Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vaginal and Anal Fisting

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. Άραγε είναι τελικά πολλοί κυρίαρχοι που υιοθετούν αυτή την πρακτική θέλοντας να δοκιμάσουν την πίστη της υπο τους..? Γιατί εγώ προσωπικά Το θεωρώ λίγο ακραία τακτική...

    Και τώρα που το σκεφτομαι καλό θα ήταν αύριο το μεσημέρι που θα ξυπνήσω να ψάξω αν υπάρχει νήμα που να μιλά γι αυτό το θέμα. Άν δηλαδή είναι σύνηθες να ζητάνε πράγματα λίγο ακραία από τις υπό ώστε να εξακριβώσουν απλά και μόνο την υποταγή τους χωρίς να τους προσφέρει ουσιαστικά κάποια ικανοποίηση @sokolata reminder
     
  2. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Ειμαι αρκετά καλός στο μασάζ τάντρα αλλα αυτό δέν τo εχω κανει σε κάποια ίσως στο μέλλον έχω βέβαια τήν εμπειρία λαδιοϋ κ επαφής ανοίγματος αλλα αυτό όχι  
     
  3. MasterNikos

    MasterNikos Έλεγχος μυαλού

    Καλησπέρα και από εμένα. Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε νήμα αλλά επειδή το fistingείναι μία από τις αγαπημένες μου τεχνικές διείσδυσης θεώρησα σκόπιμο να συνεισφέρω σε αυτό με τις όποιες γνώσεις μου .

    Κατ αρχάς διευκρινίζω ότι μιλάω αποκλειστικά και μόνο για το κολπικό καθότι το πρωκτικό δεν το γνωρίζω. Για μένα το fistingδεν έχει να κάνει με bdsmείναι μία ερωτική τεχνική που οδηγεί – συνήθως – την γυναίκα σε πολύ έντονους οργασμούς.

    Κατά την γνώμη μου όλες οι γυναίκες μπορούν να το δεχτούν είτε λεπτομούνες είτε φαρδομούνες. Ο κόλπος τους είναι φτιαγμένος έτσι ώστε να μπορεί να δεχτεί αντικείμενα ή χέρι μέσα του.


    Ορισμένες συμβουλές για όσους/ες το δοκιμάζουν πρώτη φορά :

    -Χρησιμοποιείστε οπωσδήποτε γάντι. Τα μίας χρήσης κάνουν μια χαρά την δουλειά.

    -Η χρήση ή μη λιπαντικού εξαρτάται από το πόσο υγρό είναι το μουνί της γυναίκας στην αρχή. Κατά την διάρκεια η γυναίκα υγραίνεται τόσο πολύ που δεν χρειάζεται κανένα λιπαντικό. Πάντως προσωπική μου άποψη είναι η γυναίκα να μην έχει έρθει σε οργασμό πριν.

    -Σε πρωτάρες ξεκινήστε με τον παραδοσιακό τρόπο. 1 2 3 4 δάχτυλα κλπ μέχρι να καταλάβετε ότι το μουνί της έχει αποκτήσει την ελαστικότητα που χρειάζεται. Μην τις δένετε (πόδια) δεν βοηθάει στην χαλάρωση.

    -Τώρα όσον αφορά την σωστή στάση. Υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις. Για μένα η καλύτερη στάση είναι το μουνί της να είναι κάθετα ως προς το υπόλοιπο σώμα. Δοκιμάστε σε έναν καναπέ η πλάτη της να εφάπτεται στην πλάτη του καναπέ σε όσο το δυνατόν πιο όρθια θέση με τα πόδια της κρεμασμένα έξω και ελεύθερα. Η στάση αυτή πιστεύω κάνει καλύτερη δουλειά από το κρεβάτι.

    -Η διείσδυση καλύτερο είναι να γίνεται με την παλάμη του χεριού προς τα κάτω (προς τον κώλο δηλαδή). 8 στις 10 σε κάποιο σημείο θα σας ζητήσουν να στρίψετε το χέρι σας. Αυτό για να νοιώσουν τα δάχτυλα σας πάνω στο σημείο G. Κάντε το σταθερά χωρίς να σταματήσετε – συνήθως ουρλιάζουν - προσφέρει μεγαλύτερη ηδονή.

    Ο οργασμός τους συνοδεύεται από έντονο squirting αν τραβήξετε το χέρι σας απότομα, Απλά αν φοράτε κουστούμι ετοιμαστείτε για καθαριστήριο……

    Οι απόψεις ήταν προσωπικές άλλοι ενδεχομένως να έχουν διαφορετικές.
     
  4. Αυτό το αν φορατε κοστούμι με πέθανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γιατί ως γνωστόν κάθε κ που σέβεται τον εαυτό του φοράει στην χειρότερη το καλο το μαύρο το γαμπριατικο του το κοστουμι και στην καλύτερη το φράκο με το παπιγιόν και τα σκαρπινια πριν φιστινγκαρει την υ του.......
     
  5. MasterNikos

    MasterNikos Έλεγχος μυαλού

    Καλά δεν είπαμε και να πεθανεις κιόλας....να το βγαλω άμα είναι
     
  6. Master NK

    Master NK Regular Member


    Καλο ποσταρισμα αλλα σε καποια Συμφωνω σε καποια οχι...

