Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υποτακτικοί-ες ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_No, στις 4 Μαϊου 2010.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Μέρος του εαυτού μας, σίγουρα είναι. Το τι σημαίνει να κρινόμαστε για το περίβλημα σχολίασα.

    Αν κρίνω κάποιον επειδή έχει ή δεν έχει γαλάζια μάτια, είναι ρατσισμός. Θεμιτό όσον αφορά το προσωπικό γούστο (αν θα έκανα κάτι μαζί του/της ή όχι) αλλά παραμένει ρατσισμός.

    Αν τον/την κρίνω επειδή φοράει γαλάζιο πουκάμισο, δεν είναι ρατσισμός. Ήταν επιλογή του/της.

    Και τα δύο ανήκουν στο "περίβλημα".

    Υ.Γ. Και για να μην παρεξηγηθώ, έχω ήδη ομολογήσει έναν ιδιότυπο ρατσισμό κατά όσων ανδρών είναι πιο κοντοί από μένα. Μου αρέσει να κοιτάζω "προς τα πάνω" ακόμα και όταν φοράω τακούνια.
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Δεν θέλω να σου το χαλάσω, αλλά ξέρεις πόσο διαφορετικά βλέπουν και αντιμετωπίζουν τον κόσμο ένας άνθρωπος με ύψος 1,50 και ένας με υψός 1,90? Σκέψου το λίγο και θα δεις ότι το περίβλημα διαμορφώνει το περιεχόμενο και το αναποδο. Το να κρίνεις κάποιον μόνο από το περίβλημα ή μόνο από το μέσα είναι ελλειπής κρίση. Ο άλλος δεν έχει καμία σχέση.
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Δε μου το χαλάς.  
    Συμφωνώ απόλυτα ότι πολλές φορές το περιεχόμενο διαμορφώνεται {και} από παιδικά "τραύματα" {θετικά / αρνητικά} που εκπορεύονται από το περίβλημα. Ένα παιδάκι που το κοροϊδεύουν στο σχολείο επειδή είναι ξανθό / μελαχρινό, ενδέχεται μεγαλώνοντας να έχει "κατάλοιπα".

    Αυτό που λέω είναι πως εγώ, όταν θα είναι ώρα να κρίνω {και ειδικά αν ποτέ εξετάσω αν μου αρέσει ή όχι}, δε θα το δω ως ξανθό / μελαχρινό ... αλλά ως προσωπικότητα {η οποία, ναι, διαμορφώθηκε και έτσι}.

    Υ.Γ. Ειδικά το σκέλος του ύψους είναι ιδιότυπο, επειδή τα αγοράκια, ως τα 14-15 είναι πιο κοντά από τα κοριτσάκια.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Δεν μιλάω για παιδάκια και παιδικά τραύματα. Μιλάω για δύο ενήλικες που ο ένας αντικρύζει τον κόσμο από ύψος 1.50 και ο άλλος 1.90. Η οπτική γωνία και μόνο διαμορφώνει διαφορετικά το μέσα τους.
     
  5. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Μα, γιατί...? (Check status) Ελπίζω να είσαι αρκετά κοντή, για να μην περιορίζονται οι επιλογές σου!! 
     
  6. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Ευχαριστώ για το αλτρουιστικό ενδιαφέρον. Σας διαβεβαιώ ότι οι επιλογές μου, ποτέ δεν υπήρξαν περιορισμένες.   Επίσης, ο Αφέντης μου, μου ρίχνει άνετα 20+ πόντους ...
    Άλλωστε, υπάρχουν πάντα και οι γυναίκες αν δε βρω άντρα στο ... ύψος των περιστάσεων! {Η ευτυχία να το έχει κανείς "δίπορτο" ...}

    Υ.Γ. Τώρα που ξαναδιάβασα τι έγραψα ... σκέφτηκα αυτό το "ρίχνει" ... Ωραίο ρήμα!
    {Μάλλον πρέπει να συμμαζευτώ, το παράκανα.  }
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υποτακτικοί-ες ?

    νομιζω πως τα πραγματα μπερδευονται , οταν ο ανθρωπος γινεται ερωτικα και συναισθηματικα λαιμαργος .
    με τακτικη που θυμιζει μαρκετινγκ σε σουπερμαρκετ , θα προσπαθησει να γινει αρεστος στο δυνατο μεγαλυτερο αριθμο ατομων και ετσι φτιαχνει ενα ωραιοτατο παλουκι που το ονομαζει "η εμφανησιακη αυτοκριτικη μου" και καθεται πανω , διατηροντας ωστοσο το iam so cool υφος ... και καπου εκει αρχιζουν τα κομπλεξ πχ τσιριδες και υστεριες μολις γραψει συμπαθεστατος ισνογκουντ μια γραμμη που περιγραφει την πραγματικοτητα του
    σιγουρα υπαρχουν προτυπα ομορφιας
    ομως γιατι πρεπει ολοι να αρεσουν σε ολους ? .....
    προσωπικα μου αρεσουν οι κοκαλιαρες με πολυ μικρο στηθος ... πολλοι αντρες φιλοι μου με εχουν καρπαζωσει οταν μαγεμενος προσηλωνομαι πανω σε καποια που μου αρεσει και εκεινοι μου λενε πως αν ειναι δυνατον να σου αρεσει αυτο το σκουποξυλο ....
    αυτο που λεω ομορφια , καποιοι το λενε σκουποξυλο ...
    με αλλα λογια , θεωρω οτι υπαρχουν ομορφες και ασχημες σχεσεις , συνεπως η εικονα ενος ζευγαριου ειτε βανιλλα ειτε bdsm , ειναι πιο πολυπλοκη απο ενα προτυπο
     
  8. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Η ομορφιά είναι υποκειμενική αντίληψη. Ο έρωτας είναι αστραπιαία έμπνευση και ενθουσιασμός, η χημεία δεν υπακούει σε νόμους. Μπορεί να ενθουσιαστείτε από έναν άνθρωπο με μετριότατη εμφάνιση λόγω αίσθησης οικειότητας και γενικής αρχικής συμπεριφοράς που σας γοητεύει και σας προκαλεί κάτι ισχυρό. 'Ασχημη γυναίκα όπως αντιλαμβάνομαι προσωπικά την ασχήμια (υποκειμενικά) δεν θα ερωτευόμουν ποτέ ούτε θα υποτασόμουν.
     
  9. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?




    «Αλήθεια, είναι παράξενο που το κακό στον κόσμο καμιά φορά έρχεται από τους κοντούς. Είναι πιο ανυπόφοροι από τους κρεμανταλάδες».


    Απόσπασμα από το βιβλίο του Εριχ Μαρία Ρεμάρκ «Ουδέν νεώτερον από το δυτικόν μέτωπον».
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Μια παλια αγγλική παροιμία λέει:
    "Ιf it looks good, it's good!"
     
  11. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Re: Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    Παλαμοκροτώ και συμφωνώ

    Η Ρόδη, αρραβωνιαστικιά Φατσέα και υποψήφια αρραβωνιαστικιά Περίανδρου Ποποτα  
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Άσχημοι Κυρίαρχοι όμορφοι-ες υπό?

    με προβληματίζει αρκετά αυτό το δεδομένο ...
    υπάρχει κάποια/ος να διαφωνισεί ;



    κάποια με ρώτησε "γιατί σου αρέσω ;"
    της απάντησα "γιατί μου αρέσει να κοιτάς προς τα πάνω και εγώ να σκύβω το κεφάλι για να σε κοιτάξω .."