Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Fisting και ορθάνοικτες τρυπούλες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MARKISIOS69, στις 14 Ιουνίου 2016.

  1. gaby

    gaby Guest

    @Ορίων απλά παράθεσα ιστορικές μαρτυρίες για τη συσχέτιση του fisting με το BDSM. Εσύ αναλύεις για να δείξεις τι; Πως δεν υπάρχει κάτι που υπάρχει;

    Χώρια απ αυτό, περιμένουμε εκείνο το υπεσχημένο για τις απαρχές του BDSM που μας είχες τάξει  
     
  2. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    Θυμάμαι, τα λόγια ένος παλιού μέλους, το οποίο αναφερόταν στους Μάστερ σχολιάζοντας τους,
    ότι πόσο γελάει και την βρίσκει, όταν αποδωμούνται από μόνοι τους..


    Εσύ παρέθεσες τις πηγές/ ιστορικές σου μαρτυρίες και εγώ τις δικές μου. So simple my dear g..
    Το περιμένετε; Σας είχα τάξει; Με το μπαρδόν είσαστε πολλοί εκεί;  
    Φυσικά το περιμένεις πώς και πώς αγαπητή μου, διότι ξέρεις πως θα είναι γροθιά
    και επειδή έχεις το μαχαίρι έχεις και το καρπούζι το θέλεις/ περιμένεις για να το
    κλειδώσεις ασκώντας κατά αυτό τον τρόπο την εξουσία σου, έτσι δεν είναι;
    Πέραν όμως αυτού, ναι θέλω να το φτιάξω, αλλά υπάρχει ιεράρχηση θεμάτων
    και αυτό δεν είναι στις άμεσες προταιρεότητες μου   Όταν θα το δημοσιεύσω
    θα έχεις την χαρά και να το διαβάσεις και ό,τι άλλο σε φωτίσει..
     
  3. energizer7

    energizer7 Regular Member

    Anal fisting συνδυαστικα με pyssy squirting . Ταυτοχρονα !!!! Ειναι απιστευτη η εικονα για οσους το εχουν κανει/βιωσει/δει .
     
  4. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    αναφέρεσαι στον εαυτο σου μαλλον, ειδαλλως δεν καταλαβαινω το σχολιο σου στα λογια μου
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    άλλος ένας που ήρθε για να μας πεί οτι αντιλαμβάνεται την ασυμμετρία και τις εκδηλώσεις της ως διαταραχή, και να μας «προσφέρει» και σχετική «τεκμηρίωση».
    κρίνοντας ο καθένας απ' τον εαυτό του δεν οδηγείται σε ασφαλή συμπεράσματα, αλλά επιβεβαιώνει την ευκολία αποδόμησης της κατασκευής του.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    κι εμένα προσωπικά δεν μου είναι, εκ πρώτης όψεως, κατανοητό(!)
    αλλά δεν έχω την απαίτηση να μου ζητήσουν έγκριση οι έχοντες την προτίμηση.
    παράλληλα αδυνατώ να κατανοήσω ή να φανταστώ τι απολαμβάνουν οι καπνιστές καταστρέφοντας τα πνευμόνια τους,
    ή οι μπασίστες καταστρέφοντας τα δάχτυλά τους.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Εικοσι δύο ξεκαθαρισμένες πρακτικές. Βρέθηκε επιτέλους η Βίβλος του Σαδισμού.
    Παιγνίδι με κερί, με ηλεκτρικό ρεύμα, δέσιμο, χειροπέδες και συναφή, λεκτική ταπείνωση ΔΕΝ είναι αποδεκτές πρακτικές σαδισμού γιατί δεν αναφέρονται στη λίστα. Εκτός και αν είναι, όπως και το fisting.
     
