Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έχω μία απορία...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος WisDomme, στις 8 Δεκεμβρίου 2006.

  1. WisDomme

    WisDomme I am just Myself - that's all.

    Έχω μία απορία στην τωρινή μου σχέση και θα ήθελα την ηλικρινη γνώμη σας...
    Έχω μία κοπέλα 2 χρόνια μεγαλήτερη. Τα έχουμε περίπου ένα μήνα. Παρόλο που δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος (κατά την δική μου άποψη) η Κατερίνα είναι ερωτευμένη μαζί μου.
    Όπως μπορείτε να κατανοήσεται προσπάθησα να την εισάγω σε bdsm καταστάσεις. Και εδώ είναι το περίεργο μου πρόβλημα...
    Δεν με αφήνει να ξέρω αν της αρέσει πραγματικά να είναι slave μου. Κάθε φορά που την ρωτάω μου λέει "μα εγώ σας αγαπώ! Αυτό τα λέει όλα". Δεν μου λέει ξεκάθαρα αν το θέλει η όχι...Από την άλλη πάντα φαίνεται πως δν είναι αυτό που θα προτιμούσε... Η όλη στάση της μου εκφράζει το "δεν έχω πρόβλημα" που για μένα δεν είναι αρκετό. Ε, τι να κάνουμε, με ξενερώνει.
    Νομίζω πως τα δέχεται όλα μόνο για να μην με χάσει... Αλλά εγώ δε μπορώ να το συνεχίσω αυτο... Τί θα μπορούσα να κάνω?

    υ.γ. Δεν ύξερα που πρέπει να τοποθετήσω αυτό το post. Ελπίζω να μην έκανα βλακεία. 
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "δεν έχω πρόβλημα"

    ...."- ας φροντισουμε λοιπον να φτασουμε μεχρι εκει που θα εχεις..........."  
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    Ζητάς γνώμες σε ένα προσωπικό σου θέμα. Είναι δύσκολο σε κάποιον να μην διαβαστεί η γνώμη του ως συμβουλή.
    Θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα νήμα ως συμβουλευτική-υποστηρικτική σελίδα. Για σκεφτείτε το σαν ιδέα. Εμένα δεν μου κακοφαίνεται;-) Άσε που γουστάρω να το παίξω θεία something...δεν θυμάμαι το όνομα της κυρίας. Υπήρχε γνωστή στήλη νομίζω σε περιοδικό εποχής.

    Στο προκείμενο. Η κοπέλα σου μοιάζει να έχει μπερδέψει την παράδοση της αγάπης με την παράδοση στην ανάγκη της υποταγής. Είσαι η μόνη που θα μπορέσεις να διακρίνεις από που πηγάζει η υποταγή της σε σένα. Και αφού δεις αυτό, είναι στην κρίση σου πως θα πράξεις.

    Αστάρτη
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Mα ειναι ολοφανερο Dark_Desire_f το τι θελει απο σενα η Κατερινα.
    Θελει εσενα, αρα και οτι εσυ επιθυμεις απο αυτην που σου ειπε απλα "μα εγώ σας αγαπώ! Αυτό τα λέει όλα".
    Ναι τα λεει ολα η Κατερινα με αυτο. Ειναι σα να σου λεει "ειμαι διατεθειμενη να με οδηγησεις ακομα και στα περιεργα μονοπατια σου" με λιγα λογια σου προσφερει τον εαυτο της.
    Τι το καλυτερο για σενα Dark_Desire_f? Τι το καλυτερο για ένα οποιοδηποτε Κυριαχικο ατομο!!
    Για μενα η Κατερινα ειναι ανεκπαιδευτη σκλαβα και "σκλαβα της αγαπης" που σου εχει!
    Ο τελειος συνδυασμος.
    Αλλα το προβλημα Dark_Desire_f, δεν ειναι της Κατερινας....
    Ειναι δικο σου, που δεν ξερεις τι να κανεις οταν καποια/ος σου παραδιδει το ειναι της και μαλλον σε αιφνιδιασε η δοτικοτητα της.
    Εχεις απλα μπερδευτει και το θεμα ειναι απλό!
    Δυο οι λυσεις... Η την χρησιμοποιεις ως σκλαβα σου .... και οσο παει....
    Η το τελειωνεις επειδη "δεν σου καθεται καλα"
    Γιατι ξενερωνεις.... δεν καταλαβαινω!
    Βεβαια εσυ κρατας το μαχαιρι ...εσυ και το καρπουζι!
     
