Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έυρεση Αφέντρας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος antonislave, στις 29 Αυγούστου 2005.

  1. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Ειναι φυσικα αξιοπροσεχτο οτι αυτο το ποστ οχι μονο αρχισε απο αντρα, αλλα συνεχισε και μονο με αντρικες αποψεις, κυριως υποτακτικων. Και καποιες απο τις αποψεις που διατυπωνονται ειναι πολυ τυπικες αντρων που self identify ως υποτακτικοι.

    Η δικια μου απαντηση στο αν μια Αφεντρα ειναι αμεσα αναγνωρισιμη ειναι σαφως και οχι. Φυσικα υπαρχουνε Αφεντρες που εχουνε το ντυσιμο και το υφος που περιγραφεται αν και φυσικα ακομα και αυτες υφιστανται σε ψυχικες και ενδυματολογικες καταστασεις που δεν παραπεμπουν σε Ms.
    H ανταλλαγη αποψεων που προηγηθηκε ομως, σε εμενα θυμιζει περισσοτερο αυνανιστικες φαντασιωσεις παρα ρεαλιστικες σκεψεις. Αναρωτιεμαι ποσες απο τις Αφεντρες που γνωριζω ειναι "αναγνωρισιμες" απο τη πρωτη ματια και δεν μου ερχεται στο μυαλο καμμια. Μερικες εχουν τα υποδηματα αλλα οχι την ετοιμοτητα (και την ορεξη) να κοιτανε οποιον περναει απο μπροστα τους οπως αναφερθηκε σε προηγουμενο ποστ, αλλες δεν μπαινουνε στον κοπο να σχετιζονται με αυτον τον τροπο με ολους τους αντρες που τους περιτριγυριζουνε, απλα γιατι κρινουνε οτι το θεμα συναινεσης ειναι βασικο, η γιατι δεν τους κανουνε την χαρη, αλλες ειναι απλα gay και δεν ακολουθουν τους "κωδικες" που περιγραφουνε εδω οι υποτακτικοι ως πραγματικα σημαδια Κυριαρχικοτητας.
    Θελω εδω να εφιστησω την προσοχη στους αντρες υποτακτικους, που τοσο συχνα ακουω να παραπονουνται οτι δεν υπαρχουνε πραγματικες Αφεντρες-και που τοσο ευκολα βαζουνε στο προκρουστειο κρεββατι τους ολες τις γυναικες υποβαλλοντας τους σε δοκιμασιες και τεστ που συχνα εχουνε πολυ λιγη σχεση με πραγματικη Κυριαρχια και περισσοτερη με σαδομαζοχιστικη πορνογραφια. Περισσοτερα σε αυτο το θεμα στο thread "Μα δεν υπαρχουνε αληθινες Αφεντρες στην Ελλαδα..."
     
  2. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    καποτε στην αμερικη ειχαν βγει δακτυλιδια με το σήμα του bdsm [το συμβολο του φορουμ] με κοκκινο για τους αυταρχικους και πρασινο για τους υποτακτικους και ασπρο για τους switch....

    ισως θα μπορουσαμε κι εδω να κανουμε κατι τετοιο...

    ...σαν να λεμε οτι σηκωνουμε σημαια....
     
  3. καλησπερα γμτ καλα ειναι τα greeklish ε γραφα κ γριγορα   τεσπα .... καλησπερα ειμαι νεος εδω αλλα λιγο σχετικα παλιος ... τροπος του λεγει... οκ 8ελω να πω 1 ιστορια καλλη χωρης καλο τελος .... σε 1 ιντερντ-καφε (δεν 8ελω να πο ονομα μην φαω κ κανενα μπαν ακομα δεν μπικα) ..   οτι ενω καταλαβα την αβρα τις αφεντρας την πλησιασα κ σιζιταγαμε ... για να μην πο ποιο πολλα ... διστιχως δεν εγινε τπτ ... κ ολο με επερνε τηλεφωνο κ με "εφτιαχνε" εμα8α μετα απο καιρο ποιος ειτανε ο σαβ τις ... κ μου ειπε οτι εχασε την μητερα τις κ το σταματισε ... την πηρα τηλεφωνω 1α σαν νεος σκλαβος κ 2ον σαν αν8ροπος... ( οπος το καταλαβει κανενας ) για να την σιλιπη8ω .... με τα απο αφτο... απο τι καλαβα σταματισε.... κ ειχα ακουση απο των σκλαβο τις οτι ειτανε διναμικη αφεντρα ( γμτ ολλα τα στραβα εχω πα8ει τεσπα) ο σκλαβος τις ειτανε στιν παρεα μας καποτε...  για να μην σας μπενουνε αποριες... απλα μπικα κ γραφω εδω μιπως κ βρο των παλιο σκλαβο μεσα μου   - oK ελπιζω να καταφερα να βγαλω το ποστ   καλη χρονια σε ολους ...
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Τα ρούχα δεν κάνουν τον παπά! Εγώ όσες πραγματικές Αφέντρες έχω γνωρίσει δεν είχαν τίποτε το εξεζητημένο, ντύνονταν απλά, αλλά η συμπεριφορά εκεί που έπρεπε ήταν συμπεριφορά Αφέντρας. Μερικές φορές γυναίκες που δείχνουν πράες και υποτακτικές είναι πολύ σκληρές Αφέντρες, αλλά αυτό δεν το δείχνουν παρά όταν πρέπει, δηλαδή σε μια ανάλογη σχέση. Είναι γελοίο, παρανοϊκό και ευτράπελο μια γυναίκα να δείχνει σε όλους ότι θέλει να υποτάξει αγοράκια ή κοριτσάκια, αν το δείχνει μάλλον βίζιτα κάνει (χωρίς να θεωρώ κάτι τέτοιο πολύ κακό), αλλά δεν είναι παρά μια επαγγελματίας. Συνεπώς θα τις βρείτε μέσα από συμπεριφορές εκ του σύνεγγυς και όχι σε μια περατζάδα. Αυτές που δείχνουν δεν είναι και αυτές που είναι δεν δείχνουν: μια Αφέντρα δεν χρειάζεται να το δείχνει, είναι.
     
