Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έρωτας και άλλες καταστροφές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Aeolus, στις 27 Ιουλίου 2008.

Tags:
  1. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Έρωτας και άλλες καταστροφές

    Για μένα ο έρωτας είναι ένα "παράσιτο".
    Οσο καλλίτερα περνάς με τον άλλον (ή νομίζεις πως περνάς, ή πως ΘΑ περάσεις), όλο και πιο πολύ ερωτεύεσαι μαζί του.
    Οταν τα πράγματα όμως αρχίζουν να πηγαίνουν σκατά (ή πια τα βλέπεις πόσο σκατά είναι), τότε ο έρωτας ξεφτίζει, έρχεται η αδιαφορία, η απέχθεια και στο τέλος το μίσος και η απαξίωση.
    Στην καλλίτερη των περιπτώσεων, να σου μείνει μόνο λίγη αγάπη για τον άλλον. Για αυτά που περάσατε μαζί. Αλλά, αφού έχουν όλα τελειώσει.
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Επανερχομαι, λενε, οτι ο ερωτας ειναι αναζωογονηση.
    Δεν το αποδεχομαι.
    Ο ερωτας ειμαι μια καβλα, μια ακατανικητη ελξη που συνηθως καταληγει στο κρεββατι.
    Και μια και δυο και εκατον δυο φορες.
    Μετα τελος.
    Οταν δε μπει στην μεση και η συμβιωση, η καθημερινη συναναστροφη οπου εκει πια βλεπεις ολες τις παραξενιες και πραγματα που δεν ειχες παρατηρησει πανω στην "καβλα" σου αρχιζεις και αυτοφασκελωνεσαι.
    Δεν το "παιζω" εγω η υπερανω και "τς,τς,τς, πως μπορουν?".
    Αγαπησα καποτε πολυ, ηταν κατι το μοναδικο, αλλα μετα το τελος κατεβασα ρολλα.
    Φοβος, θα πουν καποιοι.
    Οχι, ομως ολοι οι ερωτες δεν εχουν παντα αισιο τελος, αρα γιατι θα πρεπει να αναλωθω σε κατι που στο τελος πιθανον να με πληγωσει, σε κατι που ουτως ή αλλως εχει ημερομηνια ληξης???
     
  3. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Re: Έρωτας και άλλες καταστροφές

    Ο ορισμος της ανασφαλειας κ ο συμβιβασμος με το περιπου...
     
  4. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Μια απορία έχω.. Πως μπορείς να εξασφαλίσεις εκ των προτέρων,οτι δεν θα αγαπήσεις ή δεν θα ερωτευτείς? Δηλαδή..πως μπορεί να πεις "εαυτέ μου,σου απαγορεύω να ερωτευτείς"??
    Τα συναισθήματα αυτά,δεν υποτίθεται πως μόνα τους έρχονται κ μόνα τους μας αδειαζουν τη γωνιά?? Λέω εγώ τώρα..ξέρω γω..  
     
  5. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Ενδιαφέρουσες τοποθετήσεις!
    Να ξεκαθαρίσουμε όμως κάτι. Έρωτας και αγάπη ΔΕΝ είναι το ίδιο πράγμα.
    Ο Έρωτας είναι αρχέγονο συναίσθημα που υπάρχει μέσα σου και εκφράζεται θες δεν θες. Δεν χρειάζεται παιδεία για να νιώθεις ερωτευμένος.
    Από την άλλη η αγάπη είναι ένα ανθρώπινο δημιούργημα. Η αγάπη μαθαίνεται και υπόκειται σε κανόνες ηθικούς και κοινωνικούς που και αυτοί είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα.

    Ούτε να εξασφαλίσεις μπορείς ούτε να απαγορεύσεις κάτι. Επίσης το συναίσθημα του έρωτα δεν έρχεται από το πουθενά. Συμβαίνει επειδή εμείς το προκαλούμε.

    Η ταπεινή μου άποψη.

    ΑΚΡΙΒΩΣ!!!
     
    Last edited: 29 Ιουλίου 2008
  6. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Με ποιον τρόπο προκαλείται από εμάς??
     
  7. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Επέτρεψε μου να απαντήσω με ερώτηση.

    Μπορεί κάποιος να σε κάνει να τον ερωτευτείς με το ζόρι?
     
  8. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    ΄Οχι! (πρεπει να βγάλω μόνη μου το συμπέρασμα? )
     
  9. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    A! κάτσε να σε παιδέψω λίγο. Τι στο πιάτο όλα!  

    Θα σου κάνω άλλη μία ερώτηση (τελευταία).

    Εάν γουστάρεις κάποιον θα θέλεις να του το δώσεις να το καταλάβει με τον τρόπο σου, ή όχι?
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor



    Ok ok νομίζω πως το'χω,αλλά επειδή είμαι ευγενική φύση θα σ'αφήσω να παίξεις λιιιιιιγο ακόμα..  

    Το λοιπόν... γουστάρω κάποιον και του το δείχνω..κάνω παιχνίδι δλδ..φλερτάρω..Μάλιστα,το κάνω! .. .. .. και μετά τι Aeolous? 
     
  11. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Μου φαίνεται ότι τελικά μάλλον εσύ παιδεύεις εμένα. Δεν πειράζει μου αρέσει!
     
  12. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Τι ...αυτό ήταν???? Δεν έχει άλλο????