Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έλεγχος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Enthralling kernel G, στις 6 Αυγούστου 2020.

  1. iolanda

    iolanda Contributor

    Δεν μπορεί να σας πει κανένας έξω από το χορό πως να τα αντιμετωπίσετε.
    Αυτά τα θέματα, τα όποια θέματα, τα συζητάει η υποτακτική με τον Κύριο της και ή βρίσκετε μια λύση ή......
    Εμένα η δική μου λογική μου λέει να υπακούσω τον Κύριο μου , εσάς η δική σας μπορεί να θεωρεί αυτά τα ζητήματα πιο σημαντικά από την ευχαρίστηση του Κυρίου σας.
    Καταλάβατε τώρα γιατί δεν μπορείτε να πάρετε τόσο συγκεκριμένες απαντήσεις που ζητάτε?
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Τη διαφορά D/s -Μ/s την γνωρίζετε;
     
  3. Tania

    Tania Seeking friendship

    Δεδομένα, ομάδες;;; τι εννοείτε; Και πως να αποδείξω ότι είμαι νέο μέλος; Υπάρχει μέθοδος; Νομίζω ότι το έντονο ενδιαφέρον μου να επιπλεύσω σε μια καινούργια για μένα κατάσταση είναι ένα δείγμα που αντικατοπτρίζεται και στο φόρουμ.
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεδομένου ότι η "παρέμβαση" σου δεν έχει καμια σχέση με την ανάρτηση μου (σε μη νέο μέλος), να επανεξετάσεις άμεσα τα κίνητρα, τις μεθόδους σου και πολύ περισσότερο, τα αποτελέσματα.

    Καλή συνέχεια, επιπλέοντας....
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εγώ δεν είμαι σίγουρος καν ότι τη γνωρίζουν "παλιοί", όχι μια νέα στο "χώρο".
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Γι αυτό και είναι καλό να υπάρχουν προειδοποιητικές ... ταμπέλες.

    Βοηθάει επίσης και το να μπορεί κάποιος να αναγνωρίσει έναν όταν τον δει.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2020
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αρκεί τα νέα μέλη να δείχνουν ότι θέλουν να μάθουν και όχι απλά να λύσουν εν τάχει τις οποίες απορίες τους και να ξυνίζουν όταν δεν παίρνουν αυτό που θέλουν.

    Το BDSM είναι γκουρμέ εστιατόριο και όχι ταχυφαγείο. Υπάρχουν ένα σωρό tutorials που μπορούν να σας βοηθήσουν να καταλάβετε τι θέλετε ή, ακόμη καλύτερα, τι ΔΕΝ θέλετε και να αποκτήσετε μια κοινή γλώσσα επικοινωνίας με τα υπόλοιπα μέλη, τα περισσότερα τουλάχιστον γιατί υπάρχουν και εξαιρέσεις.

    Αναφορικά με το παράπονο σας ότι δεν λαμβάνετε απαντήσεις σχετικά με την άσκηση του ελέγχου, αποφασίστε πρώτα πόσο έλεγχο είστε έτοιμη να παραδώσετε ή να δεχτείτε.
     
  8. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Κι ακόμη καλύτερο να γίνεται κατανοητή η ταμπέλα κι η σοβαρότητα της προειδοποίησης.
     
  9. Tania

    Tania Seeking friendship

    Προς τι η ερώτηση; Το θέμα δεν είναι ν
    Κατά την γνώμη μου, το πόσο έλεγχο είναι κανείς έτοιμος να παραδώσει ή να δεχθεί δεν είναι κάτι που το αποφασίζει κανείς στην αρχή της διαδικασίας, είναι Η διαδικασία που τείνει προς το άπειρο, όπως και ο εγωισμός κάθε ατόμου.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Από κάπου θα ξεκινήσετε, αλλιώς θα συνεχίζουν να σας απασχολούν τα ίδια ερωτήματα.
    Αν ο εγωισμός σας τείνει στο άπειρο, αμφιβάλλω αν μπορείτε να σχετιστεί τε γενικώς.

    Η ερώτηση που σας έκανε η @elfcat έχει άμεση σχέση με το μπέρδεμα που υποδηλώνουν οι ερωτήσεις σας
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Πράγματι, αρκεί να υπάρχει ειλικρινής διαθεσιμότητα για εκπαίδευση όπου κατά τη διάρκεια αυτής θα κριθούν πολλά.
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εξετάζουμε και λίγο μέσα στο μυαλό μας το ενδεχόμενο να μην έχουμε να κάνουμε με Κυρίαρχο αλλά με μαλακα.
     
    Last edited: 10 Αυγούστου 2020