Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Menophilia

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Prince666, στις 2 Μαϊου 2014.

  1. Prince666

    Prince666 Πρίγκηπας του @Desert apparition

    Η διέγερση από τα υγρά της γυναικείας περιόδου.
    Πρόσφατα ανακάλυψα και εγώ πόσο πιο απολαυστική είναι η ερωτική επαφή κατά τις... "δύσκολες" μέρες (οι οποίες φυσικά μετά από αυτό έγιναν οι αγαπημένες μου!). Έχει πράγματι μια περίεργα διεγερτική αίσθηση το χάδι από ένα ματωμένο χέρι, ή η θέα του αίματος που μπορεί να βρίσκεται κυριολεκτικά παντού.
    Για να μην αναφέρω τους σωματικούς/βιολογικούς παράγοντες. Τα τοιχώματα της μήτρας κατά τις πρώτες μέρες της περιόδου (ή και λίγες μέρες πριν από αυτήν) εμπλουτίζονται ("παχαίνουν") με παραπάνω ιστους κυττάρων, προετοιμαζόμενα να δεχτούν το ενδεχόμενο έμβρυο. Πρακτικά, αυτό σημαίνει ότι για λίγες μέρες έχετε το προνόμιο μιάς στενότερης μήτρας...   Για να μην αναφέρω και τη γνωστή "έκρηξη ορμονών" με τις επίσης γνωστές συνέπειες στη σεξουαλική μας διάθεση εκείνη την περίοδο του μήνα...
    Πέρα από το κομμάτι της απόλαυσης, από όσα μέχρι τώρα έχω διαβάσει αυτό δεν προκαλεί καμία επίπτωση στην υγεία. Αν παρόλα αυτά κάποιος έχει άλλες πληροφορίες, ας τις μοιραστεί μαζί μας.
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    απ τα αιματα δηλαδη ? με χαλαει η ιδεα δεν μ αρεσει ..
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    Είναι αλήθεια πως το ενδομήτριο γίνεται σπογγώδες κατά την προετοιμασία της μήτρας να υποδεχτεί το ωάριο. Το ενδομήτριο, όχι ο κόλπος. Στην περίπτωση μη γονιμοποίησης, οι ιστοί καθώς και το επιπλέον αίμα -που αποτελούν το παχύ ενδομήτριο - αποβάλλονται από τον κόλπο.
    Το αίμα της περιόδου δεν είναι υπεύθυνο για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα, αν και η ποσότητα των βακτηρίων που περιέχονται σε αυτό είναι υψηλότερη των κολπικών υγρών. Για το λόγο αυτό, σε περίπτωση ύπαρξης μεταδιδόμενου νοσήματος, η πιθανότητα μετάδοσης είναι υψηλότερη.

    Τα υπόλοιπα άπτονται της αισθητικής και των "θέλω" των συμμετεχόντων.
     
  4. revna32

    revna32 New Member

    @Prince666 η ασχετοσυνη σου βαρεσε κοκκινο(λολ)
    1ον το πλι μπαινει στον κολπο και οχι στη μητρα και 2ον το ενδομητριο λεπταινει στην περιοδο, δεν παχαινει.
     
  5. Prince666

    Prince666 Πρίγκηπας του @Desert apparition

    Συγγνώμη, μίλησα για τις πρώτες μέρες της περιόδου και λίγες μέρες πριν από αυτήν, όπου το χαρακτηριστικό της μήτρας είναι τα παχύτερα τοιχώματα. Όσο για το άλλο, επίσης λυπάμαι αλλά το αναφέρω γιατί μου συμβαίνει κάθε φορά που έχω επαφή αυτές τις συγκεκριμένες μέρες. Πράγματι, ο κόλπος έχει την αίσθηση ότι "στενεύει"...
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    @revna32 , τα τηγανητά παχαίνουν. Το ενδομήτριο διογκώνεται μόνο  

    @Prince666 , ναι συμβαίνει   Απλώς , πρόκειται περί αισθήσεως μόνο. Είναι σύνηθες κυρίως σε γυναίκες με δυσμηνόρροια ή έντονες κράμπες κατα την περίοδο.
     
  7. Prince666

    Prince666 Πρίγκηπας του @Desert apparition

    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου  
     
  8. Prince666

    Prince666 Πρίγκηπας του @Desert apparition

    Περί ορέξεως.....  
    Τελικά μόνο σε εμένα αρέσει εδώ μέσα;  
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    Παρακαλώ  
     
  10. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    χμμμ.. νομίζω πως θα επιβεβαιώσω αυτό που λες ,παρατηρείται ένα πρίξιμο της μήτρας και
    κατ επέκταση το στένεμα του κόλπου που αναφέρεις..
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Απίστευτο! Ενήλικες και σεξουαλικά ενεργές γυναίκες με άγνοια της φυσιολογίας τους. Κάτι τέτοια διαβάζω και δικαιολογώ αυτούς που πιστεύουν οτι το μουνί έχει δόντια.      
     
    Last edited: 4 Μαϊου 2014
  12. gaby

    gaby Guest

    @espimain

    αυτοί έχουν άλλες πηγές ενημέρωσης, νόμιζα πάντως ότι είχαν όλοι κάπως κλειστεί στο "Όνομα του Ρόδου"