Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Happy end...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 29 Νοεμβρίου 2016.

  1. whisperer

    whisperer Regular Member

    κοιτα να δεις ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος για τις τυψεις,η αμφιβολια ομως τι θα χε συμβει αν ειχες κανει κατι που ηθελες θα μεινει αναπαντητη και παντα θα γενναει απωθημενα...
    οποτε ψηφιζω τυψεις
     
  2. Πολύ καλή θεώρηση. Απλά δεν αντέχουνε όλοι τις τύψεις το ίδιο. Ανάλογα το μέγεθος του λάθους και την συνείδηση του καθενός. Εξού και το δίλημμα.  
     
  3. whisperer

    whisperer Regular Member

    Δεν εχει να κανει με τη συνειδηση,αλλα το ποσο τα χεις βρει με τον εαυτο σου.
    Οποιος δεν αντεχει τυψεις τοτε μαλλον δε τα χει βρει με τον εαυτο τος και δε προκειται ποτε να βρει την ευτυχια.
    Απο τα λαθη-ανεξαρτητως μεγεθους -μαθαινεις,στη τελικη οποιος δε κανει λαθη θ αποτυχει με μαθηματικη ακριβεια πολυ απλα γιατι δε τολμαει.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    αν εννοείτε πως στο τσατ και στα pm ρωτάτε αν ειναι κάποιος παντρεμένος και ακολούθως πώς βλέπει την προοπτική γάμου και οικογένειας, να σκεφτείτε το ενδεχόμενο ανακριβούς μέτρησης. με επιφύλαξη το λέω.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Βατράχι μ' άλογο και γυαλισμένο ξίφος;
    Αυτό θέλω να το δώ.  
     
  6. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Έλα στο Whittlewood της Αγγλίας...
    Εκεί μου είπε η αγαπητή @Queen87 ....
    Το ποτέ και την ώρα δεν ξέρω ακόμα....  
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    To Harvard μελέτησε ανθρώπους για 75 χρόνια και ανακάλυψε ότι η ευτυχία πηγάζει από ένα πράγμα…



    Τι μας κρατά ευτυχισμένους και υγιείς στο διάβα της ζωής; Αν νομίζετε ότι είναι η φήμη και τα χρήματα, δεν είστε οι μόνοι – αλλά , σύμφωνα με τον ψυχίατρο Robert Waldinger, κάνετε λάθος. Ως ο διευθυντής μιας 75χρονης μελέτης για την ανάπτυξη των ενηλίκων, ο Waldinger μια έχει άνευ προηγουμένου πρόσβαση σε δεδομένα σχετικά με την αληθινή ευτυχία και ικανοποίηση. Στην ομιλία αυτή , μοιράζεται τρία σημαντικά διδάγματα που αντλήθηκαν από τη μελέτη, καθώς και κάποια πρακτική θυμοσοφία για το πώς να οικοδομήσουμε μια μακρά και ικανοποιητική ζωή.

    Πηγή: blog.mindvalleyacademy.com


    1. Κάποιο δίκιο έχει η @Queen87 , αλλά όπως είπαμε τα έκανε "αχταρμά" στην διατύπωση και πρόβαλε τον γάμο.
    2. Θα μπορούσα να βάλω το μήνυμα στο Φεμινισμός = Πτώση του Πολιτισμού; σαν απάντηση στον @Beyonder gia to ποστ #38, αυτό για τους MGTOW αλλά κι εδώ καλά είναι.
     
  8. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Δεν κάνω κάποια έρευνα... οπότε ουτε στατιστικά στοιχεία έχω ούτε με ενδιαφέρουν. Είναι μια εικόνα που έχω για τους άνδρες της γενιάς μου.
    Απο εκεί κ πέρα προφανώς και δεν ρωτάω κατά αυτό τον τρόπο "πως βλέπεις την προοπτική τα γάμου"... δεν ψάχνω για γάμπρό.
    Χαίρομαι που μέσα απο αυτό το νήμα οι άνδρες με διαψεύδουν.

    @espimain

    Σε ευχαριστώ για το βιντεάκι, πραγματικά αξίζει ο καθένας να το δεί... δεν ξέρω που εστιάζεις και λες οτι εγινε αχταρμάς.... Αν εννοείς τον γάμο... Θα ξαναπώ οτι οτι εγώ έγραψα γάμος/σχέση... Και ο καθένας πήρε οτι τον βόλευε....

    @Kostas.V.

    Σιγα μην πω δημόσια ημερομηνία κ ώρα.... Θα έρθεις μόνος σου και θα σε βιντεοσκοπίσω... μετά θα ανεβάσω το βιντάκι στο YouTube και θα μπορεί όποιος θέλει να σε απολάυσει εκει  
     
  9. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Ναι έτσι θα είμαι μία απόλαυση....χαχαχ 
    Μην επακολουθήσει τίποτε άλλο μόνο...Και απολαύσει ο κόσμος και σένα.... 
     
  10. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Εγώ είμαι μια Queen. Ο κόσμος εφίσταται να με θαυμάζει (ψώνιο)... Τίποτα δεν μπορεί να γίνει χωρίς την θελησή μου  
     
  11. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Αυτό λέω και εγώ....Η κάμερα θα γράψει...την ώρα που θα σε κυνηγάω με το άτι για να σε ευχαριστήσω που με μεταμόρφωσες αλλά εσύ δεν θα το ξέρεις οπότε τρεχάτε ποδαράκια μου...
     
  12. Master1232015

    Master1232015 Don't stop at the top


    Κατά την προσωπική μου γνώμη είναι δύσκολο να μιλήσεις περί ευτυχίας.

    Ο Μαρκήσιος Ντε Σαντ έλεγε: Η πραγματική ευτυχία στηρίζεται στις αισθήσεις και η αρετή δεν ικανοποιεί καμιά από αυτές.

    Θυμάμαι ακόμη μια παλιά μελέτη που έλεγε ότι σε περίπτωση που κάποια άτομα ήταν για καιρό δυστυχισμένα το υποσυνείδητό τους οδηγούσε να αντλούν ευτυχία από απλά πράγματα σαν να προσπαθούσε να διατηρήσει μία ισορροπία.