Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

New blood?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 24 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. drive

    drive darkcorner..

    για ενα πραγμα αναρωτιέμαι αν λείπανε οι ταμπέλες και γινότανε απλα αυτο που γουσταρε ο καθενας...μηπως η ζωη θα ηταν πιο ευκολη...το λεω γιατι καμμια φορα μας κολακευει να δινουμε την εντυπωση οτι ειμαστε πρωταγωνιστες σε φασεις τραγικες....λεω τωρα εγω αποψη απλα.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το να αναρωτιόμαστε, σιγά τα ωά...
    Το να διερωτάται το κάτι τις είναι δυσκολότερο, δαπανηρότερο μερικές φορές μπορεί και αποτελεσματικότερο...
    Το αν τελεσφορήσει κάποτες, παραμένει άγνωστον...
    Σίγουρα όμως έχει ζουμί...
    Το πρώτο θα το χαρακτήριζα κάτι σαν πάρεργο μιας ραστώνης, ένα πράμα, δεν είν' κακό, αλλά είναι ραστώνη...
     
    Last edited: 27 Σεπτεμβρίου 2018
  3. drive

    drive darkcorner..

    και μετα ηρθαν οι μέλισσες ...χαχαχα οκ
     
  4. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Όσο και να τα έχεις βρει με τον εαυτό σου η ζωή πάντα σε φέρνει αντιμέτωπο με νέες προκλήσεις και ίσως αυτή να είναι και η ομορφιά της.
    Ισως οι ταμπέλες χρειάζονται στην αρχή σαν βοήθεια σε μια κατεύθυνση.
    Πιστεύω όμως πως χωρίς αυτές είναι προτιμότερο, οι ταμπέλες σε περιορίζουν και σε καταπιέζουν κατ εμέ.
    Σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με τους προβληματισμούς μου.
    Απολαμβάνω την ανάγνωση μου εδώ είτε εμπλακώ με αυτό που ονομάζεται bdsm είτε όχι, είναι πάντα ενδιαφέρον να διαβάζεις απόψεις, βιώματα, σκέψεις.
    Αγαπώ τους ανθρώπους, κυρίως όταν με αφήνουν να δω πίσω από τις μάσκες τους, προσπαθώ να τους κατανοήσω, δεν είμαι αδιάφορη.
    Το ζητούμενο είναι να κάνει κανείς ό,τι τον ευχαριστεί και τον κάνει να νιώθει καλά με τον εαυτό του με γνώμονα πως " η ελευθερία μου σταματά εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου".
    Καλή συνέχεια σε ό,τι κάνετε .
     
    Last edited: 26 Σεπτεμβρίου 2018
  5. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Εγώ νομίζω ότι σε παραπρηξαμε.

    Μην ασχολείσαι τόσο πολύ με μας και με όσα σου γραφουμε.

    Αμπελοφιλοσοφια ειναι.
     
  6. skia

    skia Contributor

    Καλώς ήλθες. Φαίνεσαι έξυπνο άτομο, μην πιστεύεις και τα πάντα, ειδικά τα υπερβολικά  
    Καλές αναζητήσεις!!!
     
  7. drive

    drive darkcorner..

    και ζήσανε αυτοι καλά ...και μείς καλύτερα!!!!! 
     
  8. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Έξι μήνες πριν γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ έχοντας μια ερώτηση προς τον εαυτό μου.
    Έξι μήνες μετά αποχωρώ έχοντας πάρει την απάντηση.
    Γοητευτικός ο χώρος δε λέω, but isn't my cup of tea (που λέει κι ένας φίλος).
    Ευχαριστώ όλους εσάς που με βοηθήσατε με το όμορφο ή το άσχημο να καταλάβω ότι αυτό που με ενδιαφέρει δεν θα το βρω εδώ.
    Κι αν με κάποιους είπαμε και μια κουβέντα παραπάνω νερό κι αλάτι.
    Καλή συνέχεια σας εύχομαι και πολλά καυλιαρικα έτη να ζήσετε.

    Υ.γ μην μου γράψετε σχόλια, δεν μπορώ τις συγκινήσεις, είμαι σε κρίσιμη ηλικία.
     
  9. gazza

    gazza Regular Member

    επιλογη σου να φυγεις αλλα τοσο Καζαντζιδη τι τον ηθελες???
     
  10. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

      κρίμα π φεύγεις
    Εύχομαι να είσαι ευτυχισμένη κ να νιώθεις καλαααα 
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Άσχετο trivia: Ο τίτλος του τραγουδιού είναι "σίδερο αναμμένο".

    Fan Fact: Έχει χρησιμοποιηθεί σε μια από τα πιο συγκλονιστικά επεισόδια του "The Wire" (2χ11 - Bad Dreams)



    Γιατί το αναφέρω; Γιατί με κάποιες αναλογίες ταιριάζει στην περίπτωση της @Cinnamon
     
  12. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Να είσαι ο εαυτός σου!και να κάνεις αυτο που σε γεμίζει!
    Keep walking...μεχρι τον υπέροχο γκρεμο σου!
    Και τοτε πέσε με το μεγαλύτερο χαμόγελο σου ...