Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έυρεση Αφέντρας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος antonislave, στις 29 Αυγούστου 2005.

  1. antonislave

    antonislave New Member

    Είμαι σχετικά άπειρος γι'αυτο θέλω να ρωτήσω το εξής:
    Είναι δυνατόν να καταλάβει κάποιος εάν μια γυναίκα είναι Αφέντρα από την συμπεριφορά της η από τον τρόπο που μιλάει και ντύνεται;
    Εννοείται ότι αναφέρομαι σε άγνωστη Γυναίκα την οποία την βλέπουμε για πρώτη φορά είτε σε παρέα είτε στον δρόμο κλπ.
    Ευχαριστώ πολύ
     
  2. xalakat

    xalakat Regular Member

    Αυτή είναι και η δική μου απορία antonislave.
    Δες και τις απαντήσεις στο post μου "Συμπεριφορά των Dommes".
    Κωνσταντίνε, για ανέφερέ μας μερικά σημεία στην συμπεριφορά ή στο ντύσιμο μιας γυναίκας που δείχνουν πως είναι Αφέντρα.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Δεν είναι συγκεκριμένα κάποιο ντύσιμο αλλά ο τύπος. είναι το feeling που βγάζει η αύρα δηλαδή.
     
  4. werty

    werty New Member

    πολύ συχνά βλέπεις κοπελίτσες που φαίνονται ότι είναι πολύ μαζεμένες και σου δημιουργουν την εντύπωση ότι είναι πολύ ντροπαλές και συνεπώς δεν θα κάνουν και πολλά στο κρεβάτι. Σύχνα όμως δεν είναι αυτό που φαίνονται. Μπορεί να είναι πολύ καλύτερες από πολλές άλλες που έχεις πάει, και πολυ πιο ενδιαφέρουσες. Αντιθετα, υπάρχουν πολλές γυναίκες που φαίνονται πολύ σε μια παρέα και γενικά σε όλους τους τομείς της ζωής τους, που μιλάνε δυνατά και συνέχεια, που το παίζουν "πολύ γυναίκες", ας μου επιτραπεί η εκφραση. Έχω εμπειρίες και με τους δύο τύπους γυναικών και μου έχει κάνει εντύπωση ότι συνήθως ο δεύτερος τυπος γυναικας απλά ανοίγει τα πόδια του και περιμένει να κάνω εγώ τη δουλειά. Γι'αυτό θα διαφωνήσω με τον Κωσταντίνο, ότι δηλαδή μπορείς τις καταλάβεις από την αύρα τους. Συνήθως οι γυναίκες άλλο είναι και άλλο δείχνουν. Βέβαια είμαι επιφυλακτικός σε αυτό που λέω, γιατί πρώτον δεν έχω D/s εμπειρίες, συνεπώς τα συμπεράσματά μου είναι από μη D/s σχέσεις, και δεύτερον είμαι μόνο 26 που 8α πει ότι έχω πόλλα να μάθω ακόμα.
     
  5. potty65

    potty65 Regular Member

    Τα πράγματα είναι απλά. Στην περίπτωση που συζητάμε, η γυναίκα, δηλαδή η αφέντρα είναι αυτή που από την φύση της αναλαμβάνει τον ρόλο του κυνηγού, κατά συνέπεια δεν θα χρειαστεί να την αναζητήσεις εσύ, αλλά θα σε βρεί αυτή. Αρα το ερώτημα δεν είναι πως θα αναγνωρίσεις εσύ την αφέντρα, αλλά πως θα αναγνωρίσει αυτή εσένα ως sub.
     
