Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Daddy - little girl (age play)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος alnair, στις 27 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. alnair

    alnair Regular Member

    Το έχετε δοκιμάσει ποτέ? Με ποιες ηλικίες "ταυτίζεστε" περισσότερο? Αν δεν το έχετε δοκιμάσει, σας απωθεί ή σας έλκει η ιδέα? Φοβάστε μήπως ξεσκεπάσετε ενδεχόμενες τραυματικές παιδικές εμπειρίες? Αν ναι, πόσο λυτρωτική μπορεί να είναι μια αναβίωσή τους στο "ασφαλές" περιβάλλον μιας D/s σχέσης?
    Θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω απόψεις, ακόμα και από αυτούς που ενδεχόμενα το εξετάζουν πρώτη φορά ως πιθανότητα παιχνιδιού.
     
  2. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Τι είναι όμως αυτό;
     
  3. paroinia

    paroinia Regular Member

    age play είναι όταν παίρνουν τα 2 μέρη ρόλους που έχουν σχέση μετην ηλικία. δηλαδή μπορεί ο αφέντης να είναι ο "μπαμπάκας" και η μπότομ η "κορούλα"
     
  4. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Μμμμ... όσο το φαντάζομαι δεν με συγκινεί
     
  5. nikos_35_

    nikos_35_ Regular Member

    Προτιμώ το δάσκαλος με μαθήτρια γιατί εχω μια κορη και με ξενερωνει η ιδεα μπαμπα με κορη
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    Αυτό το daddy και το little girl έχει να κάνει με Οιδιπόδειο σύμπλεγμα;

    Και μένα λίγο με ανατρίχιασε η ιδέα 

    Αστάρτη
     
  7. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Τι ειναι το age play? Οι ερωτησεις που θα παρουμε ειμαι σιγουρος πως θα ειναι τοσες οσα και τα ατομα που θα ρωτησουμε. Ξεκινωντας θα ηθελα να πω πως κατ’ εμε, age play ειναι ενα παιχνιδι ρολων που καποιο μελος του παιχνιδιου υποδυεται τον εαυτο του σε ηλικια κατω των 18 χρονων.
    Οσον αφορα τα μελη του παιχνιδιου, χωριζονται σε δυο κατηγοριες. Σε αυτη που καποιος αρεσκεται στο να ενσαρκωνει καποιον ενηλικο και σε εκεινη που αρεσκεται στο να υποδυεται καποιον ρολο ανηλικου. Σπανια, συνανταμε και περιπτωσεις που και τα δυο μελη εχουν ρολους ανηλικου, αλλα υπαρχει ομως καποια μορφη ελεγχου του ενος προς τον αλλο, πχ μεγαλος και μικρος αδερφος/η.
    Οι ρολοι ενηλικων μπορει να εχουν τις ιδιοτητες γονεων, δασκαλων, γιατρων κτλ. Ανεφερα αυτες τις τρεις ιδιοτητες μια και ειναι αυτες που μου αρεσουν να υποδυομαι. Οι χαρακτηρες που ενσαρκωνουν τα «ενηλικα ανηλικα» διαφοροπιουνται σε σχεση με την ηλικια που θα επιλεξουν, κι αν επιλεξουν την εφηβικη, σημαντικο ειναι και το lifestyle σε αυτη την ηλικια, διοτι δειχνει τον τροπο σκεψης που επιλεγει (πχ gothic).
    Το age play απο μονο του αποτελει ενα διαφορετικο συνολο μεσα στο χωρο των ερωτικων παιχνιδιων, χωρις τα ατομα που ασχολουνται με αυτο να εχουν υποχρεωτικα σχεση με το BDSM. Απο τη φυση του ομως ενα τετοιο παιχνιδι, λογω του D/s που «κρυβει», ειναι ενα πολυ απολαυστικο, και οχι μονο, πεδιο προς εξερευνηση για οσους ασχολουνται με το BDSM.
    Ενα αλλο σημαντικο σημειο ειναι πως τοσο στο παιχνιδι «Daddy – little girl» οπως και γενικοτερα σε καθαρες μορφες age play, το sex ειναι κατι που δεν συναντιεται και τοσο συχνα. (Φυσικα αυτο δεν ειναι κανονας, αλλα ρολο παιζουν οι συμφωνιες που κανουν τα μελη που παιζουν).
    Η συνεννοηση και το τι ακριβως ζητουν οσοι παιζουν κατι τετοιο ειναι σημαντικα στοιχεια για να εξασφαλιστει η επιτυχια του παιχνιδιου, που προσφερεται για πολυημερα sessions η για ενα ωραιο προκαταρκτικο ερωτικο παιχνιδακι. Στην περιπτωση ομως που αυτο το παιχνιδι ξεκιναει και βασταει καποιες μερες, τοτε οσο οι χαρακτηρες μπαινουν πιο βαθια στο ρολο τους αρχιζουμε να παρατηρουμε το μικρο παιδι να βγαινει απο μεσα και να φερνει μαζι του πραγματα που πολλες φορες δεν ειχαμε σκεφτει καν πως υπαρχουν.
    Τιμωριες οπως ο εγκλισμος σε ενα δωματιο, η αρνηση εξοδου, η ορθια σταση στην γωνια, ή ακομα και το κλασικο spanking (προσοχη μην το παρακανετε, μιλαμε για ενα «παιδι» που εκανε μια αταξια και οχι για μια εκπαιδευμενη slave) παιρνουν στα ματια μας μια διαφορετικη σημασια. Το ντυσιμο, το μακιγιαζ και τα αξεσουαρ(πανες, κουκλες κτλ) που χρησιμοποιουμε αναλογα με την ηλικια ειναι σημαντικα tips που μας βοηθουν να γινουμε ενα με τον ρολο μας.
    Καλη μας διασκεδαση!

