Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Foot-smelling

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος MiB, στις 8 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Foot-smelling

    Φως στο τουνελ......
    Δεν καταλαβαινω τι σκοτεινο βρισκεις στο να μην αρεσει σε καποιον η ποδαριλα. Και τα λαχανακια Βρυξελλων δεν μαρεσουν, αλλα δεν το εκανε κανεις ζητημα.
    Αν κατσω να κανω αναλυση σε οσα πραγματα δεν μαρεσουν στην ζωη μου, γιατι δεν μαρεσουν, να βρω και την αιτια που δεν μαρεσουν , δεν θα με φτασει η υπολοιπη ζωη ν'απολαυσω οσα μαρεσουν.

    Και αντε και βρισκεις τα βαθυτερα αιτια. Θα ικανοποιηθει η περιεργεια σου η θα προσπαθησεις να μας "θεραπευσεις", ετσι ωστε να αποβαλλουμε τα taboo μας και να γινουμε και εμεις επιτελους προοδευτικοι οπως Ολλανδια?

    -----------
    Μια και το συζητησαμε παντως η δικη μου αιτια, ισως ειναι παιδικα βιωματα. Ακομα ακουω την μανα μου να φωναζει καθε βραδυ οταν επεφτα για υπνο.
    "Ταπλυνες τα ποδια σουυυυυυυυυ?????" 
     
  2. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Ίσως επειδή στην μία περίπτωση ερεθίζονται ενώ στην άλλη όχι. Τόσο απλά.


    Υστερόγραφο: Μερικές φορές έχω την εντύπωση πως μερικοί άνθρωποι νομίζουν πως η γυναικεία κλειτορίδα είναι στις πατούσες.
     
  3. MiB

    MiB Regular Member

    Να είσαι σίγουρος ότι μπορώ να καταλάβω τη διαφορά της κλειτορίδας από την πατούσα. Το παράδειγμα το ανέφερα μόνο και μόνο για την περίπτωση που οι γυναίκες σαν αιτία βρίσκουν ότι ποδαρίλα είναι κάτι το σιχαμερό, ενώ ουσιαστικά το ίδιο είναι και η μουνίλα, με αντικειμενικά κριτίρια.. Η ξινίλα παίζει και στις 2 περιπτώσεις..

    Και στο κάτω κάτω, έχει τύχει να προσφέρω οργασμό σε γυναίκα και στις 2 περιπτώσεις.. κι αυτό δε νομίζω ότι ήταν μια ιδιαίτερη περίπτωση.. Σίγουρα το γλυφομούνι ερεθίζει περισσότερο μια γυναίκα, αλλά αν κάποιος ξέρει να δουλεύει καλά τη γλώσσα του μπορεί να προσφέρει οργασμό γλύφωντας κι άλλα σημεία του σώματος..
     
  4. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Τότε αντί να αναρωτιέσαι γιατί δεν αρέσει στις γυναίκες η ποδαρίλα δεν ανεβάζεις ένα thread με τα μυστικά σου στο γλύψιμο που θα ενδιαφέρει και περισσότερους μάλλον;
     
  5. MiB

    MiB Regular Member

    Δεν υπάρχει κάποιο μυστικό, όπως σε όλους τους τομείς για να φτάσεις στο σημείο να κάνεις κάτι καλά χρειάζεται να αφιερώσεις κάποιο χρόνο και να έχεις και την ανάλογη διάθεση. Αν υπάρχει ένα.. "μυστικό" αυτό είναι να σου αρέσει να κάνεις κάτι. Γιατί αν δε σου αρέσει δεν πρόκειται ποτέ να το κάνεις καλά όσο χρόνο κι αν αφιερώσεις, είτε αυτό λέγεται γλύψιμο, είτε σφουγγάρισμα, είτε σιδέρωμα..


    Οκ thelma σ'ευχαριστώ. Εμένα αυτό μου αρκεί ως μία πιθανή αιτία. Τόσο απλά. Όλα τ' αλλα που έγραψες μου φάνηκαν πολύ πιο παιδικά κι ανώριμα. Δε ξέρω βέβαια και τι εμπειρίες έχεις, πόσο χρονών είσαι, αν πας ακόμα σχολείο, κτλ..
     
    Last edited: 9 Σεπτεμβρίου 2008
  6. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Foot-smelling

    Παω ακομα σχολειο. Πιστευω οταν μεγαλωσω και αποκτησω εμπειριες, να μπορεσω να σε βοηθησω περισσοτερο στην ερευνα σου.
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Foot-smelling

    Ο λόγος είναι ότι η κάθε γυναίκα πιστεύει ακράδαντα ότι είναι ένα...λουλούδι.