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor


    Ναι, είναι ένας γρήγορος (μάλλον) τρόπος για να δει κάποιος αντοχές και όρια αλλά και επικίνδυνος ταυτοχρόνως καθώς θα τρομοκρατήσει όχι μόνο τον μπερδεμένο ερωτευμένο αλλά και τον οποιοδήποτε υποτακτικό που ανιχνεύει ακόμα τον κυρίαρχο του.
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ...γιατι θα πρεπει να ειναι γρηγορος η βιαστικος?
    Τους κυνηγαει κανενας?

    Μαλλον την μπερδεψαμε περισσοτερο  
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Καθαρά και μόνο Εύα για να έχει μία γρήγορη απάντηση στο ερωτηματικό που την "τρώει".
    Κάνει ότι κάνει γιατί με αγαπάει ή γιατί της αρέσουν;
    Η απορία σχετίζεται άμεσα νομίζω με το θέμα που "έτρωγε" καιρό πριν αρκετούς από εμάς...αγαπάς και υποτάσσεσαι ή υποτάσσεσαι και αγαπάς; Δεν έχω εύκαιρο το λινκ.
    Καθώς και με το θέμα πότε ένας κυρίαρχος δίνει release.

    Νομίζω πως εδώ είναι μια τέτοια περίπτωση.

    Αστάρτη
     
  8. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Μια υποτακτική, από κάπου θα πρέπει να ξεκινήσει την πορεία της. Κάποιος ή Κάποια πρέπει να την αναλάβει να την καθοδηγήσει στα πρώτα βήματα. Αυτό αποζητά, αυτό περιμένει από ένα Κυριαρχικό άτομο: Να αναλάβει αυτό τον ρόλο.

    Σε αυτή την φάση καποιος άπειρος υποτακτικός δεν ξέρει ακόμα τι να περιμένει ή πως θα πρέπει να αντιδρά, ή τι να προσφέρει στον Κυρίαρχο. Υπάρχει μια αμηχανία, που είναι όμως αναμενώμενη. Θέλει να δείξει τον καλύτερό της εαυτό, και ίσως δεν ξέρει τον τρόπο. Αυτά είναι κάτι που μαθαίνονται στην πορεία και μέσω της εμπειρίας.

    Για τον Κυρίαρχο, το να αναλάβει τα ηνία, όταν του παραδωθεί ο υποτακτικός, ακόμα κι αν δεν έχει μεγάλη εμπειρία στον ρόλο αυτό, αυτό δεν είναι τόσο δύσκολο όσο φαίνεται ή ακούγεται. Το μόνο που χρειάζεται σε αυτή την φάση είναι ένστικτο, προσοχή στην ασφάλεια, φαντασία και διάθεση για παιχνίδι. Χρειάζονται επίσης να γίνουν και απλά και μικρα βήματα τα οποία θα βοηθήσουν την υποτακτική να εξερευνήσει που αρχίζουν επιτέλους τα όρια της (τα οποία από ό,τι μου ακούγεται, δεν έχει εντοπίσει ακόμα που βρίσκονται) και να την βοηθήσουν να συγκεντρωθεί στον σκοπό της, την υποταγή, την αγάπη και την υπηρεσία. Να αρχίσει σιγά σιγά την εκπαίδευση της...

    Το "είμαι ευτυχισμένη, αν είστε Εσείς ευτυχισμένη", ή το "εγώ Σας αγαπώ, αυτό τα λέει όλα" δηλώνουν αυτή της την αμηχανία, πως θα πρέπει να ανταποκριθεί στο ρόλο της. Επίσης, για μένα, δηλώνει έντονα την διάθεση που έχει για παράδοση. Αν δεν της άρεσε, πιστεύω πως θα είχε απομακρυνθεί από μόνη της, ή θα το είχε θέσει, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Αντιθετα την βρίσκω γοητευμένη και έτοιμη να ξεκινήσει. Απλά ο δισταγμός της βρίσκεται στο ότι δεν είναι σίγουρη που θα την πάει αυτό το μονοπάτι.

