Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«ΣΦΗΝΟΛΑΓΝΕΙΑ»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος dom2012, στις 20 Ιουλίου 2012.

  1. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Απάντηση: Re: «ΣΦΗΝΟΛΑΓΝΕΙΑ»

    Προφανώς δεν με αφορά… και δεν ζήτησες τη γνώμη καθενός…
    Αλά ξαφνικά αισθάνθηκα την ανάγκη να πω κάτι «έξυπνο». 
    Την προσπάθειά σου την βλέπω τραγικά ηρωική. Επί μίνες να κάνεις στον εαυτό σου (μόνη σου!) κάτι που δεν καταλαβαίνεις και σιχαίνεσαι… Γιατί βρε παιδί μου?  Για ποιο λόγο?
    Μήπως έτρεξες μπροστά από το άλογο? Μήπως έτρεξες ακόμα και σε λάθος κατεύθυνση? Και μάλιστα μόνη σου.. με την δική σου πρωτοβουλία…
     
  2. crimson moon[M_S]

    crimson moon[M_S] Regular Member

    Απάντηση: Re: «ΣΦΗΝΟΛΑΓΝΕΙΑ»

    Δεν μου κάνει εντύπωση η πρώτη σου φράση τώρα που διάβασα όλο το ποστ σου. Και είναι κρίμα, γιατί μπορούν να είναι απολαυστικές οι άτιμες. Αλλά νομίζω ότι όπως όλα τα πράγματα, χρειάζονται και αυτές το σωστό χμ πώς να το πω...κίνητρο; Και εγώ θα τις μισούσα αν τις έβαζα μόνη μου και δη για μήνες ολόκληρους.

    Η τελευταία σου φράση όμως με έκανε να χαμογελάσω...και αν μου επιτρέπεις, επιφυλάσσομαι  . Όχι επειδή δεν σέβομαι τα όριά σου ή τις προτιμήσεις σου, αλλά επειδή από την προσωπική μου εμπειρία, κάποια "θεματάκια" εξαφανίζονται όταν ασχολούνται μαζί τους τα σωστά άτομα  
     
  3. anchor

    anchor Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: «ΣΦΗΝΟΛΑΓΝΕΙΑ»

    Συμφωνώ μαζί σου. Έτσι κι αλλιώς τα συγκεκριμένα βοηθήματα και τεχνικές δεν τα έβλεπα θετικά και από πριν. Έκανα και την επιχείρηση καμένη μπριζόλα μόνη μου... 

    Και μαζί σου ... αν και προς το παρόν εγώ δεν επιφυλάσσομαι για την τελευταία μου φράση  
    Ίσως γιατί ακόμα σκέφτομαι, ξεκουράζομαι και αναλύω. Με βοηθούν και η έκφραση και η συζήτηση αρκετά, θα έλεγα.

    Δεν μπορώ να απαντήσω κάπως πιο συγκεκριμένα στο "για ποιό λόγο". Κάποιο μπέρδεμα έπαιξε, κάποια παρανόηση, και θεώρησα απαραίτητο να το κάνω.  
    Τα υπόλοιπα νομίζω ότι ισχύουν.
     
  4. eyes_wide_shut

    eyes_wide_shut Regular Member

    Απάντηση: «ΣΦΗΝΟΛΑΓΝΕΙΑ»

    Όσον αφορά το γυναικείο φύλο, μία σφήνα στο κωλαράκι, είναι πάντα (τουλάχιστον για μένα) πολύ πιο ωραίο θέαμα και πιο ερεθιστική σκέψη. Λίγο το κούνημα του κώλου και η αίσθηση που έχει η γυναίκα την ώρα του περπατήματος, λίγο το πιο στενό της κατάστασης σε σύγκριση με το αιδίο, λίγο το απαγορευμένο της κατάστασης (ας μη γελιόμαστε, το πρωκτικό σεξ - παιχνίδι είναι ακόμη ένα θέμα ταμπού σε αυτή τη χώρα), συνθέτουν ένα εξαιρετικά καβλωτικό σκηνικό.
    Στο θέμα τώρα του αν μία γυναίκα αρέσκεται στο να βάζει σφήνες όχι μόνο κατά τη διάρκεια της ερωτικής πράξης αλλά και γενικότερα στην καθημερινή της ζωή, θα απαντησω ναι - με κάποιες προυποθέσεις βέβαια. Ποιές είναι αυτές?...Από προσωπική εμπειρία δύο διαφορετικών περιπτώσεων και από την γενικότερη αίσθηση που έχω, πιστεύω πως πολύ δύσκολα κάποια γυναίκα θα κάνει κάτι τέτοιο από μόνη της, εκτός και αν έχει κάποιο πολύ special φετίχ και έχει φάει τρελλό κόλλημα με αυτό. Αντιθέτως, με μεγάλη ευχαρίστηση και προθυμία θα το κάνει εάν της το ζητήσει ή της το απαιτήσει ο σύντροφος της, ή ο master της. Η σκέψη και μόνο που γυρίζει στο μυαλό μιας γυναίκας όταν κάνει τα ψώνια της στα μαγαζιά ή είναι στη δουλειά της, ότι ο γαμιάς-αφέντης της την πρόσταξε να κυκλοφορεί με μία σφήνα μέσα της σε συνδυασμό με το φόβο κάποιου πιθανού ατυχήματος είναι αρκετή για να την πείσει να το κάνει. Φυσικά, αυτό λειτουργεί και σαν τονωτικό για την επόμενη συνάντηση της με αυτόν, ανυπομονεί να βρεθεί μπροστά του, πολλές φορές με τη ντροπή ζωγραφισμένη στο προσωπό της για τις ανήθικες εντολές που εκτελεί.
    Προσωπικά πάντως, προτιμώ να χρησιμοποιώ σφήνες normal μεγέθους (σε σχέση με το μέυεθος του ανοίγματος του κώλου της) για τον απλό λόγο ότι εάν χρησιμοποιούσα μεγαλύτερα μεγέθη σε μόνιμη βάση, θα έφτανε κάποιο σημείο που δε θα είχε την ίδια αίσθηση ο πρωκτός της επειδή θα είχε ανοίξει πάρα πολύ. Δεν αποκλείω σαφώς κάποιες κατά περιόδους φάσεις στις οποίες μου αρέσει να πιέζω περισσότερο και να προκαλώ μεγαλύερη ηδονή-πόνο, πάντα όμως με κάποιο συγκεκριμένο μέτρο που έχω θέσει.
     
