Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν η αγάπη της ζωής Σ/σου είναι...vanilla

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 29 Σεπτεμβρίου 2007.

Tags:
  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Και όταν λέω vanilla ενοώ όχι πόνος όχι δεσίματα όχι λεκτική ταπείνωση όχι μασάζ   όχι όχι όχι
    Εσύ όμως περνάς καλά μαζί της/του Είσαι ευτιχισμένος/η!
    Τι κάνετε τότε? Πιστεύετε θα κρατήσει μια τέτοια σχέση χωρίς καν κάτι kinky?  
     
  2. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Όταν η αγάπη της ζωής Σ/σου είναι...vanilla

    Οχι
     
  3. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Όταν η αγάπη της ζωής Σ/σου είναι...vanilla

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου

    Αγαπη της ζωης μου και βανιλα; Πως γινεται; Αφου αλλα αποζητω αλλα ονειρευομαι αλλιως ειναι η σχεση που εχω φανταστει αλλες ειναι οι αναγκες μου.....
    Βανιλα οργασμος;;;;;;;;;;;;;
    Βανιλα αγαπη;;;;;;;;;;
    Οχι δεν θα λειτουργουσε για εμενα. Αδερφικη αγαπη ναι αλλα οχι ερωτικη.......
     
    Last edited: 29 Σεπτεμβρίου 2007
  4. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Όταν η αγάπη της ζωής Σ/σου είναι...vanilla

    Ημουν μονολεκτικη πριν. Τωρα λεω να προσθεσω δυο φρασεις:

    Δεν μπορει να κρατησει ουτε vanilla σχεση χωρις κατι ελαχιστο kinky (και δεν νομιζω καν να υπαρχουν εξαιρεσεις - ας μας πουν οι vanilla)
    Εκτος αν το καθαρα ερωτικο κοματι καλυπτεται εκτος της σχεσης
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Η μεγαλη αγαπη της ζωης μου ηταν vanilla, την εκανα kinky και τελικα την οδηγησα στο bdsm!
    Και ηταν υπεροχο!!!
     
  6. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Μεγάλη καθοδηγήτρια!
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    ξεκινα εσυ και ''θα φανει στο χειροκροτημα....''
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    ..καμμια αγαπη δεν μπορει να ειναι μεγαλη αν δεν ολοκληρωνεις και τις σεξουαλικες σου προτιμησεις με αυτη..καλως η κακως ετσι εχει το πραγμα..
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ειμαι!
     
  10. Lady Chatterley

    Lady Chatterley New Member

    Για να ανακηρυχθεί κάποιος "αγάπη της ζωής μου" ή, έστω (για να αποφύγουμε τις υπερβολές), για να πω ότι είμαι ερωτευμένη με κάποιον θα πρέπει να διανύσουμε μαζί αρκετό διάστημα ως ζευγάρι. Για να καταφέρουμε να περάσουμε μαζί αυτό το -εσκεμμένα μη οριζόμενο- αρκετό διάστημα θα πει πως αφενός έχουμε αποκαλύψει ο ένας στον άλλο τον εσωτερικό μας κόσμο, την προσωπικότητα, το χαρακτήρα μας κι αφετέρου ότι αυτά έχουν γίνει εκατέρωθεν αποδεκτά.

    Αν ο άλλος είναι "αθεράπευτα" vanilla δεν νομίζω ότι θα μπορούσαμε να συνάψουμε καν σχέση, γιατί ο ένας από τους δύο -τουλάχιστον- θα έμενε ανικανοποιήτος σεξουαλικά -τουλάχιστον. Αν είναι περίεργος και πρόθυμος να πειραματιστεί, τότε υπάρχει ελπίδα.

    Άρα με δυο λόγια η απάντηση είναι: δύσκολο να συμβεί αλλά αδύνατο μόνο στην περίπτωση "χωρίς καν κάτι kinky" που αναφέρεις, Jim Jailor.
     
    Last edited: 2 Οκτωβρίου 2007
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ αυτο ειναι το ωραιο με τις κουβεντες!10 διαφορετικες απαντησεις ναι οχι ισως μπορει μαλλον μπα δεν κλπ κλπ!και αν βρεις την λυση ελα να μου την πεις και μενα αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου!!!
     
  12. Lady Chatterley

    Lady Chatterley New Member

    Ευτυχώς δεν είναι μαθηματικό πρόβλημα για να έχει συγκεκριμένη λύση.  
    Καθένας πράττει όχι μόνο ανάλογα με την προσωπικότητά του αλλά και με τη συγκεκριμένη περίσταση.

    Π.χ. εγώ μπορεί να είπα αυτά που είπα στο προηγούμενό μου ποστ και αύριο να τη φάω κατακούτελα με συντηρητίκουλα-σεξ-μόνο-ιεραποστολικό-αλλιώς-σοκάρομαι (λέμε τώρα).