Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Happy end...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 29 Νοεμβρίου 2016.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Δεν έχουν όλα τα παραμύθια happy end...
    Όλα όμως έχουν μια περιπέτεια που αξίζει
    να τη ζήσεις...


    Queen.
    Έχετε αναρωτηθεί ποτέ τι είναι η ευτυχία;
    Ποιός την βιώνει;
    Αν την αξίζει αυτός που την λαμβάνει;
    Αν μας δίνεται ή αν πρέπει να την αρπάζουμε;

    Απο μικρό κοριτσάκι πάντα αναρωτιώμουν ποιός είναι ο ευτυχισμένος.

    <<Ευτυχισμένος λοιπόν είναι ο άνθρωπος που πλαγιάζει δίπλα στην γυναίκα της καρδιάς του, γεύεται τον καρπό των χειρών του και βλέπουν οι οφλαμοί του το παιδί του παιδιού του.>>

    Κάπου αλλού διάβασα...

    <<Αν δεν σου λείπει κάτι όταν νυχτώνει... τότε μπορείς να θεωρήσεις τον εαυτό σου ευτυχισμένο.>>

    Κοντά στην λέξη ευτυχία έχω πάντα την λέξη πληρότητα... για μένα δεν υφίσταται η μια χωρίς την άλλη.

    Αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω <<Τι είναι για σας ευτυχία;>>

    Σκέφτεστε το γάμο, παιδία; ή είναι πολύ βανίλλα αυτό για σάς;

    Σας ενδιαφέρει να ζήτε την περιπέτεια χωρίς δεσμεύσεις;

    Queen.
     
    Last edited: 29 Νοεμβρίου 2016
  2. kinkynik

    kinkynik Guest

    ευ-τυχία

    καλή τύχη δηλ.
     
  3. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Αυτο που μπορω να πω ειναι οτι η ευτυχια ειναι στιγμες.
    Στιγμες που εισαι πληρης...που οτι εχεις διπλα σου οτι σε περιβαλλει σε γεμιζει.
    Μπορει να ειναι το αλλο σου μισο...μπορει να ειναι το παιδι σου...μια προαγωγη...οτιδηποτε υλικο η πνευματικο αγαθο που σε γεμιζει.
    Αν την αξιζεις;;; ολοι θα πω την αξιζουν. Απλα καποιοι δεν ξερουν να την εκτιμουν.
    Αν την βρισκεις;;; ναι την βρισκεις αρκει να ξερεις να την εκτιμησεις.
     
  4. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Θα έλεγα οτι η ευτυχία είναι συναίσθημα... μπορεί να ευτυχήσεις κ να έχεις κακή τύχη, απλά κάποια στιγμή να δεις και εσύ μια άσπρη μέρα.
    Ευτυχια είναι η ψυχική ικανοποιήση του ανθρώπου by the book (συναίσθημα).
     
  5. kinkynik

    kinkynik Guest

    οι λέξεις (ειδικά στα Ελληνικά) κρύβουν πολλά νοήματα.
    Ίσως δεν ήμουν αρκετά αναλυτικός. Ευτυχία = καλή τύχη, ανάγεται στο καλή τύχη ώστε να βρείς έναν καλό σύντροφο, μια καλή δουλειά, θετικά συναισθήματα και ως εκ τούτου να έχεις και την ψυχική ικανοποίηση (ικανή ποίηση, δηλ. ικανή δημιουργία).

    Οπότε... είναι όπως το δεί κανείς.
     
  6. ellianna

    ellianna Regular Member

    Στιγμές..Η ευτυχία είναι μικρές στιγμές μέσα στην μέρα,την εβδομάδα,τον μήνα, όπου νιωθεις πως ακόμα και αν σου λείπουν πράγματα εσυ είσαι πλήρης,καλα,και μ ενα χαμόγελο που αρνείται πεισματικά να φύγει απ τα χείλη σου.
    Αν την αξίζει αυτός που την λαμβάνει?
    Όλοι την αξίζουμε!Ποια ειμαι εγω,εσυ ή οποιοσδήποτε άλλος που θα γινουμε κριτές της ευτυχίας και κατ'επέκτασης της ζωής ενός άλλου πλάσματος?
    Απ τα μαλλιά την αρπάζουμε την ευτυχία αγαπητή μου @Queen87 όταν την βρούμε...
    Τπτ δεν μας δίνεται έτσι απλόχερα εάν πρώτα δεν παλέψουμε γι αυτο..

    2 μάτια,τα δικά τού...Μια αγκαλιά,μια φωνή,και η γνωση πως σε ολες τις δυσκολίες που θα μας βρουν θα είμαστε μαζι...Αυτό είναι ευτυχία.
    Όχι οι γάμοι,που καλώς να έρθουν αν εξελιχθει η σχεση προς τα εκει,αλλα δεν πρεπει να είναι ο αυτοσκοπός μας.

    Όλοι,ή μάλλον οι περισσοτεροι απο εμας πιστευω θα θέλαμε να αποκτήσουμε παιδιά κάποια στιγμή,αν φυσικά υπάρξουν οι κατάλληλες συνθήκες.Τώρα αν αυτό θα συνοδεύεται από έναν γάμο ή οχι,άγνωστο...τυχερά είναι αυτά που λενε!

    Έχει να κάνει κ με τον εκάστοτε άνθρωπο και με την αλληλεπίδραση που υπάρχει μεταξύ σας πιστεύω.Μπορεί μια γνωριμία να ξεκινήσει έχοντας την περιπέτεια κ μόνο ως σκοπό και μετέπειτα να εξελιχθεί σε μια πολύ όμορφη σχέση..Ή μπορει κ το αντίθετο.Ή ακόμα η περιπέτεια να παραμείνει περιπέτεια και that's it!
     
  7. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Όταν συνειδητοποιήσω "Ποιος Είμαι" και "Τι Θέλω" .. τότε θα βρω το "Που", το "Πότε", το "Πως" και το "με Ποιον" ..
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν μπορώ να καταλάβω πως συνδέεται η ερώτηση "τι είναι ευτυχία" με τις σκέψεις για γάμο και παιδιά ή περιπέτεια.

    Αν θεωρείς ότι είναι συνδεδεμένα μεταξύ τους, με ποιον τρόπο; Και γιατί;
     
  9. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Διάβασε καλύτερα... δεν είναι μια ερώτηση.
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Θέλεις να το εξηγήσεις; Γιατί εγώ βλέπω τέσσερις ερωτηματικές φράσεις - άσχετο που η πρώτη δεν λήγει με ερωτηματικό. Τι δεν είναι ερώτηση; Κάτι δεν καταλαβαίνω;
     
  11. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Όλες ερωτηματικό έχουν   επίσης δεν είπα δεν είναι ερώτηση... έγραψα δεν είναι μια ερώτηση.

    Τι είναι για σένα ευτυχία;
     
  12. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Δεν συμφωνώ... Έχω δει ανθρώπους να ευτυχούν χωρίς να κοποιάσουν για τπτ...
    Έχω δει ανθρώπους να μάχονται για την ευτυχία τους και να μην καταφέρνουν τπτ.
    Όλα σχετικά είναι....

    Δεν μου λές.... αν δεν εχει πλέον μαλλιά τι κάνεις;