Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άμυνα - 1ες διαπιστώσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 30 Αυγούστου 2019.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Φλασμπακ στην ηλικία των 18 και υ.

    - Μπορούσατε στην ηλικία αυτή, να αμυνθείτε σωματικά έναντι στεγνού ανεπιθύμητου στριμώγματος, σε κλάμπ, γωνίες και αυτά τα παρορμητικά που κάνει η πιτσιρικαρία στην ηλικία αυτή ;
    - Αν όχι, πως αντιδρούσατε εναλλακτικά ; Κατά τη διάρκεια και μετά ενός στριμώγματος κ.τ.λ
    - Γενικά, μπορούσατε να χτυπήσετε ή ακόμα και να απωθήσετε άνθρωπο σε αυτήν την ηλικία ;
    - Κατά το πέρασμα των χρόνων και των εμπειριών, αναπτύξατε σωματικές άμυνες σε ανεπιθυμητες παρορμητικές πεσιματικές ; Τι σας βοήθησε περισσότερο ;

    Ομιλώ για νεανικές παρορμητικές πεσιματικές-στριμώγματα, φιλάκια - χουφτώματα και ως εκεί, απο συνομιλίκους 18-20 κτλ, και όχι για κακόβουλες παράνομες πράξεις.

    Οι ερωτήσεις αφορούν υ και μπότομ, αλλά απαντήσεις εμπειρικές ελεύθερα από όλα τα βδσμικά είδη.
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2019
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Πέσιμο, στρίμωγμα, τέτοιο που να είσαι στο τσακ να χώσεις μπουκέτο η κλωτσιά στα @@ ξέρουμε όλοι μας ότι είναι παρεμβατικη συμπεριφορά, και αξιο αναφοράς και αποκλεισμού από events και σίγουρα έχει ξεπεράσει τα όρια του BDSM.

    Δεν καταλαβαίνω το νόημα της ερώτησης σου. Ότι στα 18 θα την μπουμπουνιζε ενώ στα 48 θα έλεγε safeword?
     
  3. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεν εχει να κάνει με το βδσμικό χώρο, με πρόσωπα, με πραγματικά περιστατικά, παρά μόνο με τη δυνατότητα αντίστασης πεσιματικών υ και μπότομ στην συγκεκριμένη ηλικία, γενικά. Χωρίς κρυφά νοήματα και τα λοιπά.
     
  4. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Η αλήθεια είναι ότι μικρή ήμουν πιο μαζεμένη και πολύ ντροπαλή. Στα 19 μου έπιασα δουλειά σε μια "άγρια" γειτονιά της Αθήνας και έμαθα ότι χωρίς φωνή δεν γίνεται τίποτα σε αυτό τον κόσμο.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ούτε εγώ καταλαβαίνω το νόημα του νήματος ούτε τη σύνδεση "στριμώγματος" με το αν είσαι bottom/υ.
     
  6. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Προφανώς τον ενδιαφέρουν περισσότερο οι απαντήσεις από bottom κ υ. Αλλά δεν απέκλεισε τον οποιοδήποτε εάν θέλει να απαντήσει.

    Γιατί κολλάμε εκεί;
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν κολλάμε, εγώ, τουλάχιστον, προσπαθώ να καταλάβω ποιο είναι το ζουμί.
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το πρώτον "ορθάδικο" εις το Κλεινόν Άστυ ελειτούργησεν εν σωτηρίω έτει χιλιοστώ εννεακοσοστώ ογδοηκοστώ και πρώτω, αν δεν με απατά η μνήμη.
    Ήτο η επί την οδόν Ακαδημίας δισκοθήκη "Εννέα Μούσσες", ομώνυμος του θερινού κεντρικού καταστήματος εις την Παραλιακήν, του μη εξαιρετέου Μυκονιάτου επιχειρηματίου.

    Άχρι τούδε, συμπεριφοραί, δήθεν τυχαίως, εφαψίου, συνηθέστατα εις τον περί της μπάρας χώρον, αντιμετωπίζοντο δια εξαναγκατικής αποχωρήσεως του τολμούντος και της συνοδείας του -ενίοτε και περαιτέρω- εφόσον περιέπιπτον εις την αντίληψιν θαμώνων ή καταστηματαρχών. Γνωστοτάτη παρ' ημίν δεσποινίς, ησσόνων τόνων διακειμένη, έρριξεν γονυπετή παρά το επιδαπέδιον ηχείον, δια καταλλήλου λακτίσματος, ανερχόμενον νεαρόν κοσμικόν των Αθηνών, γόνου εγκρίτου Νομοδιδασκάλου του Αθήνησι Πανεπιστημίου. Δακρύσας ο περί ου ο λόγος άμα τε και σφαδάζων, συνελθών μετ' ου πολύ διακριτικώς απεχώρει του καταστήματος.

    O tempora, o mores...
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εγώ πάντως έχω χουφτώσει Τους κωλους και Τις πουτσες μέσα στο στριμωξιδι! Θυμάμαι έναν σερβιτόρο που μου άρεσε πάρα πολύ, μόλις με έβλεπε έτρεχε χιλιόμετρα μακριά μου κάθε φορά που πήγαινα μέσα στον πανζουρλισμο
     
  10. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Από μικρός ήθελα να έχω τον χώρο μου, την άπλα μου...
    Όπου έβλεπα να είναι ο ένας πάνω στον άλλο, απλά δεν πήγαινα
     
  11. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αν κατάλαβα καλά θέλεις να αναφερθούμε σε διάφορα περιστατικά όπου υπήρχε κοινή συναίνεση. Αντιθέτως οποιοδήποτε περιστατικό όσο όμορφο και καλοδουλεμένο να το παρουσιασεις συνεχίζει να έχει μια και μόνο ονομασία.
    ΠΑΡΕΝΌΧΛΗΣΗ.
    Οπότε ομιλούμε και συναινετικά περιστατικά σωστά?
    Πχ. Μενιο με ενοχλεί!
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    - Μπορούσατε στην ηλικία αυτή, να αμυνθείτε σωματικά έναντι στεγνού ανεπιθύμητου στριμώγματος, σε κλάμπ, γωνίες και αυτά τα παρορμητικά που κάνει η πιτσιρικαρία στην ηλικία αυτή ;
    Ναι, άνετα. Συνηθισμένες κινήσεις η αγκωνιά στο στομάχι ψηλά, κάτω από το στέρνο (κόβει την αναπνοή) και το χτύπημα με το πλάι της τσάντας - ειδικά αν σκληρή - στην "οικογένεια".

    - Αν όχι, πως αντιδρούσατε εναλλακτικά ; Κατά τη διάρκεια και μετά ενός στριμώγματος κ.τ.λ
    Με απομάκρυνση.

    - Γενικά, μπορούσατε να χτυπήσετε ή ακόμα και να απωθήσετε άνθρωπο σε αυτήν την ηλικία ;
    Αμέ.

    - Κατά το πέρασμα των χρόνων και των εμπειριών, αναπτύξατε σωματικές άμυνες σε ανεπιθυμητες παρορμητικές πεσιματικές ; Τι σας βοήθησε περισσότερο ;
    Η εμπειρία και τα χρόνια συχνά προσθέτουν τρόπους αντιμετώπισης δυσκολιών. Το ίδιο και οι πολεμικές τέχνες