    Last edited: 28 Ιανουαρίου 2017
  8. Ορίων

    Ορίων Omnia mors aequat

    @estelwen Ο θυμόσοφος λαός λέει: «Μη μπερδεύεις την πούτσα με την βούρτσα»,
    δηλαδή καλός ο φετιχισμός, αλλά όταν μιλάμε για βδςμ να ξέρουμε τί λέμε και όταν
    μιλάμε για φετιχισμό επίσης να ξέρουμε τί λέμε, διότι αποτελεί μία πολύ σημαντική
    βάση για για τις διάφορες μορφές ενίσχυσης της επιρροής μας, εγκαινιάζοντας μία
    διεργασία που συμβάλλει στο να τελειοποιήσουμε ένα γενικότερο σύστημα πλατιάς συμμετοχής..
     
    Last edited by a moderator: 29 Ιανουαρίου 2017
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ω, συμφωνώ. Πάμε, για νιοστή φορά, να εξετάσουμε τις πηγές.

    Αφήνοντας στην άκρη το προεκλογικό κήρυγμα, μπορείς να υποδείξεις που ακριβώς στο ίδιο σου το πόστ αναφέρεται τεκμηριωμένα, όχι ως προσωπικό συμπέρασμα, ότι το fisting είναι φετιχιστική πρακτική;
    Στο wikipedia στο οποίο ανατρέχεις - εξαιρετική και εξειδικευμένη πηγή, ειδικά για εναλλακτικό ερωτισμό - το fisting αναφέρεται ως "sexual activity" και μόνο.
    Παρακάτω.
    Μιλώντας πάλι για τεκμηριωμένη άποψη, μπορείς να αναφέρεις από ποια πηγή άντλησες την λίστα με τα "περί φετίχ διείσδυσης"; Δεν βρήκα καμία σχετική λίστα, είτε ψάχνοντας για "φετίχ διείσδυσης" είτε για "penetration fetish".
    Εξ άλλου, και μόνο το γεγονός ότι στο νούμερο ένα αναφέρεται ως φετίχ το strap-on νομίζω αρκεί ως επιβεβαίωση της ακυρότητας της λίστας, δεν χρειάζεται να εξηγήσω τον λόγο νομίζω.
    Τώρα λίγο πιο σοβαρά.
    Οποιαδήποτε λίστα με αποδεκτές (από ποιον; με ποιο γνώμονα; για ποιο λογο; ) σεξουαλικές πρακτικές είναι γελοία. Υποδηλώνει ανασφάλεια και ανάγκη επιβεβαίωσης, μειονεκτήματα σε έναν χώρο σαν αυτό που κινούμαστε.

    Αντίθετα, θεωρώ σημαντικότατο το ρητό "your kink is not my kink but your kink is okay". Το βρίσκω κατασταλαγμένο και ώριμο.
     
    Last edited: 29 Ιανουαρίου 2017
  10. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Σχετικά με το fisting υπάρχουν καί οι λαοπατροπαράδοτες ρήσεις, τεκμηριωμένες από τα βάθη των χρόνων. Λέει, "δεν γαμείς που δεν γαμείς αν δεν σου αρέσει το χέρι, βάλε πόδι κι αν γεράσεις και δεν μπορείς ούτε καί 'κείνο, βάλε γλώσσα ρε μεγάλε". Συμπέρασμα, ότι βολεύει.
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    ας το παλέψουμε κι αυτό:
    αν αντί για τη μαρίκα πηδάς τη φαντασίωση της ζαρτιέρας της, τότε εξαντλείσαι ή εγκλωβίζεσαι στη φαντασίωση, σε φετιχ.
    αν καταφέρεις να αλληλεπιδράσεις με τη μαρίκα την ίδια, έστω μερικώς, τότε συσχετίζεσαι.
    το φετιχ ειναι, συνήθως, πολύ προσωπικό, άλλος φαντασιώνεται ζαρτιέρες, άλλος λίστες, άλλος σκηνικά. πάντα αποσπασματικά. κατά κανόνα λείπει η μαρίκα, ή μένει απ' έξω.
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Θα μπορούσε να έχει φετίχ με το όνομα "Μαρικα" οπότε εξ ορισμού δε μπορεί να λείπει.