  5. georgius

    georgius New Member

    Κάποια στιγμή πήρα τηλ σε αγγελια εφημερίδας που έλεγε για αυταρχική κυρία και μου είπαν πως είναι κάτι σαν γραφείο συνοικεσίων. Δοκίμασε κανείς σας ή τελικά είναι απάτη που μόνο σου τρώει λεφτά?
     
  6. georgesub

    georgesub New Member

    Φίλε giorgius, πάλι καλά που έπεσες σε κάτι σαν γραφείο συνοικεσιών..... τις έχω δει κι εγώ αυτές τις αγγελίες, αλλά επιδή πάνε σχεδόν πάντα πακέτο με τις αγγελίες για βιζιτα δεν εχω μπεί ποτέ στον κόπο να πάρω... δεν θα τους έδινα πολύ σημασεία όμως... δεν ξέρω... έχει κανένας άλλος περισσότερη εμπειρία στο θέμα????
     
  7. Arislave

    Arislave New Member

    Απάντηση: Έυρεση Αφέντρας

    Συγγνωμη δηλαδη που χωνομαι κι εγω. Να παρατησω την καυλα μου να νιωσω καποτε σκλαβος? Να σταματησω να ψαχνω σε site? Θα ερθει καποτε μια κοπελα ασχετη με το αντικειμενο και σιγα σιγα θα της το μαθω? Και πως θα γινει εν τελει αυτο,σερφαροντας παρεα σε BDSM sites?
     
  8. STSAMDAL

    STSAMDAL New Member

    Ολα μπορεις να τα καταλαβεις απο την αυρα , την αισθηση που σου αφηνει .Το ντυσιμο δεν παιζει καποιο ρολο απαραιτητα
     
  9. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    όποιος έχει μάτια...
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    Η Αφέντρα που ικανοποιούσα Ήταν Κόντή σχετικά όχι Όμορφη και δεν Ντύθηκε πότε όπως βλέπετε στις φωτογραφίες ανάλογες "Αφέντρες" γιατί πολύ απλά δεν χρειάστηκε..

    anyway απλά θα συμφωνήσω με Την Κυρία Phaedra ...
     
  11. month

    month Regular Member

    Δεν ξέρω για όλα τα γραφεία, αλλά το ένα που πήγα εγώ ήταν απάτη. Γενικά προσοχή, πρέπει να ξέρεις ότι είναι σε εκείνο το μέρος χρόνια. Οκ;
     
  12. nikomosc_007

    nikomosc_007 New Member

    Απάντηση: RE: Έυρεση Αφέντρας

    Σαν να εχεις απολυτο δικιο φιλε μου!τελικα ο ποιο καλος τροπος ειναι να ξεκινησει μια γνωριμια απο την αρχη κατω απο αυτες τις συνθηκες πραγμα σχεδον ανυπαρκτο εδω αλλα πολυ πιο ευκολο και αληθινο εξω απο τα συνορα οπως λεει και ο φιλος πιο πανω οπου οι ανθρωποι εκθετουν με ανεση τις αποψεις τους και τις προτημησεις τους και ετσι ξεκινουν το παιχνιδι τους με μια ποιο αληθηνη βαση χωρις αγχωτικα ψαξιματα και απανωτες απογοητευσεις.