Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

η ιδανική ελαφρότητα εκτός βδσμ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος tithon, στις 4 Δεκεμβρίου 2016.

  1. tithon

    tithon Contributor

    Το νήμα αυτό δεν έχει ξαναδημιουργηθεί στο παρελθόν.
    δεν χρειάστηκε, κατ επέκτασιν, να διαβάσω τίποτε, πόσο μάλλον να καταλάβω κιόλας.
    μπήκα ωστόσο στον πειρασμό να τραβήξω την προσοχή σας γιατί πώς αλλιώς θα μου δώσετε σημασία;

    δεν έχω πρόθεση να θίξω κανέναν. μου βγαίνει αυτόματα. είναι απλά το στυλ μου. εσείς φταίτε που δεν το καταλαβαίνετε.
    ήρθα εδώ με τις καλύτερες προθέσεις. δεν έχω καμμιά σχέση με το χώρο και περνώντας είπα να ρίξω μιά ματιά στο τσίρκο.

    δεν είναι λίγοι οι άνθρωποι που εξ' αιτίας διαρκούς δυσκολίας καταλήγουν να αναπτύσσονται εντός γλάστρας.

    σε αυτό το σημείο να πώ ότι παίζει ρόλο το είδος της γλάστρας. σε ζαρντινιέρα αναπτύσσεται κανείς οριζόντια, σε στρογγυλή γλάστρα δεν αναπτύσσεται καθόλου. αν πάλι βρεθεί σε τετράγωνη γλάστρα απομένει η γλάστρα. αυτά είναι απ τη φύση.

    σε αυτό που θέλω να εστιάσω είναι η φωτοσύνθεση. επειδή το φυτό δέχεται τις καυτές ακτίνες του ήλιου.

    - πόσο σημαντικό ρόλο παίζει η φωτοσύνθεση;

    - συνδέεται η φωτοσύνθεση με τη ντροπή;
    να το εξηγήσω αυτό: ειστε ολοι ξεφτιλες και μαζευεστε εδω μέσα γιατι δεν κανετε καλη φωτοσυνθεση

    - πιστεύετε οτι λόγω γλάστρας θα δυσκολευτεί η ανάπτυξη του φυτού;

    υγ: σε καμμιά περίπτωση δεν θέλω να προσβάλλω τη γλάστρα.



    μεθυστερόγραφο: αν δε μου απαντήσετε όπως θέλω θα κρατήσω τη μύτη μου.
     
  2. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Μην την κρατάς πάρε ανάσα....για την φωτοσύνθεση σου το λέω....
    Ένας ξεφτίλας.... 
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Α, @tithon όλα κι όλα. Το παν για τη σκλάβα είναι να έχει αποδεχτεί την φύση της ως φυτού και ότι θα χαίρεται ο Αφέντης να την ποτίζει κάθε απόγευμα στις έξι ακριβώς, με τα ούρα του εννοείται. Τα άλλα όλα είναι εύκολα ή και όλως διόλου αυτονόητα, άσκηση δεν χρειάζεται για καμία στάση, και όλα είναι στο μυαλό, που γαμιέται, αμ πώς, αυτά είναι για μύστες ζόρικους. Η φωτοσύνθεση δεν ενδιαφέρει, παραείναι πραγματική και ουδόλως ιδεολογική, τί να ενδιαφέρει. Αν ο Αφέντης έρθει στις έξι και δέκα ή δεν έρθει καθόλου κάποιο απόγευμα ή γίνει αντιληπτό, ω θεοί της δυστυχίας! ότι ποτίζει και άλλες γλάστρες, αυτό να το συζητήσουμε, τουλάχιστον οκτακόσια ποστ να πιάσει σε κάποιο νήμα, να έχει και παραπομπές από Βίττγκενστάιν, έχουν γίνει σχετικά εύκολες από τότε που υπάρχουν δεκάδες γκρουπ στο fb για αυτόν, και να ξεπλύνει το όνειδος του "θέλει να τον γαμήσω".
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Η συγκρότησή και η κατάρτησή σας με αφήνουν άναυδη, μου πέσανε γλάστρες σαγόνια και χοληστερίνες.
    Εντούτοις είναι κρίσιμο να απαντήσω, νομίζω ότι έτσι θα λήξει επιτέλους η οικονομική κρίση. Ή η κρίση επιληψίας μου. Ή θα πάθω μια.

    - πόσο σημαντικό ρόλο παίζει η φωτοσύνθεση;
    Ερώτηση-παγίδα. Σημαντικό ρόλο στη φωτοσύνθεση παίζει το ψαλίδι, αλλιώς οι άκρες των φωτογραφιών βγαίνουν ξεφτισμένες και το κολάζ γίνεται κωλάζ.

    - συνδέεται η φωτοσύνθεση με τη ντροπή;
    Σίγουρα, δείτε πόσα είδη ζούν στο απόλυτο σκοτάδι σε σπηλιές και θαλάσσιους αβύσσους γιατί δεν έχουν δάκτυλα να κρατάνε το ψαλίδι.

    να το εξηγήσω αυτό: ειστε ολοι ξεφτιλες και μαζευεστε εδω μέσα γιατι δεν κανετε καλη φωτοσυνθεση

    Aυτό δεν το καταλαβαίνω, μόλις κόπηκα με το ψαλίδι μου. Μέσα στη γλάστρα μου εννοείτε; Γιατί δεν πάνε σε άλλο τσίρκο; Να φύγουν όλοι, δεν με καταλαβαίνει κανείς, θέλω να βάψω τα νύχια μου.

    - πιστεύετε οτι λόγω γλάστρας θα δυσκολευτεί η ανάπτυξη του φυτού;
    Γιατί, έχει και φυτά μέσα στη γλάστρα μου; Και που θα κοιμηθώ εγώ; Που να κάνω ριπόρτ;

    Επίσης θίξατε τις τρίγωνες ζαρντινιέρες με την ελλιπή σας κατηγοριοποίηση, πρόκειται για κατάπτυστο γλαστρισμό.

    Να γίνετε μπλε.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    έρθει, δεν έρθει.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Παρακαλώ απαντήστε επειγόντως, το θέμα είναι πολύ σοβαρό.

    Πλαστικές ή πήλινες πρέπει να είναι οι γλάστρες;
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Προτιμώ τις πηλινες.ποιο όμορφες αισθητικά...... Αλλά ως γλάστρα και φυτό, ποιος με ρωτάει εμένα;
     
  8. folha

    folha deja vu

    Συγγνώμη δηλαδή, αλλά το "αυτά είναι από τη φύση" χωρίς 2-3 βιντεάκια επιστημόνων να το στηρίζουν και 5-6 λινκ σε αντίστοιχη βιβλιογραφία δεν σημαίνει τίποτα.
    Ισχυρίζομαι ότι το έβγαλες απ'το μυαλό σου!
     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2016
  9. espimain

    espimain Contributor


    Λεξικά, λεξικά, φέρτε λεξικά.  
     
  10. ellianna

    ellianna Regular Member

    Παρακαλείσθε όπως αποδείξατε τους ισχυρισμούς σας ειδαλλως θα χαρακτηρισθειτε ως κινδυνολογος...
    Αυτά από μια γλάστρα! 
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    να 'σαι καλά.
    εδώ θα κάνω παραπομπή σε ανάγκη αντιμετώπισης θεμελιώδους αμφισβήτησης.
    μην το σβήσεις.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    απ' τα λιντλ