  6. werty

    werty New Member

    αααααα, τοσο απλο ητανε!!
    Οπότε δεν έχω να κάνω τίποτα άλλο από το να περιμένω , όπως περίμενα τόσα χρόνια να έρθει μια Mistress και να με υποτάξει. Γιατι είχα αρχίσει να νομίζω ότι κάνω κάτι λάθος!!
    Ή μήπως υπονοείς ότι όποια κοπέλα την πέφτει σε άντρα είναι και Αφέντρα, γιατί τότε θα έπρεπε να έχει γεμίσει ο κόσμος Αφέντρες!
    Αλλά πες μας τότε τι θα πρέπει να κάνουμε για να μας την πέσει μια Αφέντρα? Γιατι όντως ήταν απλό αυτό που είπες , αλλά ήταν πολύ γενικό και αόριστο
     
  7. potty65

    potty65 Regular Member

    Λοιπόν για να στην πέσει μία αφέντρα, το μόνο που έχεις να κάνεις, είναι να μετακομίσεις στο εξωτερικό. Εδώ στην Ελλάδα κυριαρχεί ο ψευτοσυντηρισμός, δεν έχουμε μάθει να λέμε τα πράγματα με τ' όνομα τους, ούτε να δεχόμαστε το διαφορετικό. Βέβαια επειδή όλα αυτά ακούγονται θεωρητικά, θα σου δώσω μία πιό ρεαλιστική συμβουλή. Μέσα στα πλαίσια μίας φυσιολογικής σχέσης που θ' αναπτύξεις, προσπάθησε να βγάλεις την αφέντρα που κρύβει μέσα της, κάθε γυναίκα. Δεν μπορείς να φανταστείς τι εξουσία έχει μία γυναίκα πάνω σ' ένα άντρα, (το μ.... σέρνει καράβι), αυτήν την εξουσία ή την καθυποτάσσεις, ή αντιστοίχως υποκλείνεσαι σ' αυτή. Πάντως κάνε κι ένα ταξιδάκι Αγγλία, Γερμανία και θα δεις ότι τα πράγματα γιαυτούς είναι πολύ πιό απλά όπως θα έπρεπε να ήταν κι εδώ. Σε καμία περίπτωση να μην αναζητήσεις πληρωμένες υπηρεσίες γιατί προϋπόθεση όλων αυτών των πραγμάτων είναι η άλλη να γουστάρει. Αν δεν γουστάρει χάνεται όλη η απόλαυση.
     
  8. tapeinos

    tapeinos New Member

    εγω πρωσωπικα ψαχνω μονο d/s σχεσεις, απο τυχη μου εχει κατσει λιγες φορες, παντως σιγουρα μπορεισ να την πατησεις και μια κοπελα που ειναι αυθαδης,απαιτητικη η καλυτερα ακομη σκυλα στην συμπεριφορα, μπορει να απεχει παρα πολυ απο την ψυχολογια της Αφεντρας και στο προσωπο σου να περιμενει να βρει τον αντρα που θα την κανει αρνακι....ειμαι σιγουρος οτι ολοι το εχουν παθει!
     