    Θα αντισταθεί μέχρι θανάτου σε οτιδήποτε μπαίνει ανάμεσα σε αυτή την εικόνα που έχει για τον εαυτό της και στην πραγματικότητα.

    Το ίδιο ισχύει και για τη ξινίλα του μουνιού της. Είναι ικανή να το μετονομάσει ξινόμηλο, για να του προσδώσει την ομορφιά που πιστεύει ότι της αξίζει.

    Οι άντρες δεν έχουν πρόβλημα με την τραγίλα. Είναι τράγοι και το ξέρουν.
     
  8. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Έχω την αίσθηση (από προσωπική εμπειρία) ότι οι γυναίκες έχουν πρόβλημα με την μυρωδιά του αιδοίου τους παρά με των ποδιών τους. Όσες φορές προσπάθησα να πλησιάσω το αιδοίο τους το οποίο δεν είχαν πλύνει (πολλές φορές ημερισίως) συνάντησα κατηγορηματική άρνηση. Με τα πόδια δεν συνέβη το ίδιο. Μπορεί να ξαφνιάστηκαν, αλλά τους άρεσε, το θεώρησαν αισθησιακό και τρυφερό.
    Η μυρωδιά ενός γυναικείου ποδιού (δεν μιλάμε για πόδια που έχουν να πλυθούν μέρες) είναι πολύ ηδονική. Άλλωστε το να φιλάς ένα πόδι που μόλις έχει πλυθεί είναι σαν να φιλάς το σαπούνι.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Πρέπει να είμαι πολύ διεστραμμένη….!!
    Εμένα λοιπόν FootSniffer, μ' αρέσει να γλύφουν τα πόδια Μου όσο είναι καθαρά και μοσχομυρισμένα, αλλά και εννίοτε Μου αρέσει να Μου τα γλύφουν και να τα καθαρίζουν με την γλώσσα.

    Άλλη αίσθηση είναι φυσικά όταν αυτό συμβαίνει, τότε που θα είναι κουρασμένα και ταλαιπωρημένα μετά από ένα πολύωρο shopping therapy. Απολαμβάνω να Μου το κάνουν, αμέσως, τότε που τα πόδια Μου, θα είναι εκτός των άλλων λίγο ιδρωμένα και θα έχουν και μια ιδιαίτερη μυρωδιά.

    Το βρίσκω πολύ Kinky και αρκετά τρυφερό, ο υποτακτικός Μου εκείνη την στιγμή, να Μου βγάλει τα παπούτσια, να μυρίσει τις πατούσες Μου, σαν να φορώ το ακριβότερο άρωμα - δικό Μου είναι άλλωστε - και να πάρει όλες τις μυρωδιές από τα ταλαιπωρημένα Μου πόδια.
    Ένα καλό ποδόλουτρο αργότερα με τα χεράκια του, ύστερα μασαζάκι και ξεκούραση .... Αυτές είναι υπέροχες και μοναδικές αισθήσεις, που δυστυχώς, σπάνια μια Γ/γυναίκα, αφήνει ελεύθερο τον εαυτό της, να τις ζήσει.

    Δεν θα έλεγα ότι είναι μόνο τα taboo, ο λόγος, που κάνει τις Γ/γυναίκες να μην τους αρέσει το foot smelling…Έχω συναντήσει αρκετές Γ/γυναίκες που δεν τους αρέσει ούτε και η ποδολατρία από τους συντρόφους τους (έστω και με καθαρά ποδαράκια)!
    Από προσωπική εμπειρία έχω βγάλει ως συμπέρασμα, ότι αυτό που τις εμποδίζει να απολαύσουν κάποια ιδιαίτερα φετίχ, είναι ότι θεωρούν, πως ορισμένα σημεία του σώματος τους δεν είναι για να λατρεύονται…(Οι λόγοι είναι άπειροι)
    Για να μην παρεξηγηθώ, αυτό δεν αφορά όλες τις Κ/κυρίες, αφορά όμως τις περισσότερες.