    Συμφωνώ με την Κυρία μου SM_Art_Lady (φυσικά!), πως θέλει τον χρόνο της. Το να πιέζεις βίαια τα όρια του άλλου όταν πρωτοξεκινάει είναι δίκοπο μαχαίρι. Μπορεί να αποδώσει σαν τακτική, μπορεί όμως και όχι. Ίσως μια τακτική αυξανώμενης έντασης στην εκπαίδευση της υποτακτικής θα λειτουργήσει καλύτερα στην προκειμένη περίπτωση και θα την βοηθήσει να προσαρμωστεί ευκολότερα στις απαιτήσεις της Κυρίας Της.

    Προτείνω λίγη ακόμα υπομονή Dark_Desire_f. Δεν ξέρω πόσο θα βοηθήσει να ψάχνεις τα κίνητρά της στις λεπτομέρειες. Τουλάχιστον, μέχρι να δείξει εμφανή σημάδια δυσαρέσκειας, θα πρότεινα να συνεχίσεις την υφιστάμενη πορεία, χωρίς να επιρρεάζεσαι από αβεβαιότητα ή από την αμηχανία της. Το βρίσκω φυσιολογικό αυτό που της συμβαίνει. Φρόντισε μόνο να ξέρει πως ανά πάσα στιγμή μπορεί να πει το safeword, αν φοβηθεί, ή αν αισθανθεί ανέτοιμη για κάτι. Και φρόντισε να διαβάζεις σωστά τα σημάδια.

    Πάρτην λοιπόν από το κολάρο και συνέχισε την πορεία Σ/σας! Βάλε της δοκιμασίες, μικρές στην αρχή, για να αποδείξει την αξία της! Βοήθησέ την να συγκεντρωθεί. Αυτό χρειάζεται κι εκείνη από Εσένα.
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δεν προκειται για προταση περι ταχυτητας ..... απλα για μια σκεψη - αμμεση απαντηση στο "δεν εχω προβλημα" ... ..... ειναι σαφεστατο αυτο ... και οταν ο αλλος σου λεει κατι τετοιο προχωρας μπροστα ...
    αν με καταλαβεις ειμαι σιγουρος οτι δεν θα διαφωνεις μαζι μου .
     
  10. Ερωτας και λογικη δε πανε μαζι.


    Αν δε μπορεις να καταλαβεις εσυ τι θελει απο σενα τι σε κανει να νομιζεις οτι μπορουν να καταλαβουν καποιοι που ουτε καν τη ξερουν ?
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Η ελπιδα ...  
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    Ως άμεση απάντηση στην φράση "δεν έχω πρόβλημα" είναι πετυχημένη και έξυπνη, isnogood. Ιδιαιτέρως έξυπνη θα έλεγα.

    Είμαι σίγουρη πως μέχρι εδώ δεν έχεις πρόβλημα, έτσι;

    "ας φροντίσουμε λοιπόν να φτάσουμε μέχρι εκεί που θα έχεις" πρόβλημα.

    Δεν φαίνεται ως να εκβιάζεται μια κατάσταση; Ο ρυθμός ανατροπής της καταστάσεως είναι στην ευχερία του καθενός.
    Εσύ απάντησες με έναν τόνο ελαφρύτερο από ότι το πήρα εγώ. Υπάρχουν και αυτά.

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Δυσκολεύομαι να σε καταλάβω κάποιες φορές. Η σκέψη σου αποτυπώνεται ώρες ώρες αποσπασματική. Φαντάζομαι έχει να κάνει με το πληθωρικό του χαρακτήρος σου. Θαλασσινός ρε παιδάκι. Φευγάτος άνθρωπος λέω μέσα μου (με την καλή την έννοια-γιατί υπάρχει και η κακή;-)