Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υποτακτικοί-ες ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_No, στις 4 Μαϊου 2010.

  1. Lady_No

    Lady_No Regular Member

     

    Καταρχάς σκέφτηκα πολύ πρίν αρχίσω αυτό το θέμα για να μην προσβάλλω κανέναν και καμία, για εμένα δεν υπάρχει άσχημο και όμορφο άτομο αλλά όμορφη και άσχημη ψυχή! Έχοντας καλύψει επιτυχώς (πιστεύω) τυχόν αντιδράσεις ξεκινάω...
    Πολλές φορές σε συναντήσεις στο εξωτερικό (δεν ξέρω αν ισχύει εδώ) βρέθηκα μπροστά σε ζευγάρια τα οποία είχαν εμφανισιακά τεράστιες διαφορές.
    Έχω την εντύπωση ότι σας δημιουργούνται εύλογες απορίες όταν θα δείτε μιία λεπτεπίλεπτη υπο μικρής ηλικίας να συνοδεύεται απο έναν κάπως πιό εύσωμο, πολύ μεγαλύτερο της Κ. ή και το αντίθετο δηλαδή μια άχαρη γυναίκα Κ. ή και μπορεί μεγάλων κυβικών (ξαναλέω αυτό δεν είναι πάντα άσχημο  ) ή και μεγαλύτερης ηλικίας να συνοδεύει έναν όμορφο υπό πολύ μικρότερο απο την ηλικία της...
    Το ερώτημα μου έχει 2 σκέλη το πρώτο είναι, μία όμορφη ή ένας όμορφος υπό λόγω του μαζοχισμού του-της θα αισθανθεί πιό πολύ το συναίσθημα της υποταγής με έναν "άσχημο" Κ. λόγω παρέκλισης απο το καλύτερο που μπορεί να είχε σαν οποιαδήποτε σχέση?
    Διώχνει το όμορφο απο κοντά του-της λόγω του ότι αυτή η "ιδιαίτερη σχέση" πρέπει να ταυτιστεί με κάτι εξίσου διαφορετικό σαν συνοδό και όχι το κλισέ "Ken" και "Barbie".
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Beauty is in the eye of the beholder.
     
  3. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Αυτό για μένα είτε σε βδσμ σχέση είτε εκτός είναι ότι πιο αηδιαστικό βλέπω
    ειλικρινά απέρριψα κοπέλες γιατί απλός ήξερα με ποιον τα είχαν πριν
    σιχαμάρα:ack:
     
  4. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Σε μια ταινια προσφατα ακουσα την εξης ατακα:
    "Μπορει να μην ειμαι αυτο που θελεις, αλλα εχω αυτο που χρειαζεσαι.."
     
    Last edited by a moderator: 5 Μαϊου 2010
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Καλώς ή κακώς, η εμφάνιση αποτελεί σημαντικό κριτήριο επιλογής συντρόφου, είτε εντός είτε εκτός bdsm. Ωστόσο, δεν είναι ο σημαντικότερος, πόσο μάλλον ο μοναδικός παράγοντας. Το μυαλό, ο λόγος, η ευγένεια, συγκεκριμένες συμπεριφορές, η ικανότητα να κυριαρχήσει ή υποταχθεί κάποιος (εφόσον μιλάμε για D/s σχέσεις) είναι εξίσου σημαντικά ή και σημαντικότερα κριτήρια...

    Προσωπικά, προσπαθώ να μην κρίνω ένα ζευγάρι από το αν μοιάζουν ή διαφέρουν στην εμφάνιση μεταξύ τους. Ωστόσο, τι γίνεται στην περίπτωση που ο "κακομούτσουνος ευτραφής ηλικιωμένος" Master, τυγχάνει να είναι συγχρόνως αγενής, να πετάει τη μία βλακεία μετά την άλλη, να συμπεριφέρεται ως ανώριμος έφηβος; Κοινώς, δεν έχει, τουλάχιστον εκ πρώτης όψης, κάτι που θα προσέλκυε κάποια; Τότε ναι, μένω με την απορία "τι του βρίσκει"
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    οχι δεν πιστευω πως συμβαινει αυτο ... αν και θα προσπαθησουν να πεισουν για κατι τετοιο ...