  5. xxxslv

    xxxslv New Member

    Όσον αφορά το γυναικείο φύλο, μία σφήνα στο κωλαράκι, είναι πάντα (τουλάχιστον για μένα) πολύ πιο ωραίο θέαμα και πιο ερεθιστική σκέψη. Λίγο το κούνημα του κώλου και η αίσθηση που έχει η γυναίκα την ώρα του περπατήματος, λίγο το πιο στενό της κατάστασης σε σύγκριση με το αιδίο, λίγο το απαγορευμένο της κατάστασης (ας μη γελιόμαστε, το πρωκτικό σεξ - παιχνίδι είναι ακόμη ένα θέμα ταμπού σε αυτή τη χώρα), συνθέτουν ένα εξαιρετικά καβλωτικό σκηνικό.


    Συμφωνώ απόλυτα με το παραπάνω απόσπασμα
     
  6. hbh

    hbh New Member

    Απάντηση: «ΣΦΗΝΟΛΑΓΝΕΙΑ»

    εμενα η μικρη μου αρέσει πολύ.....
     
  7. eyes_wide_shut

    eyes_wide_shut Regular Member

    Απάντηση: «ΣΦΗΝΟΛΑΓΝΕΙΑ»

    Όταν λες μικρή..?Τι μεγέθους δηλαδή?Και για ποια είσοδο..?
     
  8. panagiwtis

    panagiwtis Guest

    Κάποια στιγμή στο παρελθόν είχα την περιέργεια να εξερευνήσω και εγώ την πίσω πόρτα μου,και κάπως έτσι ξεκίνησα να βάζω διάφορα αντικείμενα όλο και μεγαλύτερα.Μπορώ να πω ότι είχα φτάσει σε αρκετά μεγάλο μέγεθος όπου εύκολα έπαιρνα ένα μικρο μπουκάλι νερού!!!Τότε σίγουρα θα δοκίμαζα και την μεγαλύτερη σφήνα που θα μπορούσα να βρω...Υπήρχε μια επιθυμία και ικανοποίηση εφόσον κατάφερνα όταν μπορούσα να το πάρω όλο μέσα!Πάνε χρόνια βέβαια από τότε και τώρα μάλλον θα ξεκινούσα πάλι από την αρχή...Σίγουρα πάντως θα είχα μεγάλη ποικιλία από σφήνες άμα το επιθυμούσα ακόμα....
     
  9. adras4energitiki

    adras4energitiki New Member

    Εγώ εκανα τη μαλακια να αγοράσω μια σφήνα μεσαίου μεγέθους και δεν μπαίνει με την καμια μεσα μου...
    Βέβαια πονάω και με ενα δάχτυλο και γενικά δεν γουστάρω να το χρησιμοποιήσω μόνος μου...
    Επειδή δεν εχω δοκιμασει πολλές φορές παθητικο σεξ, ειμαι στενός... Θέλω πρώτα να με ανοίξει καλά μια ενεργητική γυναικα ή ενας βάρβαρος γαμιας (γιατι και γω γαμιας ειμαι μέχρι τώρα και ψάχνω να βρω ενα πιο αρσενικο απο μένα για να με καρφώσει ή μια γυναικα που θέλει να ειναι ο άντρας στη σχέση)... Μετα οταν εχω ανοίξει καλά τότε θέλω να του/της παραδώσω τη σφήνα για να μου τη φορμαρει οταν γουστάρει να μου κάνει την τρύπα...αντρικό Μουνι...
     
  10. stratis

    stratis New Member

    νομιζω ολα αυτα που λες ειναι ανεξαρτητα απο τη σφηνα και απλα την χρησιμοποιείς για να πεις οτι θα ελεγες και χωρίς αυτήν. εμενα μου φαινεται και περιεργο που δεν εχεις επιλέξει ακόμα το του/την....
     
  11. adras4energitiki

    adras4energitiki New Member

    Ναι! Εχεις δίκιο έγραψα ό,τι έγραψα απλά για να πω ότι θα έλεγα και χωρίς αυτήν...
    Ως προς το περίεργο της υπόθεσης που λες, σου έχω απάντηση... Ως τώρα είμαι ενεργητικός αλλά έχω δοκιμάσει ελάχιστες φορές παθητικό ρόλο. Δεν μου το βγάζουν πολλοί άντρες αυτό που ψάχνω... Πόσο μάλλον γυναίκα που είναι ακόμα πιο σπάνιο...
     
  12. Σφηνολαγνες/οι όλου του κόσμου ενωθείτε  

    Προσωπικά μου αρέσει να τις βλέπω σε αντρικά πισινά πιο πολύ από ότι σε γυναικεία αλλά αυτό είναι προσωπικό γούστο.
    Επίσης, μου αρέσει να φοράω και εγώ, η αίσθηση έχει κάτι το ιδιαίτερο