    Υστερ(ι)ογραφο: TO AGE PLAY ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΕΡΑΣTIA!!!!!
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το έχω δοκιμάσει σε διάφορες μορφές, πριν καν ανακαλύψω το bdsm.
    Είναι απίστευτα ενδιαφέρουσες οι έντονες συγκινήσεις που μου δημιουργούσε, είτε είχα το ρόλο, ας το πω γενικευμένα, της "Καθηγήτριας" είτε είχα το ρόλο της "μαθήτριας".
    Ο λόγος που το έκανα, ήταν γιατί πιστεύω ακράδαντα πως μόνο εξερευνώντας όσα περισσότερα «κομμάτια» μέσα μας, τις ανασφάλειες, τους φόβους, συναισθήματα, τραύματα, κρυφές επιθυμίες κ.ο.κ., μπορούμε να γίνουμε αν μη τι άλλο γνώστες του είναι μας, όσο αυτό είναι δυνατό. Με το να απωθούμε, να κρύβουμε, και να αρνιόμαστε κάποια απ΄τα «κομμάτια» αυτά είμαστε καταδικασμένοι να ζούμε με αντιδράσεις και συμπεριφορές που επηρεάζονται από παλιές καταστάσεις ή σκέψεις ή συναισθήματα και δεν έχουν καμιά σχέση με το ποιοι είμαστε τώρα.
    Και ναι πιστεύω πως μπορεί να δράσει θεραπευτικά, μεταφέροντας παλιά τραύματα και καταστάσεις και ζώντας τις μέσα σε ασφαλισμένο περιβάλλον, να τα εξορκίσει.
    Δεν έχει δε, να κάνει απολύτως με κανένα τρόπο όπως Είπε και Ο Κύριος Sadal Melik, ούτε με παιδοφιλία, ούτε με αιμομιξία, είναι πράξη που γίνεται ανάμεσα σε δυο συναινούντα ενήλικα άτομα και όπως το βλέπω εγώ έχει να κάνει με τη δική μας επαφή με το παιδί μέσα μας, ή τον ενήλικα, με τα φυσιολογικά συμπλέγματα που όλοι έχουν σε κάποιο βαθμό, και απλά κάποιοι επιλέγουν να τα δουν κατάματα και να τα κάνουν κτήμα τους και γνώση τους ώστε να μην τους επηρεάζουν ασυνείδητα στις εκφράσεις της καθημερινής τους ζωής και κάποια άλλα επιλέγουν να είναι σε άρνηση και να τα έχουν σε απώθηση.

    Δεν νομίζω να υπάρχει εδώ λάθος ή σωστό. Υπάρχουν απλά διαφορετικές επιλογές.
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    ειναι πιο ανετο το bdsm ειναι πιο ευννοητο πιο αποδεκτο  
    πιο καθορισμενοι οι ρολοι ,πιστευω δηλαδη..
     
  10. xalakat

    xalakat Regular Member

    Εμένα με εξιτάρει πολύ το αντίθετο. Δηλαδή μία νεαρή να είναι η Κυρία και ένας ενήλικος, πετυχημένος και σοβαρός κατά τα άλλα άντρας ο σκλάβος της.
    Έχετε δει το Lolita ? Άγγιζε το θέμα που αναφέρομαι.
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    RE: RE: Daddy - little girl (age play)

    Οτι χειρότερο μπορεί να συμβεί. Να ερωτευτείς ενα ηλιθιο πανέμορφο μικρό (καμία σχέση με Κυρία). Θρίλερ εργο.
     
  12. paroinia

    paroinia Regular Member

    Ρίτα 18 χρονών.. και εγώ 45...

    Άσε που ξεκινά «έψαχνα να βρω τον μπελά μου και τελικά τον βρήκα»