Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Gorean BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος miranda, στις 28 Μαϊου 2005.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Κάποιες φορές οι καλές προσπάθειες χάνονται όταν είναι αναγκαίες, το μόνο που μπορώ να πω είναι οτι σίγουρα Μου λείπει που δεν υπάρχει κάτι ανάλογο τώρα...
     
  2. Οlympos wrote:

    "Στον κόσμο του Gor ο Master οφείλει να έχει δύο πράγματα : Honor & Codes

    Αλήθεια, πόσοι εδωπέρα μπορουν να καυχηθούν ότι τάχουν αυτά ??"


    Τιμή και κώδικες ηθικής έχει ο καθένας και η καθεμία και χτύζονται συν το χρόνο στην πορία της ζωής μας
    (μέσα και έξω απο το Bdsm ή το Gor και απαρχής νοήμων ανθρώπων άρα πολύ πριν τα 2 τελευταία).
    Η διαφορετικότητα των παραπάνω (τιμής/ηθικών αξιών) μεταξύ των ατόμων δημιουργεί αναπόφεκτα συγκρούσεις (ως ενα βαθμό είναι υγιέες και
    επιθημυτό, αλλά ΜΟΝΟ ως ένα βαθμό, δηλ. αρκεί η κοσμοθεωρία κάποιων - από το γενικό σύνολο - να μην φτάνει σε πολύ επικίνδυνα επίπεδα για το γενικό σύνολο)

    Arioch wrote:

    "Δεν ξέρω τι κάνουν στη βαθιά Αμερική ή βαθιά Ευρώπη αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι όποιος το βλέπει πιο σοβαρά από ένα γοητευτικό παραμύθι
    μάλλον δε στέκει καλά στα μυαλά του."

    Προσυπογράφω και σαν δημιουργός θέλω να πω ότι το οποιοδήποτε παραμύθι (καλλιτεχνική δημιουργία) είναι ευπρόσδεκτο και απαραίτητο (αλήθεια πόσο μίζερη
    και δισβασταχτα άχρωμη θα ήταν η ζωή χωρίς αυτά) αρκεί να μην επηρρεαζει σε "βαθμό κακουργήματος" (υπάρχει κάποιο limit και για κάποιους είναι διαφορετικό).
    Εξάλλου πολλά παραμύθια μπορούν να σου περάσουν αλήθειες μέσα από το ψέμα τους με μοναδικό τρόπο αρκεί να έχεις συντονισμένες τις "καιρέες" σου.
     
  3. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    λευτερια στη φαντασια,
    ο ολυμπος τα πε ολα
    τωρα οι φιλολογοι ας λενε...
     
  4. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Χωρίς να θέλω να ακουστώ "Ελληνολάτρης", εάν βλέπατε ένα γαμάτο ντοκιμαντέρ χτες το βράδυ to NET σχετικα με το σεξουαλικό γίγνεσθαι των αρχαίων Ελλήνων θα παθαίνατε πλακα... οι πρόγονοι μας ζούσαν το απόλυτο "παραμύθι Gor".

    Ερωτικός χαμαιλέοντας ο νεαρός άνδρας και γάμο στα τριάντα παρακαλώ.. μετά εταίρες, παλλακίδες και σύζυγο... καλοοοο  
     
  5. Lady_Selene

    Lady_Selene Regular Member

    Έπαθα onerloading με ο,τι διάβασα.Κάηκε η φλάτζα! 
    Δεν ήξερα πως υπάρχουν τέτοια πράγματα.Αλλά υποθέτω ότι δεν είναι κακό να μεταφέρεσαι με τη φαντασία σου σε τέτοια παιχνίδια-τύπου rpg-αρκεί να κρατηθούν οι απαραίτητες ισορροπίες ή τουλάχιστον να μην ξεπερνιούνται κατά πολύ τα όρια του κάθε ενός.
    Πάντως πολύ θα με ενδιέφερε κάτι τέτοιο...
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ειχα αναρτησει ενα post οπου ανεφερα την επιθυμια μου να ειμαι "Panther Girl"
    Yπηρχαν και σχολια εξ αιτιας αυτου απο τον Sadal Melik.
    Μπορειτε να μου εξηγησετε πως εξαφανισθηκαν η ποιος/α τα εξαφανισε απο το συγκεκριμeνο νημα?