    1.Καλο λυπαντικο και για τις 2 περιπτωσεις Vaginal and Anal Fisting...απο πισω ειναι πλεον γνωστο το γιατι αλλα μπροστα αν χρησιμοποιησεις λαστιχενιο γαντι μια χρησης[πολυ κοινως τροπος] η προσφυση του λαστιχου υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να κολησει πανω στα εσωτερικα τοιχωματα του κολπου και να τα τραβαει με αποτελεσμα να κανει ερεθισμους...και φυσικα θα πρεπει να βαλουμε και την περιπτωση ξερομουνιασης[σπανιο αλλα υπαρχει].
     
    https://www.sexblue-box.gr/w/online...έ-λιπαντικό-eros-slidex-500ml-el00001967.html


    2.Η πασιγνωστη και πλεον διαδεδομενη σταση παπ [του γυναικολογου Παπανικολαου] ειναι η σωστη για Vaginal Fisting....αλλα
     

    αλλα υπαρχει και η bdsmικη σταση οπου βολευει και για τα 2 fisting...και δινετε σε σταση εντολων Κ...she sleen-face down slave[original order], ειναι συνδιασμος της αρχικης εντολης she sleen με την λεπτομερια του κατεβασματος του κεφαλιου-ωμων της σκλαβας......στην Ελληνικη ειναι γνωστη ως γουδοχερι[χαχαχαχαχα!!]
       

    Anal Fisting
    Τωρα το σημαντικοτερο σε ενα παιχνιδι Anal Fisting ειναι η προετοιμασια και η ηλικια της υ/σ.Η προετοιμασια ειναι η εκπαιδευση του πρωκτικου υμενα ωστε να ανοιγει οσο πρεπει οταν πρεπει και να κλεινει αντιστοιχως χωρις ξεχιλωματα ουτε ζημιες...αυτο πετυχαινετε με το αντοιστοιχο προγραμμα σφηνων υπνου αναλογα την περιπτωση.Ο λογος που γινετε στον υπνο ειναι για να μεινει περισσοτερη ωρα[max 6 ωρες ιατρικα] στην θεση του ωστε ο υμενας να κλειδωνει την καθε θεση σωστα και για να μην κινητε-ενοχλει τα εσωτερικα οργανα[λογω περπατηματος-καθησματος-σκυψιματος κ.λ.π.]. Οσο για την ηλικια της υ/σ...οσο μικροτερη τοσο περισσοτερες μερες προγραμματος και μεγαλης προσοχης....ο σκοπος μιας εκπαιδευσης ειναι να γινει καλυτερη και οχι χειροτερη η υ/σ αρα η προσοχη και η ασφαλεια θα πρεπει να κρατιουνται ψηλα.

    1.Απο παρθενα πρωκτου σε επιπεδο Anal Fisting...40 μερες προγραμμα με 10-12 σφηνες σετ εκπαιδευσης υμενα

    2.Απο ψιλο-χοντροδουλεμενο πρωκτικο υμενα[περιστασιακο πρωκτικο σεξ] σε επιπεδο Anal Fisting...3 εβδομαδες με 3πλο σετ σφηνων εκπαιδευσης υμενα plus colt big boy black για το τελος
       
    https://www.sexblue-box.gr/w/online...-τεμ-anal-training-set-s-m-l-05123540000.html

    https://www.sexblue-box.gr/w/online...τικές-σφήνες/colt-big-boy-black-colt0093.html

    3.Και στις 2 περιπτωσεις εκπαιδευσης πρωκτικο υμενα με σετ σφηνων υπνου θα χρειαστητε το λεγομενο σκουλικι  

    https://www.sexblue-box.gr/w/online...αλλικό-εμβολο-της-πίσω-πόρτας-el00001182.html
     
  7. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Δεν είναι κατά τη γνώμη μου ακραία τακτική, ούτε τακτική 'δοκιμασιας'.
    Anal fisting δεν έχω κάνει ποτέ, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.
    Vaginal έχω κάνει και είναι κάτι που το ζηταω η ίδια σε κάθε μου σχέση. Δεν το θεωρώ επίπονο. Αρκεί ο άλλος να έχει υπομονή και τρόπο. Ναι δεν γίνεται με τη μία όλο το χέρι!!! Αν γίνει ήρεμα είναι κάτι πολύ απολαυστικό.
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι, γτ απαραίτητα η χρήση γαντιού;
     
  8. Garfield

    Garfield Regular Member

    Ούτε εγώ το καταλαβαίνω αυτό... Εμείς δεν χρησιμοποιούμε ποτέ γάντι...
     
  9. Master NK

    Master NK Regular Member

    Tο γαντι μπαινει στο παιχνιδι για λογους ασφαλειας καθαρα....το αντρικο χερι εχει τριχες που μπορει να προσκοληθουν διαφορα μικροβια πανω τους οπως φυσικα και κατω απο τα νυχια, οσο καλα και να πληθουν τα αντρικα χερια παντα υπαρχει πιθανοτητα λοιμωξεων.Στα γυναικεια χερια ειναι διαφορετικα αλλα παλι υπαρχει κινδυνος μυτερων νυχιων....οπως και να εχει η χρηση τετοιων γαντιων προσδηδει μονον ασφαλεια στο ολο παιχνιδι.

    Υ.Γ. Φυσικα κι ολα τα δαχτυλιδια-κοσμηματα πρεπει να αφαιρουνται απο το οποιο χερι πριν εισελθει στο μουσκεμενο σπηλαιο....χαχαχαχαχα!!!   
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δεν υπαρχει μασαζ ταντρα
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Απαραίτητο είναι το γάντι, πάντα της μίας χρήσης.
     
  12. zeus

    zeus New Member

    -Τώρα όσον αφορά την σωστή στάση. Υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις. Για μένα η καλύτερη στάση είναι το μουνί της να είναι κάθετα ως προς το υπόλοιπο σώμα. [/QUOTE]
    Υπάρχει περίπτωση να ειναι το μουνι οριζοντια προς το σωμα?