    Διαπιστωμένο επίσης είναι ότι, οι περισσότερες γυναίκες ενώ δέχονται να τους γλύφουν τα γεννητικά όργανα (εμπρός ή πίσω), ή γλύφουν αυτές τα γεννητικά όργανα των συντρόφων τους …(Εμπρός πίσω…why not?) ή κάποιες άλλες ακόμη να τις χρησιμοποιούν και σαν wc, οι ίδιες αυτές Κ/κυρίες είναι αυτές που μπορεί να κολλάνε, στο να επιτρέπουν να τους γλύψουν τα πόδια. Σε άλλη συμβαίνει αυτό, επειδή είναι υποτακτική και δεν το εκλαμβάνει σωστά ο Αφέντης της, να ασχολείται με το χαμηλότερο σημείο του κορμιού της που είναι τα πόδια ή πατούσες της, άλλη επειδή έχει άσχημα πόδια με αντιαισθητικούς κάλους, κότσια παραμορφώσεις κλπ η άλλη επειδή ίσως να έχει απεριποίητα, άβαφα, ή παραμορφωμένα νύχια.
    Αυτές οι Κ/κυρίες όμως, δεν ξέρουν ότι μερικές φορές και οι πιθανές ατέλειες που έχουν τα ποδαράκια τους (εν προκειμένω) μπορεί να είναι ιδιαίτερα ελκυστικές!!

    Αφήνω όμως ανοιχτό και το ενδεχόμενο, κάποια φετίχ απλά να μην αρέσουν ή να μην εκφράζουν όλους/ες.
    Αυτή είναι η καλύτερη δικαιολογία FootSniffer … Απλά, δέξου την!!

    Υ. Γ. Όταν τα πόδια είναι καθαρά και περιποιημένα, αν τα περιορίσουμε σε κλειστά παπούτσια για λίγες ώρες, με ή χωρίς κάλτσες…αυτά, εξακολουθούν να παραμένουν καθαρά. Απλά εκπέμπουν μια ιδιαίτερη μυρωδιά από την κλεισούρα, που προκαλεί και ιδρώτα.. Αυτήν την μυρωδιά, πείτε την και ποδαρίλα…Τι Μ/μας φταίνε οι λέξεις? Μήπως αυτό δεν συμβαίνει και με την μασχάλη ή άλλο σημείο του σώματος Μ/μας όταν το περιορίζουμε? Διαφέρει μόνο η μυρωδιά.
    So what?


    Εκεί που διαφωνώ εντελώς μαζί σου FootSniffer είναι που είπες :
    ….Μπορεί σαφώς να έρθει σε οργασμό μια Κ/κυρία όταν της γλύφουν τα πόδια, αλλά με την βοήθεια άλλων τεχνικών ή βοηθημάτων και όχι επειδή μια γλώσσα γλύφει το κενό που σχηματίζεται, ανάμεσα στα όμορφα δακτυλάκια των ποδιών της.

    Τα αισθήματα που απολαμβάνει μια Κ/κυρία όταν της κάνουν ποδολατρία είναι η ευχαρίστηση, η ικανοποίηση, η ανακούφιση, η ευδαιμονία, η χαλάρωση, η ηρεμία, η ξεκούραση, αλλά σε καμία περίπτωση δεν νιώθει ηδονή, από αυτή κάθε αυτή την πράξη.
    Η ηδονή προέρχεται από όλη, την γενικότερη κατάσταση της στιγμής.
     
  10. atasai

    atasai Regular Member

    Εκτός και αν ο υποψήφιος ποδολάγνος έχει γνώσεις ρεφλεξολογίας και ξέρει το σημείο του πέλματός της που αντιστοιχεί στα γεννητικά της όργανα.  
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ολ’ αυτά που περιέγραψα, είναι ηδονικά, κατά κάποιο τρόπο. Αυτό που εννοώ, είναι ότι δεν μπορεί μια Κ/κυρία να φθάσει σε οργασμό, μέσα από την διαδικασία του foot worship.

    Δεν κατάλαβα όμως atasai αν με αυτό που έγραψες, ισχυρίζεσαι το αντίθετο. Δηλαδή ότι αν κάποιος έχει ειδικές γνώσεις ρεφλεξολογίας, μπορεί να φθάσει μία Κ/κυρία και σε οργασμό. (?)
     
    Last edited: 11 Σεπτεμβρίου 2008
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Δεν ισχυρίστηκα τίποτα, γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία με ρεφλεξολόγο που να το επιβεβαιώνει.

    Θεωρητικά, το άγγιγμα κάποιας νευρικής απόληξης θα έπρεπε να προκαλεί αντανακλαστικό ερέθισμα στην κλειτορίδα.