Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όρια.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 29 Ιουλίου 2020.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Πραγματικά σε νοιάζει να ασχοληθείς με μένα; Απίστευτο μου φαίνεται. Τίποτα καλύτερο για Παρασκευή βράδυ; Θα μου πεις, έχει το trolling τους κόπους και τους καημούς του, τι να κάνουμε.

    Σου έδωσα κάποια αντικειμενικά δεδομένα, μάλιστα υπάρχουν και σε νήμα στο φόρουμ, στο οποίο έχεις αφήσει ίχνη της παρουσίας σου. Ξεστραβώσου από τα δήθεν επί προσωπικού και τις έχεις τις απαντήσεις σου.
     
  2. Διαφωνώ γιατί όπως ξανά είπα δεν είναι όλοι ίδιοι!

    Στο επόμενό quote δεν κατάλαβα είναι η αλήθεια αν με ρωτάς κάτι.
    Καταρχάς ο μαζοχισμός δεν έχει να κάνει μόνο με σωματικό πόνο..έχει να κάνει και με δυσφορία, συναισθηματικο πόνο humiliation και ενα σωρό άλλα πράγματά! Από κει και πέρα διαφώνησα στο αν όλοι θα δεχόταν /απολάμβαναν μία τέτοια κατάσταση με κάποιον άγνωστο σαδιστή ..
    Οσον αφορά εμένα και το πως λειτουργώ δεν αφήνω το φετίχ μου να με ορίζει. Με αγνώστους δε μου βγαίνει καν το οποιοδήποτε φετίχ. Με ορίζει το συναισθηματικο υπόβαθρο, το δέσιμο η οικειότητα που έχω με το άλλο μέλος.
     
  3. Μου έδωσες προσωπικές απόψεις γλυκούλα μου! Τίποτα παραπάνω!  
     
  4. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Διαφωνείς από προσωπική εμπειρία σωστά;
    Ο μαζοχισμός δεν είναι φετίχ, αν κάνω λάθος διορθώστε με.
    Ο μαζοχισμός είναι σεξουαλική κατεύθυνση και όχι μόνο.
    Σίγουρα ο καθένας μας λειτουργεί κ αντιλαμβάνεται με διαφορετικό τρόπο το κάθετι, ακόμα όμως και με αυτά τα δεδομένα όσο μεγαλώνουμε καλό είναι να υπάρχει εξέλιξη.
    Καλό είναι κακό δεν είναι σίγουρα  
     
  5. Τι εννοείς αν διαφωνώ από προσωπική εμπειρία!? Εφόσον εδώ που συζητάμε είπα ότι λειτουργώ έτσι και άλλοι ανέφεραν ότι λειτουργούν αλλιώς ,βγαίνει το συμπέρασμά ότι δεν είμαστε όλοι ίδιοι!!

    Δεν είμαι σίγουρη αν μπορώ να το πω σεξουαλική κατεύθυνσή ..

    Μου άρεσε η τελευταία ατάκα!  
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Σου πρότεινα μια οπτική. Αν θες, κοιτάς, αν όχι κανένα πρόβλημα  
    Μια μικρή τελευταία προσθήκη καθώς θα ήταν άσκοπη οποιαδήποτε περαιτέρω ανάπτυξη: όταν κάποιος έχει πλεόνασμα σε κάτι και κάποιος άλλος αιτείται να λάβει από αυτό το πλεόνασμα, ισότιμο σχήμα δεν ορίζεται.
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Γιατί απαιτεί άλλη ένταση και άλλο είδος προσπάθειας για να ξεπεραστούν τα μεν και τα δε.
     
  8. Dapom

    Dapom Contributor

    Αυτό που σε προκάλεσε να ανοίξεις αυτό το θέμα, με αποκορύφωμα αυτό

    Ειναι ο εγωκεντρισμός σου που δεν σε αφήνει να δείς αυτό που λες

    Και θεωρείς δεδομένο (εως και παγκόσμιο δογμα) οτι αυτό που σκέφτεσαι έτσι και είναι.

    Κατα τα άλλα, απαντήσεις εχουν δοθεί.
     
  9. Sorry bro αλλά είναι όντως παγκόσμιο δόγμα ότι δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι, με ίδια γούστα, ίδιες προσωπικότητές, ίδιες αντιδράσεις κτλ...
     
  10. Dapom

    Dapom Contributor

    Το να διαβαζεις σωστά και να κατανοείς τι έχει πει ο άλλος είναι δύσκολο...αλλά επειδή οι άνθρωποι δεν ίδιοι, για κάποιους είναι ακόμα δυσκολότερο.
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    δεν προτάθηκε κάτι ως δεδομένο ή παγκόσμιο δόγμα, μιά γενική ασάφεια προτάθηκε προκειμένου να εξορκιστεί το προφανές. όλα πλήν του «απειλητικού» προφανούς προτάθηκαν ως αποδεκτά.  
     
  12. Dapom

    Dapom Contributor

    Λες αν το περιεγραφα έτσι να γινόταν πιο κατανοητό;
    Προσπάθησα να το κάνω "Αννα να ενα μηλο"