    (Ασχετο αυτο που ρωτω , αλλα για μενα που τα εγραψα και δεν τα βλεπω εδω....σχετικο)

    Αναμενω απαντηση απο τους "δραστες"
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Nαι Κωνσταντίνε αυτό είναι.

    Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις γιατί έφυγε από εκεί που
    ήταν μαζί με άλλα post που είιχαν σχολιάσει το δικό μου?
    Θεωρήθηκε άσχετο? Προκλητικό? Τι?
    Με ποιά κριτήρια του αλλάξατε θέση?
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    εκεί το είχες βάλει εξαρχής και μάλλον δεν το θυμάσαι , εγώ όταν το ανέφερες απλά το βρήκα με το search function
     
  10. manti

    manti New Member

    Απάντηση: Gorean BDSM

    Αφεντες και σκλαβες εντυπωσιακό το κειμενο! Ναι θα μπορουσε μια γυναικα να γινει η απολυτη σκλαβα του αφεντη της, το οργανο των επιθυμιων του, το ηδονικό σκευος του κατακτητη της. Ναι θα μπορουσε στον ερωτα, στον απολυτο ερωτα, μια γυναικα γινεται σκλαβα του αρσενικου. Ποσοι αφεντες όμως ξερουν να ειναι αφεντες; Ποσοι εχουν την ωριμότητα να κατανοουν τι σημαινει απολυτη παραδοση του θηλυκου στο αρσενικό; Αισθησιασμός και λατρεία ταπείνωση και απόλυτη κατάκτηση;
    Όταν η γυναικα βιώσει τον απολυτο ερωτα τοτε γινεται η ταπεινωτερη σκλαβα εν γνωση της, απο τη μεγαλη λατρεία προς τον αφεντη κατακτητη της.Ο αφέντης όμως καταλαβαιίνει την θεση του; την τιμα γνωριζει τι ακριβως πρεπει να κανει; Σπανια . Εχω την απορία πως σε ένα κοσμο τοσο πεζο θα βρεθεί ο ΑΦΕΝΤΗΣ που μπορει να ειναι ιπποτικος και προστετευτικός ρομαντικός και σκληρος με χιουμορ και τρυφεροτητα; Αν μου τον βρειτε αν υπαρχει τέτοιος αφεντης ειμαι προθυμη ναγινω η σκλαβα του!!!! Δυστυχως ομως διαπιστωνω πως ελαχιστοι εχουν την ωριμοτητα της ψυχής να κατανοησουν το δωρο που τους προσφέρει η γυναικα και να το τιμήσουν και από ΑΦΕΝΤΕΣ γινονται βατραχοι. Τέλος δεν γνωριζω το πως και το γιατι των προθεσεων του καθενός και της καθεμιας στο φορουμ αλλα εχω τη γνωμη αφελή ίσως πως ο έρωτας στο BDSM πρέπει να παιζει καθοριστικό ρόλο ώστε να υπάρχει η αναταση του πνευματος. Ένα παιχνιδι ρόλων και σεξ χωρις ψυχή εμένα δε μου λεει τιποτα. Γηράσκω αεί διδασκόμενη βεβαια κι αν μου το ανατρέψετε με επιχειρηματα φυσικα΄και θα αλλαξω γνωμη. 
     
  11. spectrum

    spectrum Regular Member

    Re: Απάντηση: Gorean BDSM


    Eιμαι ακριβως αυτο που ζητας..Σε περιμενω
     
  12. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Warriors, it is said in the codes, have a common Home Stone. Its name is battle