Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. lotus

    lotus Silence

    Κομπάρε ρώτα ότι θες υπάρχουν και τα pm φροντιστήρια  
     
  2. Christos_89

    Christos_89 New Member

    Όχι δεν την ξέρω καν την σειρά. Ήταν έμπνευση της στιγμής.
     
  3. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    χανεις!!!!
     
  4. Christos_89

    Christos_89 New Member

    Τώρα που έχω χρόνο βλέπω φουλ σειρές, θα το βάλω και αυτό ίσως κάποια στιγμή.
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    οτι σε προσέβαλα που? επειδή σου είπα οτι δεν καταλαβαίνω και σου πα και συγγνώμη κιόλας;
    θα τρελαθούμε τελείως εδω μέσα  

    μήπως να γίνω προσβλητική να ηρεμήσω
     
  6. -Volt-

    -Volt- Contributor

    μπορεί να παρερμήνευσα, με συγχωρείς
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

  8. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Σ’ ευχαριστώ που θέλεις να με σώσεις από τη δημόσια διαπόμπευση της αποκαλυψης της άγνοιας, κουμπαρά.  
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Μεταξύ μας, το "ρε συ" δεν το λες και την επιτομή της ευγένειας, πολλώ δε μάλλον μεταξύ ανθρώπων που δεν γνωρίζονται. Το περιεχόμενο είναι αδιάφορο. Ο τρόπος που απευθυνόμαστε αρχικά σε κάποιον σηματοδοτεί την ψυχική μας διάθεση απέναντί του.
    Και μετά βγαίνει μία επιθετικότητα εκατέρωθεν που μοιάζει ακατανόητη, αλλά δεν είναι.
    Πηγάζει από εκείνον, τον αρχικό τρόπο με τον οποίο τοποθετηθήκαμε.
    Σε καταλαβαίνω, κι εγώ το κάνω, αλλά στον γραπτό λόγο, αν δεν έχω αναπτύξει οικειότητα με τον άλλον, το αποφεύγω. Γιατί δημιουργούνται άσκοπες παρεξηγήσεις. Είμαι σίγουρη πως η πρόθεσή σου δεν ήταν να σε παρεξηγήσει ο συνομιλητής σου.
    Ευγενικά παιδιά είστε και οι δύο, φιλικά λέω ό,τι λέω, ελπίζω να γίνεται κατανοητό.
    Συγχωρέστε μου λοιπόν την παρέμβαση.
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Το ρε συ, είναι πολυυ φιλικό απο πλευράς μου.
    Κατι πληθυντικοι και καλα ευγενειας είναι χειρότεροι για μενα. Οπως και να έχει, εγω εξήγησα τη διαθεση μου, τωρα αν δεν γινει αντιληπτή, επειδή όντως δεν γνωριζόμαστε ε δεν θα πεθανω κιολας  

    Μετα, ειμαι " επιθετικη " πάνω σε αυτά που γράφω ως περιεχόμενο, οχι προς τον συνομιλητή. Και γενικά πάντα έτσι κινούμαι εδώ μέσα.

    Δεν παρεξηγω την παρέμβαση, σε καμία περίπτωση, αλλά δεν βλέπω και τον λόγο ακριβώς.
     
  11. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Γιατί ρε συ το "ρε συ" να θεωρείται αγενές;  Δεν είναι βρισιά,ούτε υποννοεί κάτι...ίσα-ίσα δείχνει οικειότητα...έχει να κάνει και πόσο το χρησιμοποιείς γενικώς ο ίδιος σαν έκφραση...
     
  12. Christos_89

    Christos_89 New Member

    Το "ρε συ" και συγκεκριμένα το "ρε" η χρηστική του ιδιότητα μπορεί το καθιστά είτε προσβλητικό είτε ένδειξη οικειότητας. Το "ρε" προέρχεται από το "μωρέ" που σημαίνει ηλίθιε και σαν λέξη παρεξηγείτε ή όχι ανάλογα την οικειότητα που έχεις με τον άλλο. Το ποστ μου αποτελεί καθαρά ενημερωτικό χωρίς να παρεμβαινω στην αντιπαράθεση των μελών