  12. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    Αμα το D/s ηταν να χαϊδευουμε τα αυτα Τ/του Α/αλλου... καήκαμε... εργα, παιδια μου, εργα......