Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν ο Κ αφήνει το υ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Inexperienced, στις 23 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Όντως. Και δεν μας το είχα… 
     
  2. συγνωμμη δεν θα πω, αλλα οπωσδηποτε θα πω κατι , θα κάνω κάτι που θα δειχνει οτι εκανα λάθος. δεν το αφηνω ετσι μετεωρο.
     
  3. Queen87

    Queen87 Contributor

    Αυτό λέγεται εγωισμός.
     
  4. επειδη δεν λεω την λεξη "συγγνωμη" ; αν πω "δεν το ήθελα θα προσπαθήσω να μην ξαναγινει " εγωιστής ειμαι; αν την αγκαλιάσω κλαίγοντας πάλι εγωιστής ειμαι; μονο αν πω συγγνωμη ειμαι οκ;
     
  5. Queen87

    Queen87 Contributor

    Όχι αλλά ο άνθρωπος που δεν μπορεί να πει συγνώμη έχει θέματα.
     
  6. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Δεν είμαι σίγουρη.
    Μέσα σε όλα αυτά δεν καταλαβαίνω τι κατανοείτε όταν λέτε ο Κυρίαρχος, όταν μιλάτε για σχέσεις, για αποφάσεις και επιλογές, για λάθη και συγγνώμες, για ευθύνες και ανευθυνότητα.
    Ειλικρινά ειδικά σε σχέση με την αρχική ερώτηση του νήματος δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς λέτε.
    Αν θέλετε για να μη χαλάμε και το νήμα θα πρότεινα να μεταφέρουμε τη συζήτηση αλλού αν έχετε πρόθεση να αναλύσετε το σκεπτικό σας.  
     
  7. τυπική γυναικεία γνώμη επι αυτού. ο κακός αντρας ο εγωισταρος. που ποτέ δεν ζήτησε μια γαμ... συγνώμμη . ευτυχως με την καλή μου 30 χρόνια ποτε δεν ζητήσαμε ο ένας από τον αλλο ποτέ συγγνώμη για τίποτα. και ολως τυχαίως ολοι μας θαυμαζαν.παντα πιστευα οτι η συγγνώμη ειναι μιά σχετικά ευκολη λυση ανακούφισης . να μην ζητησεις ειναι η δυσκολη. και να σε χακτηρισουν αμεσως εγωιστη.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Σε κάθε περίπτωση την ευθύνη της σχέσης την έχει ο Κυρίαρχος.
    Η σχέση υφίσταται εφόσον ο Κυρίαρχος μπορεί και θέλει να κυριαρχήσει, όταν σταματάει η σχέση αυτό γίνεται γιατί ο Κυρίαρχος δεν μπορούσε ή δεν ήθελε να την συνεχίσει.
     
  9. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ούτε εγώ καταλαβαίνω την δικιά σας τοποθέτηση. Εγώ σχολίασα τα λεγόμενα κάποιου κ πιάστηκα από δικές του δηλώσεις. Τώρα λυπάμαι που δεν σας ικανοποιεί η πορεία της συζήτησης. Υπάρχουν διαχειριστές που αν θεωρούν ότι κάτι είναι εκτός θέματος.. μπορούν να το μεταφέρουν.
     
  10. Queen87

    Queen87 Contributor

    Έχετε ταλέντο πάντως να το μεταφέρετε πάντα σε προσωπικό βίωμα. Αν κάποιος συλλέξει τις δηλώσεις σας από διαφορά νήματα μπορεί να φτιάξει την αυτοβιογραφία σας.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Δεν αναφέρατε κάτι περί πίστης αλλά κάνετε υπόθεση.
    Άλλο πράγμα το "πιστεύω ότι είναι ανόητο" και άλλο "το μάλλον θα ήταν ανόητο".
     
  12. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ευχαριστώ για την διευκρίνιση αλλά εκφράζομαι ελεύθερα κ δεν θα απολογηθώ για αυτό.