Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage (δέσιμο)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 11 Ιουλίου 2005.

  1. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Πολλα μαγαζια και εργαστηρια πουλάνε σε καλες τιμες σετ ολοκληρο κιτ με ολα οσα χρειαζεται κανεισ θεωρω. Απλα λιγο ψαξιμο θελει παιζουμε που παιζουμε ας μην ρισκάρουμε
     
  2. eyes_closed

    eyes_closed polished our dreams

    τα σχοινα απο sex shop ειναι για πεταμα.αν ο giver δεν ειναι εμπειρος θα συνηστουσα σχοινι σχετικα χοντρο 8κλωνο ειναι πιο μαλακο και συνχωρει και λαθη δεν κανει για αιωρηση ομως με την ασκουμενη πιεση σφιγκη επικινδυνα.Για μαλακες και ευαισθητες επιδερμιδες μονο( προδερμ) καλη ειναι και η γαζα.6 γαζες και μια ζωνη αυτοκινητου θα σε κανουν να τις φορας και να πετας οπως οι always ενα πραμα και για ολοκληρο 24ωρο.Περα απο την πλακα προσωπικα ολα τα bondage που εχω τα φτιαχνω μονο μου γιατι τα ετοιμα εχουν επικινδυνες ατελειες
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Συμφωνώ με όλα όσα λες.Να προσθέσω ότι στα μαγαζιά με ναυτιλιακά είδη βρίσκει κανείς και σχοινιά μανίλα και σιζάλ, με το μέτρο, ακατέργαστα και πολύ φθηνά.

    Θέλουν βέβαια conditioning πριν τη χρήση, όχι απαραίτητα γιατί έχουν πολύ άγρια υφή, αλλά γιατί είναι άκαμπτα για στενές σπείρες, γύρω από καρπό παράδειγμα.

    Συνοπτικά: πλυντήριο, βράσιμο, μαλακτικό, κρέμασμα με βάρη, μαλάκωμα με έντονη τριβή, τσουρούφλισμα, πέρασμα με baby oil. Thistle knot στις δυο άκρες, έτοιμα.

    Διασκεδαστικότατη δημιουργική απασχόληση, και μπράτσα!  
     
  4. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Υπάρχει κάποιο νήμα στο οποίο μπορώ να βρω οδηγίες-υποδείξεις για bondage για αρχάριους ή να ανοίξω ένα;
     
  5. JohnPA

    JohnPA Regular Member

    Άνοιξε ένα εγώ αν και 20 χρόνια στο bondage αισθάνομαι αρχάριος με αυτά που διαβάζω εδώ
     
  6. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Ευχαριστώ. Το άνοιξα.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    ξερεις καποιο να μην ψαχνουμε ?
     
  8. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Ξερω μονο ιντερνετικα τα μαγαζιά που ηξερα δεν ξερω καν αν υπσρχουν (εμαθα πως έκλεισαν)
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    ε βαλε ενα !
     
  10. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

  12. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Τσέκαρε και αυτό αν θες, έχω άκουσει καλά λόγια.
    www.esinem-rope.com