  9. proudslave

    proudslave Guest

    Aπό την συμπεριφορά μιας γυναίκας ή από τον τρόπο που ντύνεται από μόνο του φυσικά δεν μπορούμε να καταλάβουμε αν μια γυναίκα είναι αφέντρα. Είναι όλο το ''πακέτο'' που πρέπει να πάρεις υπ'οψην και να έχεις και κάποια διαίσθηση. Η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι μπορείς να καταλάβεις πολύ εύκολα αν μια γυναίκα ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ να ήταν αφέντρα κι όχι αν ΕΙΝΑΙ αφέντρα. Συγνώμη για την λέξη που θα χρησιμοποιήσω, αλλά τις τσούλες τις ''πιάνω'' αμέσως, τις αφέντρες πολύ δύσκολα. Η αληθινή αφέντρα δεν είναι συνήθως ούτε επιδειξιομανής ούτε αναγκαστικά μια φανταχτερή γυναίκα, και νομίζω σπάνια είναι μια δίμετρη καλονή, σπάνια είναι μια άψογη κούκλα με ''πλαστική ομορφιά''. Συνάντησα πριν αρκετα χρόνια μια αφέντρα που μου έκανε να πάρω μια ιδέα περί ''στυλ'', ''ντυσίματος'', ομιλίας και συμπεριφοράς αφέντρας : Δεν είχε τίποτα απολύτως επιτηδευμένο πάνω της. 'Ηταν φοβερή γνώστης όρων και κωδικών χωρίς να είναι θεωρητική μιλούσε για τα πάντα εκτός από χρήματα και από την πρώτη στιγμή φάνηκε ότι δεν έπαιζε θέατρο. (ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΘΕΑΤΡΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ). 'Ηταν πολύ βαρειά, πολύ παχιά, πολύ άνετη και είχε απίστευτο θράσος με το περιβάλλον γύρω μας. Καθόμασταν μαζί και δεν έδινε δεκάρα για το αν την ακούν οι γύρω της, ούτε για αυτα που έλεγε. 'Επαιζε ένα κομπολόι όση ώρα μιλούσαμε και βροντοχτύπαγε τις χάντρες. Κάποια στιγμή ένας από το διπλανό τραπέζι την κοίταζε επίμονα και του είπε δυνατά ''τί κοιτάς έτσι ρε ? Θα με ματιάσεις. Μετά όταν σηκώθηκαμε να φύγουμε μου φώναξε σαν να μην τρέχει τίποτα, σαν ήμασταν μόνοι μας ''από δω έλα !'' και γύρισαν μερικοί να δουν τι γίνεται. Αυτό θα πει θράσος και απίστευτη αυτοπεποίθηση. Δεν κόλαγε πουθενά. Προσωπικά νομίζω ότι γυναίκες ''πόζας'' σπάνια κρύβουν μια αφέντρα. Αυτές οι κοπέλες ή οι κυρίες που βλέπουμε σε sites στο internet δεν έχουν καμμιά σχέση, είναι μοντέλα και πολύ συχνά απλά κάνουν μια δουλειά και πολλοί άντρες που ζητάνε την αφέντρα τους συχνά κακώς την φαντάζονται σαν την Κλόντια Σίφερ. Η αφέντρα είναι πηγαία, έχει μια έκφραση στο πρόσωπο της σαν να σου λέει ''μικρέ κάτσε σούζα'' χαχαχα...επειδή της αρέσει πραγματικά να το κάνει αυτό . 'Αντε γεια.
     
  10. underHeels

    underHeels New Member

    σχετικά με το dress-code μιας αφέντρας,

    χθες το απόγευμα, Καλλιθέα, σε μια κεντρική καφετερία πάνω στην περατσάδα του κόσμου, δύο 45-άρες κάθοντε και πίνουν καφέ η μία εκ των οποίων έχει ένα πραγματικά αγέρωχο βλέμμα και γενικότερα εκπέμπει mistress-vibes , έχει απλώσει τα πόδια της πάνω στην απέναντι καρέκλα επιδεικνύοντας τις σέξυ 12-ποντες χειμωνιάτικες (και fetish-style) στιλέτο γόβες της στους περαστικούς και "κάρφωνε" αδιάκριτα και αδιάφορα τον κάθε ένα που περνούσε από μπροστά της.
    Τις 2 φορές που την "κάρφωσα" στα μάτια κι εγώ, δεν τράβηξε το βλέμμα της αλλά αντίθετα κούνησε νευρικά το παπούτσι της.
    Δεν φορούσε τίποτα το ιδιαίτερο, εκτός από τις (εκτός εποχής) γόβες,
    δεν ξέρω αν ήταν πραγματική mistress ή επαγγελματίας-βίζιτα,
    αλλά δε μου το βγάζεις από το μυαλό ότι αυτές τις γόβες τις έχει χρησιμοποιήσει και σε ...άλλες καταστάσεις
     
  11. antonislave

    antonislave New Member

    Ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις
    Περίπου αρχίζω και μπαίνω στο νόημα...
     
  12. serr

    serr Regular Member

    ¨οσο και να μπήκες στο νόημα το να βρείς Αφέντρα στην Ελλάδα είναι σαν να ψάχνεις ψύλλο στα άχυρα. Αυτά επειδή είσαι νέος όπως είπες και επειδή εγώ είμαι παληός..