Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

when things go wrong or the Master's responsibilities

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 5 Ιουλίου 2005.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: when things go wrong or the Master's responsibilities

    Ναι, ναι, την χάλασε την κακομοίρα....την σκλάβα το σεξ με τόσους πολλούς άντρες μαζί..., που να είχε αυτην την ατυχία...και ο Αφέντης της και να είναι με καμιά 15αρια σκλάβες μαζί.....   
     
    Last edited: 28 Ιουλίου 2012
  2. Red Star

    Red Star Regular Member

    Απάντηση: when things go wrong or the Master's responsibilities

    groovy  

    και ακόμα πιο groovy η υπογραφή   
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Απάντηση: when things go wrong or the Master's responsibilities

    Πρεπει να ειναι και η δέκατη φορά που το διαβάζω και κάθε φορά μου έρχεται και κάτι διαφορετικό στο μυαλό αλλά θα ξεκινήσω απο τα βασικά.
    1) Επειδή είδα πολλές φορές την λέξη συναίνεση θέλω να τονίσω ότι στις περισσότερες Μ/σ σχέσεις ειδικά στις μακροχρόνιες η σκλάβα συναινεί άπαξ. Δεν τη ρωτάνε κάθε πρωί «ακόμα είσαι σύμφωνη?» .Οπως και αν ακούγεται αυτό, δεν παύει να ειναι γεγονός. Το αν θα συζητηθούν καποια πράγματα στην συνέχεια εξαρτάται απο το ζευγάρι γεγονος το οποίο όμως δεν αναιρεί το προηγούμενο.
    2) Οσον αφορά στο «τα ήθελε», «για να ήταν εκει» «ας εκανε κατι» κτλ αυτό που έχω να πω είναι ότι καλώς ή κακώς αυτό που πολλές φορές χωρίζει ένα soft limit απο ένα hard limit είναι 1 εκατοστό στην περιφέρεια του butt plug. Και εδώ όπως και αν ακούγετε είναι επίσης γεγονος, και ακομα και αν μοιάζει αστείο μπορεί η εν λόγω κοπέλα στην εν λόγω κατάσταστη να την πάλευε με 10 άντρες ακόμα και 11 αλλά όχι με 12.
    3) Το ποιο σημαντικό σε αυτή την υπόθεση αλλά και σε οποιαδήποτε άλλη παρόμοια είναι το κίνητρο του Αφέντη.
    Εαν ήθελε να την πιέσει σε ένα όριο, εαν ήθελε να της δείξει οτι είναι fucktoy , οτι είναι απλά property κλπκλπ. Υπάρχουν πολλοί λόγοι που (χα μαντέψτε) ο π ω ς και αν ακούγονται είναι valid reasons για να βάλει ενας Κ την υ του σε οποιαδήποτε θέση θέλει να την βάλει. Τελεία και παύλα. Στο 24.7 Μ/σ , ο Μ σου λεει «πήδα» και εσύ λες «πόσο ψηλά». Δεν είναι διαπραγματεύσημο.

    Τα συγκεκριμένα σχόλια είναι γενικά καθώς δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς εαν πρόκειται για σκοπιμη πράξη του Κ ή για ανευθυνότητα.
    Και στις δυο περιπτωσεις όμως the rule of the thumb ειναι ο εξής : Ο Κ φέρει την ευθύνη για το τι συνέβει στην ιδιοκτησία του. Ανάλογα λοιπόν με το κίνητρο πρεπει να πράξει και τα αντίστοιχα μετά απο κάτι τέτοιο.

    Δυστυχώς, ίσως είναι και το χιλιοστό περιστατικό τέτοιας φύσεως που ακούω/διαβάζω. Η αλήθεια είναι πως στην θέση της δεν ξέρω πως θα αντιδρουσα παρόλο που είμαι σίγουρη πως δεν θα έκανα τίποτα και απλά θα προσπαθούσα να την παλέψω για να μην απογοητεύσω τον Αφέντη μου.
    Καταλαβαίνω ότι αυτόματα καποιος ίσως σκεφτεί «σιγά μην κάτσω εγώ να με ξεσκίσουν 12 ξέμπαρκοι γιατί μου το είπε ο κάθε Κ» κ όμως παρόλο που όταν το πρωτοδιάβασα μου ανέβηκε η πίεση και ήθελα να χτυπήσω κάποιον νομίζω πως και εγώ στην θέση της κοπέλας το ίδιο θα έκανα.

    Τώρα, όσον αφορά στο edge play, που ενώ ίσως δεν ήταν physically extreme ήταν όμως emotionally extreme πρέπει να ξέρει και ο/η Κ και ο/ η υ ότι είναι λίγο σαν να παίζεις με τη φωτιά. Οι πιθανότητες λένε ότι δεν θα καείς, αλλά αν καείς μπορεί να είναι ανεπανόρθωτο.

