Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άμυνα - 1ες διαπιστώσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 30 Αυγούστου 2019.

  1. sigh

    sigh .

    Συνήθως έφευγα απότομα γεμάτη αηδία, οχι τόσο για την πράξη καθ εαυτή, όσο για την αίσθηση μιας κατασκευασμένης ενοχής, κάτι σαν ντροπή πως ταχα το προκάλεσα, που ήταν η πιο θολή εισαγωγή στο ενδεχόμενο θυματοποίησής μου.

    Ξύλο και λεκτική βία γνώριζα πως θα με έμπλεκαν ακόμη πιο επικίνδυνα μαζί τους, οπότε προτιμούσα μια λέξη-λήξη, μια σπρωξιά, μια άμεση φυγή απ' ο,τι δεν επέλεξα.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ειναι κακόβουλη παράνομη πράξη, το "ως εκεί" δεν το εξωραϊζει.
     
  3. Amoreisa

    Amoreisa Regular Member

    Σε εκείνη την ηλικία χρησιμοποιούσα περίπου 13-14 μέσα μαζικής μεταφοράς την ημέρα... Αναπόφευκτο το να βρεθεί κάποιος περισσότερο κοντά από το επιτρεπτό. Αφου ξεμπροστιασα εναν αφηνοντας τον στα χερια του οδηγού και των υπολοιπων επιβατων, επέλεγα να στεκομαι σε σημεία που δεν άφηναν περιθώριο για το οτιδήποτε.
    Στη δουλειά ή σε εξόδους σε μαγαζιά, μου ήταν ιδιαίτερα εύκολο να μην αφήνω να με πλησιάζουν όταν δεν ήθελα. Δεν μου άρεσε ποτέ να μπαίνουν στο "χώρο" μου και αυτό ήταν εμφανές.

    Κάτι που έχει χαραχτεί στη μνήμη μου είναι ένα παλικάρι πάνω σε μηχανάκι. Περίμενα στη στάση και σταμάτησε να ρωτήσει την ώρα. Μέχρι να του πω πως δεν είχα ρολόι μου έπιασε το μουνι και έφυγε λέγοντας "Ευχαριστώ, Ευχαριστώ πολύ". Η κινηση σε συνδιασμο με το ύφος και την κουβέντα του με αποσυντονισαν για λίγο και δεν μπόρεσα να αντιδράσω καθόλου.
     
    Last edited: 2 Σεπτεμβρίου 2019
  4. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    Είναι αθτο που λεμε σαν από μηχανάκι κοπανος
     
  5. Vergina

    Vergina I'm just a vision on your TV screen

    Πωπω, πρέπει να σκεφτώ τόσο πίσω; Μάλλον μπορώ μόνο να υποθέσω οτι την εποχή που κυκλοφορούσα με 7 μαντραχαλους στην παρέα μου, κανένας δεν τολμούσε να πλησιάσει.

    Όταν ήμουν με τις φίλες, αν και σωστό καυλοραπανο τοτε, πιστεύω ότι ο ενδογενής τσαμπουκάς που απέπνεα δεν άφηνε κανένα περιθώριο.

    Στο γυμνάσιο θυμάμαι σαν χτες που πέρασε ο από μηχανάκι κόπανος, παρόμοια με αυτον που περασε μπροστα απο την @Amoreisa, και μου έβαλε στεγνά κολοχερο.
    Τον έλουσα λεκτικά και μετά τον έδοσα και εγώ στεγνά στην αδερφή του (και στενή φίλη μου).
    Μετά που ανέλαβε ο πατέρας του δράση, δε νομίζω ότι το ξανάκανε σε κανέναν
     
  6. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Στην ηλικία των 18 και έπειτα δεν αντιμετώπισα ποτέ τετοιου είδους περιστατικά απο τους συνομήλικους μου. Αντιθέτως οι σχέσεις μας ήταν εξαιρετικά όμορφες ή φιλικες.
    Σε μικρότερη ηλικία τα αγόρια είχαν τάσεις αναίδειας και χουφτωμάτων στα καλά καθούμενα. Κάπου γύρω στα 15 με 16.
    Θυμάμαι την ντροπή και φυγή μου από όπου κι αν βρισκόμουν και την επιστροφή μου στην ασφάλεια του σπιτιού μου.
    Οι μόνες πραγματικά δύσκολες στιγμές (ευτυχώς ελάχιστες) ήταν απο επιθέσεις αγνώστων κατά καιρούς όπου χρειάστηκε να τρέξω να χειροδικήσω ή να αναζητήσω βοήθεια.