Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν ο Κ αφήνει το υ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Inexperienced, στις 23 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τα "υ" είναι άλλου είδους "καρχαρίες". Η αδυναμία που μπορεί να οσμιστούν δεν είναι αυτή που νομίζετε.

    Been there, got eaten, got wiser  

    Ξέρετε ή κάνετε εικασίες;
     
  2. Queen87

    Queen87 Contributor

    Η παραδοχή του λάθους θέλει πολλά κότσια. Το να έχεις αυτογνωσία και να ξέρεις να ζητάς συγνώμη την σωστή στιγμή μόνο αδυναμία δεν είναι.
    Ίσα ίσα που το υ θα θαυμάζει το Κ για την ηθική του και θάρρος του!!
    Έχει να κάνει με το πως θα διαχειριστεί ο Κ το λάθος του. Μάλλον θα ήταν ανόητο να το κουκουλώσει ώστε να μην φανει αδύναμος στο υ.
     
  3. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor


    Θα συμφωνήσω απόλυτα. Ουδείς... άσφαλτος όπως είπε κάποια άλλωστε. Λάθη σαφώς και γίνονται και από τις 2 πλευρές. Το ζητούμενο είναι (ακόμη και) μέσα από αυτά να βελτιώνονται όλοι και να εξελίσσονται. Να αποκομίζουν οφέλη σε όλα τα επίπεδα.

    Θεωρώ τουλάχιστον αφελές να πιστεύει κάποιος ότι έχει πάντα δίκιο γιατί απλά είναι Κ. Από την άλλη ας μην ξεχνάμε ότι ένα απαιτητικό με τον τρόπο του, δύσκολο (με ή χωρίς εισαγωγικά) αλλά κατασταλγμένο και συνειδητοποιημένο υποτακτικό άτομο (και σε καμία περίπτωση άβουλο) είναι η "μαγιά" για να ανεβάσει το επίπεδο μίας σχέσης και να την κάνει λίγο πιο αμφίδρομη και ενδιαφέρουσα.

    Αν τώρα φτάσουμε στο σημείο του (απο)χωρισμού, πολλά μπορούν να είναι τα αίτια. Η ευθύνη βαραίνει και τους 2 και δεν έχει τόση σημασία αν κάποιος εγκαταλείπει και αποχαιρετά ή κάποιος διώχνει.

    Και κάτι τελευταίο. Ακόμη κι αν το Κ μέλος διώξει το υ, δεν σημαίνει απαραίτητα πως φταίει η/ο υ. Γιατί μπορεί απλούστατα η ανεπάρκεια του Κ να έχει οδηγήσει σε όλο αυτό.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Μιλάτε υποθετικά για κάποια πράγματα.
    Για ποιον λόγο εκθέτετε τις υποθέσεις σας σαν βεβαιότητες;
     
  5. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...


    Όταν γράφετε Κ τι ακριβώς εννοείτε;
    (Δε ρωτάω για το άρθρο που το συνοδεύει.)
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Την ευθύνη της σχέσης την έχει πάντα ο Κυρίαρχος.
     
  7. δεν ξερω υποθεσεις κανω. οταν κάποιος ειναι δυσαρεστημενος από οτιδήποτε βγαζει κακία ενίοτε.
     
  8. Queen87

    Queen87 Contributor

    Γιατί αυτό πιστεύω. Εσείς γιατί με ρωτάνε;
     
  9. Queen87

    Queen87 Contributor

    Το Κ (μέλος)
    Ο Κ Κυρίαρχος. Αυτονόητα δεν είναι;
     
  10. Queen87

    Queen87 Contributor

    Εδώ θα διαφωνήσω. Το υ έχει την ευθύνη ποιο Κ θα διαλέξει.
    Συμφωνω πως ο Κ έχει την ευθύνη όταν είναι μια υγιές σχέση. Αν υπάρχει κακοποίηση κ το υ δεν φεύγει τότε φταίει το υ.
     
  11. πολυ σωστα. στον εξωτερικο κοσμο , στις φιλιες μου πάντα παραδεχομαι τα λαθη μου. στο υ οχι. δεν ειναι στόχος μου το υ να με θαυμάσει ετσι μέσω μιάς αδυναμης στιγμής ενος λάθους μου. υπάρχουν κι άλλοι τρόποι να με θαυμασει. κανω αυτο που λεω πχ είμαι οτι δείχνω πχ . αποψη μου φυσικά . συγνωμες δεν πολυ ζηταω, δεν τις πολυ πιστευω. προσπαθώ να μην ξανακάνω το ίδιο λαθος απλά .λεω εκανα λαθος θα προσπαθήσω να μην το ξανακάνω και προχοράω μπροστά.
     
  12. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ο Καθένας έχει τον τρόπο του να διαχειριστεί τα λάθη του. Καμία φορά οι πράξεις μετράνε πιο πολύ από μια συγνώμη άλλες φορές τα λόγια που δεν ειπώθηκαν απομάκρυναν κ πάγωσαν το άλλο μέλος της σχέσης. Προφανώς είναι κάτι που δεν μπορείτε να διαχειριστείτε γιατί υπάρχει εγωισμός στην μέση.