Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έχει το BDSM διαλείμματα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mind'n'Flesh, στις 11 Φεβρουαρίου 2016.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Με ξεκούρασες. Υπόχρεος..!
     
  2. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Εχει δυο όψεις αυτο
    Αν για καποιους ειναι τροπος ζωης πως να κανουν διαλειμμα αφου το εχουν επιλεξει ετσι ωστε να ζούνε μαζι και διπλα σε αυτο γιατι να χρειαζοντε λοιπον διαλειμμα;!
    Απο την αλλη υπαρχει και το bdsm ως αλατοπίπερο στη ζωη ορισμένων ,μπορουν και με αυτο αλλα και χωρις
    Ειναι σαν το φαγητο μπορεις να βαλεις και να ειναι πιο νόστιμο μα αν ξεχασεις να μην εχεις τοσο προβλημα να το φας!
     
  3. gaby

    gaby Guest

    @Mind'n'Flesh

    είναι κάτι που μόνο εκ των υστέρων μπορεί να ξέρει κανείς και μόνο για τον εαυτό του  

    Υπάρχουν πολλοί τρόποι να απολαμβάνει κανείς τη ζωή του, ένας από αυτούς είναι να αφήνει να τον πηγαίνει όπου τον πηγαίνει και να απολαμβάνει τη διαδρομή. Να ξαπλώνεται πότε πότε στο χώμα να νιώσει, στην αμμουδιά δίπλα στη θάλασσα ν ακούσει το κύμα και να δει τον ουρανό, κοντά σε μια φωτιά το βράδυ και ν ακούει τη μουσική και τις κουβέντες από λίγο μακριά. Τότε αφήνεται και αυτό που πράγματι υπάρχει βγαίνει στην επιφάνεια και ζητά τον χώρο του. Κατά έναν περίεργο τρόπο τότε έρχεται αυτό που είναι να έρθει.

    Στο μεταξύ και νυν και αεί,

     
     
  4. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Η καλύτερη απάντηση  
     
  5. bumblebee

    bumblebee Contributor

    στα ακροβατικα ..... ναι  
     
  6. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Δηλαδή;
     
  7. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Εννοω οτι ορισμενα παιχνιδια, χρειαζονται πολυ χρονο και διαθεση και αντοχες και αυτο καμια φορα ερχεται σε συγκρουση , κυριως ο χρονος, με τις λοιπες υποχρεωσεις τις καθημερινοτητας η εκτακτα δυσαρεστα συμβαντα. Οταν συμβαινει αυτο και για οσο συμβαινει αυτο, επιβαλλεται διαλλειματακι, μεχρι να ερθει ισορροπια με τις λοιπες υποχρεωσεις... και οταν ερθει αυτη, δε λεω... και ξανα προς την δοξα τραβα  

    Ουτως η αλλως τα χουγια και οι τροποι του Κ εχουν γινει ηδη γνωστα, υπαρχουν αυτοματισμοι απο ενα σημειο και περα και αρκετη οικονομια, οποτε αυτο που μενει για εξοικονομηθει ενεργεια, που πρεπει να διατεθει αλλου ειναι περικοπη στα χρονοβορα ακροβατικα 
     
  8. AlexAnderson

    AlexAnderson New Member

    Προσωπική μου άποψη είναι πως αναλόγως την ψυχολογική κατάσταση την δικιά σου και του συντρόφου σου είναι πολύ φυσικό να υπάρξουν στιγμές όπου το bdsm απλά δεν ταιριάζει. Δεν μιλάω για Vanilla καταστάσεις απλά για κάτι πιο "συμβατικό ".
     
  9. MasternSlave

    MasternSlave The Leveller

    Στην κατάσταση που βρίσκομαι, είμαι σ'ένα μόνιμο διάλειμμα, αλλά ταυτόχρονα το μυαλό μου δεν ξαποσταίνει ποτέ...
     
  10. milgeo69

    milgeo69 Regular Member



    τα είπες όλα!
     
  11. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Πολύ πολύ ωραίο νήμα!

    Είμαι στην φάση που θέλω διάλειμμα, όχι από το BDSM όμως αλλά γενικά. Να ξαποστάσω και να αναλογιστώ τι έχω κάνει έως τώρα και τι θέλω να κάνω από δω και πέρα.

    Καλώς ή κακώς, επειδή δεν έχω υπάρξει σε vanilla κατάσταση, δεν ξέρω να πω αν θέλω κάτι τέτοιο, αν η ανάγκη μου δηλαδή για διάλειμμα είναι και μια ανάγκη να ζήσω το vanilla.

    Θα δείξει ο χρόνος πιστεύω.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    BDSM κάνε ένα διάλειμμα, κάνε ένα KitKat!