Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έλεγχος: ή αλλιώς.. “ the rabbit’s hole”

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος mystique, στις 15 Ιουλίου 2023.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Πώς αποτυπώνεται αυτή η αίσθηση,όπως την αποκαλείτε, σωματικά;

    Τι αλλάζει, αν έχετε παρατηρήσει ότι κάτι αλλάζει, στο σώμα και στην έκφραση της σωματικότητας προς τα μέσα και προς τα έξω;

    Όντως εξαιρετικό θέμα.

    Ειλικρινά χαίρομαι που επέστρεψαν τον τελευταίο καιρό θέματα με ροή και σημαντικές τοποθετήσεις.

    Iagos
     
  2. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Δεν ξέρω τι να απαντήσω σε αυτή την ερώτηση... Άρχισα να φροντίζω περισσότερο τον εαυτό μου και το σώμα μου, όχι για αισθητικούς λόγους ούτε είχα τέτοια εντολή, αλλά γιατί ένιωθα πως το μέσο της ευχαρίστησής Του οφείλει να είναι προσεγμένο... Πατούσα πιο γερά στα πόδια μου, είχα γίνει πιο διεκδικητική και πιο θαρραλέα απέναντι στους άλλους... Απέναντί Του μου έβγαινε μια ταπεινοφροσύνη -με την ορθόδοξη χριστιανική έννοια- μια συστολή κινησιολογικά και συμπεριφορικά και ενώ γενικά οι κινήσεις μου είναι νευρικές, μπροστά Του ήταν πιο αργές και πιο μαλακές, σα χορογραφία με τα πόδια μου 10 πόντους πάνω από τη γη...
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    @sapfw      
    Έγραψες και για μένα  
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Στις ιδιοκτησιακές σχέσεις μου, έλεγχος είναι η γραμματειακή λάτζα να γίνεται με συνέπεια.
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    O φόβος του αφανισμού...
     
  6. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Αφανίζεσαι τελικά; Ή αναγεννάσαι;..

    «And the day came when the risk to remain tight in a bud was more painful than the risk it took to blossom.»
     
  7. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    μου ήρθε στο μυαλό η σκηνή που η Καλίσι βγήκε από τις φλόγες μαζί με τα δρακάκια της  

    υποθέτω (επειδή δεν το βίωσα) ότι φοβάσαι τον αφανισμό μέχρι να συνειδητοποιήσεις ότι τελικά αναγεννήθηκες...
     
  8. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

     
    Απίστευτη σκηνή..από αυτές που προσωπικά σε μένα «μιλάνε» ιδιαίτερα.

    Διελύθη εις τα εξ ων συνετέθη.. 
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Το αν θα αναγεννηθείς, πώς, τι ή ποιος θα γίνεις, το νέο «εγώ» κλπ είναι κάτι άγνωστο, ασαφές και αόριστο.

    Και σε κάθε περίπτωση δεν είμαστε μόνο έλλογα όντα.

    Υπάρχουν πολλά πράγματα που συγκλίνουν σε μια «αδράνεια» (σε πολλά εισαγωγικά), σε μια προσπάθεια να διατηρήσεις το δεδομένο, το κατακτημένο, το μέχρι τώρα γνωστό.

    Ίσως το ισχυρότερο και βασικότερο συναίσθημα για μένα μέσα σε μια Κ/υ σχέση είναι το δέος. Το δέος εμπεριέχει το φόβο. Το ότι δεν είναι μόνον φόβος αλλά και θαυμασμός, το ότι υπάρχει αυτή η ακατανίκητη έλξη να πας προς εκεί, προς Εκείνον δεν ακυρώνει το άλλο μισό ( μόνον μισό; Δεν ξέρω…). Ίσως τελικά το υπερνικά αλλά όχι αμαχητί.

    Και απαντώντας πολύ συνοπτικά και στο μήνυμα της @kinvara στο νήμα που άνοιξε πρόσφατα, η Κυριαρχία πάντοτε επιβάλλεται. Γιατί αυτό που υπάρχει πρωτογενώς δεν είναι η τάση για υποταγή, αυτό είναι δευτερογενές.