Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν το safeword δεν εισακουεται

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 27 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Δεν μπορώ να πω πως καταλαβαίνω τι εννοείς , άσε που μου γεννά ερωτήματα αυτό που λες, σχετικά με την κριτική που ασκείται σε αυτά που θέλει να κάνει το Κ προφανώς για τους δικούς του λόγους.
     
  2. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Έχεις σκεφτεί ποτέ, πως κάποιοι άνθρωποι προτιμάνε ένα παραμύθι που χαϊδεύει τα αυτιά τους , από μια αλήθεια που τα γρατζουνάει; .
    Θέλω να πω πως αυτός που περιγράφεις παραπάνω, βρίσκει το κατάλληλο ακροατήριο να απευθυνθεί.
     
  3. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Και το έχω σκεφτεί και σε μια συγκεκριμένη περίπτωση έχω προτιμήσει το παραμύθι,μιας και δεν ήμουν έτοιμη να αντιμετωπίσω την αλήθεια.
    Εις γνώση μου όμως.

    Ωστόσο,το παραμύθι αυτό,πουλιέται κι από τις δύο πλευρές.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μόνο που ο λογαριασμός βγαίνει στο τέλος και συνήθως δεν είναι ισοκατανεμημένα δυσάρεστος.
     
  5. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Θα συμφωνήσω μαζί σου.
    Ωστόσο,με αυτή μου την πρόταση:
    αυτό που ήθελα να πω,ειναι πως το αλλα γράφουν,αλλα λένε κι άλλα κάνουν,ισχύει και από την πλευρά των υ.
    Του έδωσες όμως και μια άλλη σημασία που δεν είχα σκεφτεί στην παρούσα φαση.
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    υπάρχουν και περιπτώσεις που αυτό μπορεί να έχει καυλωτικότερο αποτέλεσμα...
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Δεν κανουμε καναν Αγιασμο, μπας και εισακουστει το ερμο το safeword....   
     
  8. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Να,είδες;
    Ούτε με αυτόν τον τρόπο το είχα σκεφτεί όταν το έγραψα.
    Αυτή την ευχάριστη έκπληξη δεν έχω ζήσει,αλλά σίγουρα θα υπάρχει.
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor


    Προσωπική άποψη εκεί ακριβώς έγκειται η κυριαρχία. Να μπορείς να κυριαρχείς πρώτα στον εαυτό σου για να μην θολωνεις και μετά σε κάποιον άλλον.

    Για να το χιουμορίσω και λίγο υπήρξε εξαιρετική απάντηση στην ταινία ο κύριος πτέραρχος με τον Χατζηχρήστο.

    - θολωσα
    - και τι είσαι ρε και θολωσες; Γιοματαρι;

    Συνοδεύεται με τσοκαρια στο κεφάλι από σαμπο ξύλινο κατά προτίμηση και φεύγεις κιουρια.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    @dina και όλοι οι συμμετέχοντες βέβαια...
    Δεν είναι ανάγκη να μιλήσουμε συγκεκριμένα για το trance του subspace, μπορούμε να δανειστουμε από άλλες περιπτώσεις παραδείγματα και λέω ότι μου φαίνεται εξόχως risky να επαναπαυτει κάποιος στην νηφάλια κρίση ή και το awareness ενός ανθρώπου σε trance...
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Οι εμπειρίες μου μέχρι τώρα, μού έχουν δειξει πως όταν στη σχέση δε μου έχει δωθεί safeword,δε χρειάστηκε ποτέ να πω με λόγια "φτάνει".
    Σίγουρα όμως δε σημαίνει πως αυτός είναι και ο κανόνας.
     
  12. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Η Κυριαρχία απαιτεί σεβασμό..
    Ένα Κ πού αδυνατεί να κυριαρχήσει στον ίδιο του τον εαυτό, αδυνατεί να κυριαρχήσει οπουδήποτε αλλού.
    Απαιτεί σαφώς χρόνο, απαιτεί δουλειά με τον εαυτό σου..
    Αλλά τον σεβασμό δεν τον απαιτείς τον κερδίζεις! όπως και την εμπιστοσύνη!
    Το "θόλωσα" ...δεν συγκρατήθηκα κτλπ..
    Μου θυμίζει κάτι παιδάκια που ψάχνονται για ξύλο με κάθε τρόπο για να επιβεβαιώσουν την τεστοστερόνη τους..
    Και το μόνο που τελικά αποδεικνύεται..
    Είναι το αδυναμο μυαλό τους!
    Βέβαια δικαίωμα στο λάθος έχουμε όλοι η αλήθεια είναι!