    1ο , αυτος που νιωθει ασχημος μεσα και εξω (γιατι πανε πακετο αυτο οτι και αν λετε) ειναι ηδη σκλαβος και δεν εχει αναγκη κανεναν Κυριαρχο να του το αποδειξει .. Ενα θυμα της αυτοπεποιθησης , δεν θα αργησει πολυ να θεοποιησει εκεινον που του εδωσε την ψευδαισθηση της αξιοπρεπειας που αυτοστερειται .....
    2ο , οι μεγαλες "διαφορες" , κρυβουν εξισου μεγαλα μυστικα ... συνηθως φραγκα .. ή πρεζα .... γιατι οποιος νομιζει οτι το πνευμα και η ποιοτητα ειναι αυτα που γαμανε το καλο μουνι , τοτε η Κολομβια θα παρηγαγε φιλοσοφους και οχι κοκαινη .... στην Μυτιληνη τουλαχιστο , δεν υπαρχει γκομενα του 10 (εμφανιση τοπ) που να μην πρεζονεται (απο "τσιγαρακι" και ανω ) ...

    εχω μια φιλη ... την φωναζω Μομπυ (Ντικ) για ευνοητους λογους .. η λεξη "τοφαλος" ειναι πολυ μικρη για να την περιγραψει ... λογο σεξουαλικης και συναισθηματικης αγαμιας , εχει γινει πολυ κυνικη και σκληρη .. αλλα κανουμε καλη παρεα και γελαμε παρα πολυ οταν βγαινουμε μαζι .... ετων 27 ...
    της λεω : ρε μομπακι .. στην Αγρα και στα Παρακοιλα (χωρια της Λεσβου .. αλλα πολυ χωρια) .... εχει ενα καρο νταβραντισμενους της ηλικας σου , που δεν εχουν δει ποτε γυναικα και πηδανε τις κατσικες τους ... μπροστα στην κατσικα εισαι τοπ μοντελ .. γιατι δεν παιρνεις εναν απο εκει να κανεις οικογενια ? ..
    τι λες ρε μαλακα ισνογκουντ μου λεει .. ξερεις τι προικα εχω εγω ? ..... σιγα μην παρω καποιον να τον κανω δημοσιο υπαλληλο πανω στο κεφαλι μου ... συμβασιουχο θα εχω που θα μου γλυφει το ποδι για να μην τον αλαξω .....

    σε εναν κοσμο υπουδουλο στο υλισμο , οι συναισθηματικοι κυριαρχοι ειναι προς εξαφανιση ...... το θεμα λοιπον τωρα ειναι : σε ποιον πραγματικα εχεις υποταχθει ...
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Πήγα να στείλω ρεπ αλλά δεν με αφήνει:conf:
    Πάντως τα λες καλά γενικά , όχι μόνο εδώ 
    Θα σε προτείνω να κάνεις το isnogood σε isgood
    Ταιριάζει καλύτερα με της απόψεις σου  
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    ρε isnogood εισαι μεγαλος....
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    δεν ξερω τι γινεται εξω και τι ισχυει γενικα
    ο Κυριος μου παντως ειναι κουκλος  
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Εξαρτάται πάντα από το τί σου χτυπάει ως άσχημο στο μάτι...Εμένα το πρότυπο του μετροσέξουαλ άντρα που πάνε να καθιερώσουν και η γλυκανάλατη μοντελο-ομορφιά με ξενέρωναν ανέκαθεν! Πάντα μου άρεσαν οι ανδροπρεπείς θεωρητικοί άντρες με όγκο...ίσως επειδή ειμαι μικροκαμωμένη...δεν ξέρω..αλλά σέξυ άντρας είναι αυτός που έχει μυαλό και αυτοπεποίθηση για μένα!(ότι και να λες isnogood  )
     
  11. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    καποιος θα σουλεγε παρε τα ματια μου και δες
    ομορφια ασχημια ειναι κατι το υποκειμενικο
     
  12. kali crow

    kali crow Guest

    το θεμα ειναι οτι το αν ειναι ομορφος καποιος ειναι καθαρα υποκειμενικο.
    οποτε δε νομιζω οτι επηρεαζει το συναισθημα υποταγης.
    στα ματια μου ο Κ μου ειναι απλα υπεροχος εμφανισιακα (μιας και μιαλμε γιαυτο)...τωρα το πως θα φανταζει στα ματια τριτων δε μπορω να γνωριζω.
    το μονο κατα τη γνωμη μου που μπορει να επηρεασει την υποταγη ειναι η συμπεριφορα του Κ και γενικοτερα αυτο που σου μεταδιδει σαν υπαρξη.αυτο που λεμε στην καθομιλουμενη "τι σου βγαζει"....