Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένα sexual slavery contract παίρνει διαστάσεις χιονοστιβάδας!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 8 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. gaby

    gaby Guest

    Η είδηση αυτή είναι πραγματική και προέρχεται από το αρχείο του Louisville Channel.com. Όπως πολλά επαρχιακά κανάλια στις ΗΠΑ, έχει ένα δημοσιογραφικό «τμήμα ηθών» που ουσιαστικά προτρέπει τους πολίτες να «καρφώνουν» προκειμένου να «παταχθεί η εγκληματικότητα». Τη βρήκα τυχαία καθώς έψαχνα για κάποια άσχετα θέματα στο pc ενός φίλου δημοσιογράφου. Δυστυχώς στο αρχείο του καναλιού μόνο με password που προσφέρεται σε επαγγελματίες μπορείς να μπεις. Σκέφτηκα να τη βάλω στο thread «Νόμος και BDSM», αλλά στάθηκε αδύνατο να την πάρω τόσο στα σοβαρά... Ίσως να έκανα λάθος, Ε/εσείς θα κρίνετε.

    Από τις ειδήσεις: Η νομική υπόσταση της σκλαβιάς

    Ζεύγος συλλήφθηκε για συμβόλαιο σεξουαλικής σκλαβιάς
    Από τα Αρχεία του Τμήματος Ηθών
    WLKY News Channel 32
    23 Φεβρουαρίου 2002

    Πάικβιλλ, Κυ. – Ένας άντρας και μία γυναίκα που συνυπέγραψαν έγγραφο που αποκαλείτο «συμβόλαιο σεξουαλικής σκλαβιάς» συνελλήφθησαν από την αστυνομία του Πάικβιλλ με τις κατηγορίες της πορνείας και της εξώθησης σε πορνεία. Ο ..., ετών 31, κάτοικος Μπέλφραι και η ..., ετών 22, κάτοικος Χάρολντ ισχυρίστηκαν ότι το, επικυρωμένο από συμβολαιογράφο, έγγραφο πέντε σελίδων ήταν ένα αρχείο από το διαδίκτυο που συμπλήρωσαν και υπέγραψαν χάριν αστεϊσμού και εκ παραδρομής κατέθεσαν στο Υποθηκοφυλακείο της πόλης. Ο εισαγγελέας της πόλης απέρριψε τον ισχυρισμό αυτό και εξέδωσε εντάλματα σύλληψης χθές. Η... κατηγορήθηκε για πορνεία και ο ... για εξώθηση σε πορνεία. Οι δύο κατηγορίες, που θεωρούνται αδικήματα σε βαθμό πλημμελήματος, στοιχειοθετήθηκαν από τα περιεχόμενα του συμβολαίου. Ο αναπληρωτής εισαγελλέας δήλωσε ότι το συμβόλαιο σκλαβιάς είναι άκυρο εφόσον η σκλαβιά είναι παράνομη.
     
  2. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    λολ τι άλλο θα δουν τα ματάκια Μ/μας!

    Άντε καλά όλα τα άλλα η πορνεία πως αποδεικνυόταν από το συμβόλαιο μπορείτε να μου πείτε;
     
  3. proudslave

    proudslave Guest

    Παράνομος κι αν είναι ο δεσμός μας που λέει και το άσμα.
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Χμμμ... άκρως ενδιαφέρον... αλλά όντως, η πορνεία προς τι???? Εκτός και αν το συμβόλαιο προϋποθέτει κάτι τέτοιο, αμφιβάλω αν οι αγαπητοί δικαστές των ΗΠΑ πήραν στα σοβαρά αυτό το συμβόλαιο... πάντως μια πολύ ενδιαφέρουσα είδηση για να μαθαίνουμε και εμείς τι συμβαίνει στα κράτη που υποτίθεται είναι πιο προχωρημένα
     
  5. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Η Αμερική ουδέποτε θεωρήθηκε προχωρημένη και απελευθερωμένη σεξουαλικά σε σχέση με την Ευρώπη.
    Δεν είναι πολλές οι πολιτείες της για να μην πω οι πόλεις της, που χαρακτηρίζονται ως progressive σε αυτούς τους τομείς προς μεγάλη δυσφορία των ενάρετων πολιτών και στηλοβατών του Αμερικάνικου ονείρου.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Για να είμαι ειλικρινής φίλοι, εμένα σε αυτή την ιστορία με χαλάει κυρίως η κ****λα ο συμβολαιογράφος.

    Έχω άδικο;
     
  7. potty65

    potty65 Regular Member

    Εμένα με χαλάει πρωτίστως η ηλιθιότητα αυτού του λαού. Δηλαδή εαν σόνι και καλά ήθελαν να κάνουν ένα binding contract, δεν μπορούσαν να υπογράψουν κάτι μεταξύ τους. Όσο για τον συμβολαιογράφο, εκτός από κ....λα, ήταν και άσχετος διότι και ένας πρωτοετής νομικής θα γνώριζε ότι επρόκειτο για ένα άκυρο συμβόλαιο. Πάντως η ιστορία αυτή μπάζει από παντού, αν και με τους αμερικάνους όλα μπορεί να τα περιμένει κανείς...
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    όντως σε μερικές πολιτείες τα πράγματα είναι πολύ περίεργα. δεν εκπλήσομαι γι αυτό το γεγονός
     
  9. gallant

    gallant Guest

    εμένα μου αρέρει αυτή η κατάθεση του συμβολαίου στο υποθηκοφυλακειο. γραφικότατο  
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ εκεί έχω "κολλήσει" gallant λολ και συμφωνώ απολύτως μαζί σου.
     
  11. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    tender lilly μήπως ξέρεις από που κατέβασαν αυτό το συμβόλαιο;

    Όντως πολύ γραφικό αλλά αν πάει να το κάνει κάποιος από Μ/μας το πιο πιθανό είναι να πάθει εγκεφαλικό ο συμβολαιογράφος λολ
     
  12. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Δεν γνωρίζω το συγκεριμένο που αναφέρει η lilly αλλά ένα search στο google για slave contracts έβγαλε αρκετά αποτελέσματα... καποια χαρακτηριστικά sites είναι τα παρακάτω.

    http://www.albanypowerexchange.com/TPE/slave_contract.htm
    http://www.dungeonmagic.com/pages/contracts.html