    Τέλος θα επαναλάβω το παράδειγμα του αυτοκινήτου. Δεν δανείζεις το αυτοκίνητό σου σε κάποιον που θα στο γυρίσει λαμαρίνες γιατί θα φταίς πιο πολύ απο εκείνον που το οδηγούσε, ενώ σαφώς δεν θα φταίει το αμάξι.
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: when things go wrong or the Master's responsibilities

    Εξαιρετική τοποθέτηση  
    Συνυπογράφω.
     
  5. MariaEleni

    MariaEleni Silence calms my soul

    Απάντηση: when things go wrong or the Master's responsibilities

    ειναι το πρωτο θεμα που διαβασα και μου προκαλεσαι αναμεικτα συναισθηματα αλλα και αποριες.... ολες οι σχεσεις εχουν κανονες κ ορια (που οριζονται απο ολα τα μελη) ... οταν αυτα σπανε η σχεση λογικα κλονιζεται... οταν η παραβαση των κανονων εχει ως αποτελεσμα να θεσει σε κινδυνο τη σωματικη ακαιρεοτητα (και πιθανων τη ζωη  πως ειναι δυνατον να συνεχισει να υφισταται η σχεση; Η κατασταση που περιγραφεται στο αρχικο mail ειναι ενα απλο λαθος ή απολυτη (εωσ και εγκληματικη) αδιαφορια του Master? Αδυνατω να πιστεψω πως στη M/s σχεση δεν υπαρχουν "κανονες". Αν και δεν εχω υπαρξει σκλαβα... σκεφτηκα δυνατα κ το μοιραζομαι με εσας... ευχαριστω.

    ΥΓ: τελευταια απορια... η κοπελα εχει ενα Primary Master και εναν ακομα, τον T? ( δυο Master?)
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    σωστά
     
  7. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Re: when things go wrong or the Master's responsibilities

    Υπάρχει τρόπος, χωρίς να εισέλθουμε σε προσωπικές λεπτομέρειες που δεν μας αφορούν, να μας βοηθήσετε να καταλάβουμε λίγο καλύτερα πώς γίνεται αυτό από την πλευρά της σκλάβας; Η ιεραρχία μεταξύ των δύο είναι προφανής, αλλά εντός του συγκεκριμένου σχήματος M/s πάλι Master θεωρείται και ο Secondary, ακόμη και στα πλαίσια του mentoring; Γιατί έτσι όπως το καταλαβαίνω, η "ισχύ" του δεύτερου σταματάει οπουδήποτε αποφασίσει ο πρώτος.

    Ως προς το θέμα, και εφόσον ζητήθηκαν απόψεις, αυτό που μου έκανε προσωπικά εντύπωση είναι η "απότομη αύξηση" (στα δικά μου μάτια) της έντασης. Μάθαμε ότι the slave has been lended more than once but to single dominants only και μετά 12 και χωρίς την επίβλεψη του Primary. Αυτό το "άλμα" το βρίσκω εντυπωσιακό.

    Καταλαβαίνω την επανάληψη της εμπειρίας, μου θυμίζει πολύ το "αν πέσεις από το άλογο πρέπει να ξανανέβεις το συντομότερο δυνατόν". Και αρκετές φορές που διάβασα και ξαναδιάβασα το αρχικό κείμενο αναρωτιόμουν "μα τι στο καλό της είπε / έκανε όμως για να την πείσει να ξαναδοκιμάσει;". Μετά συνειδητοποίησα ότι το πρίσμα μου είναι λάθος γιατί όπως λέει και η Eleni όταν Εκείνος λέει "πήδα" η σκλάβα απλά ρωτά "πόσο ψηλά" και δεν τίθεται θέμα πειθούς.

    Και για άλλη μία φορά υποκλίνομαι στην δύναμη ψυχής όλων των συνειδητοποιημένων σκλάβων...γιατί αν θέλει μία φορά κότσια να παραδοθείς, κατ 'εμέ θέλει χιλιάδες φορές κότσια να συνεχίσεις σε αυτήν την πορεία με κάποιον που έσφαλλε έτσι (ιδιαίτερα δεδομένων των στοιχείων ότι ήταν έμπειρος και έως εκείνη τη στιγμή με ελάχιστα λάθη).
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @crimson moon[M_S]:

    ποιες πληροφορίες σου χρειάζονται;
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Από τα νήματα που είχα βρει "δυσκολα" τότε.
     
  10. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    when things go wrong or the Master's responsibilities ... plz no more charcoal...
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Τι προτείνεις;  
     
  12. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    ελληνικά ... ?