Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Role play -

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος petran78, στις 14 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Wolverine

    Wolverine Wolvie

  2. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    πανέξυπνα έστρεψες το σημείο εστίασης σε δύο αρχικά! Πανέξυπνα επίσης και μεθοδικά προσπάθησες να απομυθοποιήσεις μια μορφή σχέσης και να την αποδομήσεις στα "εξ ών συνετέθη". Και ....δεν θα διαφωνήσω καθόλου μαζί σου. Απλά θα παρουσιάσω το δικό μου οπτικό πεδίο.

    Είμαι στην τουαλέτα και αφοδεύω, ουρώ και πέρδομαι (συγνώμη για την εικόνα, αλλά είναι αναγκαία για να στηρίξω την άποψη μου).Αυτό είμαι εγώ στην πιο απλή και αρχέγονη έκδοσή μου. Τελειώνω, σκουπίζομαι και πλένομαι ενώ ταυτόχρονα τραγουδάω φάλτσα και κάνω γκριμάτσες στον καθρέφτη. Αυτό είμαι εγώ, το παιδί που δεν μεγάλωσε. Ανοίγω την πόρτα και ....βγαίνω στον εργασιακό μου χώρο. ΑΥΤΟΜΑΤΑ αρχίζω ένα rolle play....είμαι αφεντικό και παίζω άλλο ρόλο στους υφιστάμενους και άλλο στους πελάτες.

    Σχολάω, βγαίνω για ποτό με συναδέλφους...άλλο rolle play, είμαι σοβαρός, συνεπής, και τυπικός, χρειάζομαι την συνεργασία τους, κερδίζω από αυτή!

    Την άλλη μέρα βγαίνω με τους κολλητούς, άλλος ρόλος. Εκμυστηρεύσεις, σαρκασμός, αμεσότητα, οικειότητα, βαθιά μακρόχρονη φιλία.

    Είμαι λοιπόν συνεχώς ένας μασκαράς με διάφορες μάσκες.

    Ταυτόχρονα όμως για κάποιο άτομο είμαι το σημείο αναφοράς. Αυτό μπορεί να είναι η σύντροφός μου. Απέναντί της έχω μια συγκεκριμένη συμπεριφορά(βανιλοειδή, μπιντιεσεμικη...οτι θέλεις) και αυτή συμπεριφέρεται ανάλογα. Rolle play; Ναι, και αυτό ρόλος είναι, άλλη μια μουτσούνα στο αέναο καρναβάλι που λέγεται βίος! Το ξέρω. Ε, και;

    Πιστεύω ότι όλα είναι θέμα εύρους πεδίου. Σε ποια έκταση της πραγματικότητας θέλεις να συγκεντρωθείς. Το s/m +b είναι (για μένα) το σημείο, το D/s αντίθετα είναι το φάσμα . Μια φασματική ζώνη του βίου μου. Το βίο μου όμως τον αντιμετωπίζω σοβαρά και όχι ως πάρτι γιαυτό επιλέγω τις μάσκες που μου αρέσουν , με αντιπροσωπεύουν και (κυρίως) μπορώ να τις υποστηρίξω.

    Αυτό που πάντα με πείραζε στα μασκέ πάρτι ήταν τα πολύ εξεζητημένα κουστούμια και το δανεικό ψέμα που αυτά επέτρεπαν. Ο μασκαράς μασκαρευόταν σε κάτι άλλο που δεν μπορούσε να είναι αν δεν είχε το άλλοθι ενός πάρτι.
     
  3. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    Το παιχνίδι ρόλων εκτιμώ πως είναι μία από τις καλύτερες ενέργειες για να περάσει καλά το ζευγάρι, να ξεκομπλαριστεί, να ρίξει πολλά κιλά γέλιου (αν το σηκώνει το θέμα) ή να καυλώσει υπέρμετρα. Όσο μπορώ το κάνω με τους συντρόφους μου στο ερωτικό παιχνίδι, αλλά το κάνω και με φίλους για την καυλάντα.
    Λατρεύω να παίζω διάσημα ζευγάρια του μύθου και της ιστορίας.

    Μερικά από τα παιχνίδια μου ήταν:

    ~Μαρία Κάλλας - Αριστοτέλης Ωνάσης
    ~Άτακτη μαθήτρια - Οικογενειακός φίλος που την προσέχει
    ~Μαθήτρια - Δάσκαλος
    ~Απατημένη σύζυγος - Μέθυσος, χαρτοπαίκτης άνδρας (κλάμα από το γέλιο)
    ~Πλούσια εργοστασιάρχις - Βιομήχανος
     
  4. danos

    danos Regular Member

  5. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line

    ΧΑΧΑΧΑΟΧΑΟΧΟΑΟΧΟΑΟΧΟΑΟΧΟΑΟΧΟΑΟΧΑΟΧΟΑΟΧΟΑΧΟ

    Με τέτοια χροιά κάποια από αυτά, ναι!!!
    ΧΟΑΟΧΟΟΑΧΟΑΟΧΟΟΧΟΑΟΧΟΑΟΧΑΟΟΧΑΟΧΟΑ

    @danos
     
  6. aethereal

    aethereal Guest

    μαζι με τη διεγερτικη χρηση των μαυρων πιβισι,η χρηση μασκας μου εφερνε παντοτε συνειρμους απο ηρωες κινουμενων σχεδιων οπως
    ζορο,μπατμαν,παουερ ρειτζερς.
    για μενα η μασκα ειναι το τελος ενος τετοιου παιχνιδιου
    η αρχη ειναι η φαντασια μαζι με καποια συναφεια των ρολων που υποδυομαστε με τη πραγματικοτητα
     
  7. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Ψαξαμε αλλα δεν βρηκαμε κατι στα μετρα μας. Με γνώμωνα το φετιχ σε λουτρινο (συνθετική γουνα) και βελούδο
    δημιουργησαμε τα απαραίτητα αξεσουαρ για το παιχνιδι ρόλων (role play) "Κακος Λύκος - Κοκκινοσκουφίτσα".

    Αυτο ειναι το ενα γαντι "Λύκου"

     

     

    "ολος" ο Λύκος ειναι εδω
     
     
  8. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line


    Εξαιρετικό. Συγχαρητήρια στους δημιουργούς. Καλά, για το role play δεν το συζητώ. Best of the best...
     
  9. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    -πιτσαδώρος πάει λάθος παραγελλία σε Mistress
    -Ξεπεσμένος ευγενής παρασύρει νεαρά πρόσφατα χωρισμένη βλάχα τάζοντας της δουλειά υπηρέτριας

    Καλό είναι να υπάρχει το σενάριο, αλλά και αυτοσχεδιασμοί των ηθοποιών μέσα σε αυτό μπορούν να το απογειώσουν!
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Βρικολακας -θυμα
    βρικολακας -δημιουργος με νεογεννητο βρικολακα.
    θα το ηθελα απιστευτα. !
     
  11. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Αν σ ενδιαφερουν τα rpg pen & paper, μια καλη επιλογη γι αυτο ειναι το Vampire.
    Το ξερω, κινειται εκτος ερωτικου παιχνιδιου, αλλα ειναι εξισου συναρπαστικο και ρεαλιστικο.
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Ξ


    Καλο το μιλφακι; Σπανκινγκ ειχε;