Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υποτακτικοί-ες ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_No, στις 4 Μαϊου 2010.

  1. Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο, η αιτιολόγηση μιας τέτοιας επιλογής ως έκφραση μαζοχισμού δηλαδή, τουλάχιστον βέβαια στις περισσότερες περιπτώσεις. Ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του standars σχετικά με την επιλογή του συντρόφου του και η ομορφιά (όπως τη βλέπει ο καθένας) είναι ένα από αυτά.
    Προσωπικά, χωρίς να παρακάμπτω τελείως αυτό το χαρακτηριστικό, θεωρώ πως η συμπεριφορά και - όπως είπε και η kali crow- αυτό που "βγάζει" ο κυρίαρχος είναι που παίζει ρόλο. Εξάλλου γιατί το συναίσθημα της υποταγής να πρέπει να στο βγάζει ο "άσχημος"; Και οι όμορφοι τα καταφέρνουν...  
     
  2. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    εχεις απολυτο δικιο
    ετσι πρεπει να ειναι ο Ανδρας
     
  3. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Το ξέρω!!!!Μου τρώνε τα νιάταααααα!λοοοολ! 
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?


    Όταν λες όγκο πώς το εννοείς; Πνευματικό όγκο; Ή μήπως... κυριολεκτικά; Επίσης τι εννοείς λέγοντας γλυκανάλατη μοντελο-ομορφιά; Ποιος προσπαθεί να καθιερώσει κάτι τέτοιο; Και κάτι άλλο... Η ομορφιά με το πνεύμα είναι κατ' ανάγκη αντικρουόμενες έννοιες;
     
  5. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Το νήμα νομίζω είναι σαφές...Μιλάει για εξωτερική ομορφια....
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?


    Δεν απαντάς,αγαπητή  
    Ελπίζω να μη μ' αφήσεις με την απορία, κυρίως στο τελευταίο μου ερώτημα
     
  7. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Με ρώτησες τι εννοούσα...και όχι δεν ειναι καθόλου αντικρουόμενες...αν κρίνω από μένα...  
     
  8. kali crow

    kali crow Guest

    φανταζομαι εννοει σωματικο εκτοπισμα....αυτους που αποκαλω εγω χαιδευτικα "βουνα"...αχχχχ!!! 

    εχω παρατηρησει κιεγω οτι γενικοτερα ειδικα μεσω των μμε καθε ειδους που περιλαμβανει εικονα, πλασαρεται ως ωραιο αυτο το μετροσεξουαλ ,το λεγομενο....χμ...ο,τιδηποτε στην υπερβολη του ειναι ασχημο κατ'εμε.

    ομορφια και πνευμα....δεν ειναι απαραιτητα αντικρουομενες εννοιες.αν εννοεις οτι ασφαλως οτι ενα ομορφο οπτικα ατομο μπορει να εχει και ενα καλλιεργημενο μυαλο...σαφως και γινεται.
     
  9. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Να θέσω ένα επιπλέον ερώτημα, αν ο υποτιθέμενος Κυρίαρχος έχει τα μαύρα του τα χάλια αλλά είναι έξυπνος και πνευματώδης θα προσπερνούσατε την εξωτερική εμφάνιση?  
     
  10. Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Όμορφο είναι αυτό που μιλάει στην ψυχή μας και στην καρδιά μας.Το γνήσιο.Το αληθινό...είτε είναι Κ είτε είναι υ...
     
  11. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    εδω λιγο ισως σας απαγοητευσω...
    εμενα αν δε μου αρεσει εστω κατι αρκετα εμφανισιακα, δε παει να ναι σοφος....δε μπορω να τον δω ουτε ερωτικα....
     
  12. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    θα συμφωνήσω μαζί σου!
    επίσης, όλοι γνωρίζουμε ότι υπάρχει κι αντικειμενική ομορφιά, αδιαμφισβήτητη κι απόλυτα συμβατή με την εξυπνάδα και την αυτοπεποίθηση
    και προσωπικά πιστεύω ότι οι άσχημοι είναι αυτοί που θέλουν να είναι κυρίαρχοι, γιατί έτσι προσπαθούν να εξουδετερώσουν το δικό τους αίσθημα μειονεκτκότητας